Абітурієнти з Криму досі не зараховані на навчання

Механізму зарахування на навчання вступників з Автономної Республіки Крим поки що немає

Абітурієнти з Криму досі не зараховані на навчання

Президент України досі не підписав зміни до закону, які б дали змогу зарахувати до вищих навчальних закладів на місця державного замовлення абітурієнтів з Автономної Республіки Крим. Про це йдеться у прес-релізі Громадянської мережі ОПОРА.

Із метою додержання та захисту прав і свобод людини у квітні 2014 року було прийнято Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Законом визначено, що внаслідок збройної агресії Російської Федерації та окупації території Автономної республіки Крим, її жителі потребують особливого порядку забезпечення прав і свобод громадян України. Серед інших прав визначено, що для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї та брали участь у конкурсному відборі вступників на навчання у державних і комунальних вищих навчальних закладах України у загальновстановленому порядку, однак за результатами конкурсного відбору не потрапили до рейтингового списку вступників на місця державного замовлення, мають бути додатково надані місця державного замовлення. Порядок фінансування таких додаткових місць мав затвердити Кабінет Міністрів.

Однак Президент висловив заперечення щодо прийняття такого нормативного акту, оскільки його реалізація потребувала додаткових видатків із Державного бюджету України, які не передбачені у Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік". Після певних консультацій, 12 серпня 2014 року представник Президента у Верховній Раді озвучив проект змін, які все ж гарантували право кримчан на зарахування до вищих навчальних закладів на додаткові місця державного замовлення. Документ був підтриманий депутатами ВРУ, а 21 серпня переданий на підпис Президенту.

Фактично, абітурієнтам з Автономної Республіки Крим, які не були зараховані на навчання на місця державного замовлення, треба було визначитися з ВНЗ та напрямом підготовки, де вони бажали навчатися. Вищий навчальний заклад, у свою чергу, мав підготувати список таких вступників і передати до Міністерства освіти і науки чи іншого центрального органу, у чиєму підпорядкуванні він знаходиться. Після цього, центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування державної політики у сфері освіти, за зверненням цих вишів, надає (розміщує) додаткові місця державного замовлення з урахуванням напряму, обраного абітурієнтом. На жаль, додаткові місця досі не були виділені, оскільки зміни до закону не були підписані Президентом, а отже і не набули чинності.

Ця проблема стосується 315 абітурієнтів, які зробили вибір на користь освітньої системи України, а не Російської Федерації, і вирішили здобувати певний фах саме тут. Вони відмовилися навчатися у ВНЗ окупованого Криму, не забрали документів з вітчизняних ВНЗ, однак досі не стали студентами. Більше того, механізму зарахування вступників з Автономної Республіки Крим досі немає.

Освіта.ua
02.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Омельченко
Потрапив саме в таку ситуацію, з кожним днем назріває все більша тривога, бо й справді багато друзів вступили в ВУЗи Росії без проблем, а я змушений чекати бозна чого, якщо влада пообіцяла, то вона має виконувати свої обіцянки! P.S. кримчани які також чекають - відпишіть.
Андрій
Для Владимир Омельченко: набрав непогані бали на ЗНО, і вирішив вступати до нормального вишу, бо сподівався, вірив що держава про нас не забуде і виконає свої обіцянки. Навіть приймальні комісії в це вірили. Отже, вступив у Львівську політехнику, а поскільки на мою спеціальність був найбільший конкурс балів трохи не вистачило і попав на комерцію. На той час вже залишились ніби то формальності, навіть грошей з мене не взяли, бо навіть адміністрація розуміла ситуацію. А тепер? Все скінчено, що наобіцяли - того більше нема. Якби розраховував тільки на себе, а не на обіцянки держави - вчився би у менш престижному виші, але таки на бюджеті. Тепер доведеться шукати роботу, щоб проплатити навчання, і жити далі собі, бо на батьків теж розраховувати не можу. Я розумію, що державі важко, що вона не може навіть виділити трохи коштів на 315 людей, які покинули все, тільки б вчитися на батьківщині - Україні. Краще б з самого початку нам відмовили, а зараз нас просто підставили. Дякую
Коментувати