Спілка ректорів звернулася до студентів та викладачів

Президія Спілки ректорів закликає активізувати роботу зі зміцнення ролі вищої школи у формуванні суспільства

Спілка ректорів звернулася до студентів та викладачів

У Спілці ректорів радять вишам розпочати навчальний рік з лекції на тему "Україна – єдина країна", а також оптимізувати навчальний процес, передбачивши збільшення тривалості навчальних тижнів протягом навчального року. Про це йдеться у зверненні президента Спілки ректорів ВНЗ України Леоніда Губерського з нагоди початку нового навчального року.

"2014/2015 навчальний рік непростий, адже розпочинається у вкрай складній суспільно-політичній ситуації. Окупація Російською Федерацією Криму, збройні акції терористів у східних регіонах України позбавили можливості тисяч вихованців дошкільних закладів, учнів шкіл і професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих начальних закладів, педагогічних і науково-педагогічних працівників АР Крим, Донецької та Луганської областей розпочати навчальний рік 1 вересня і відчути святковість Дня знань", - йдеться у зверненні.

У президії спілки ректорів наголошують, що рішуче засуджують ворожі й антигуманні дії агресорів проти українського народу та закликають керівників вищих навчальних закладів України до єднання і зміцнення української державності.

"Нам треба глибоко усвідомити, що успішно розпочавши новий навчальний рік і забезпечивши в умовах війни та економічної кризи високу якість вищої освіти, ми зміцнюємо професійний і науковий потенціал країни, а отже й її економічну могутність. Сьогодні, як ніколи, на наші плечі лягає відповідальність за формування єдності українського суспільства, особливо у студентському і викладацькому середовищі", - зазначається у зверненні.

Також, враховуючи зазначені обставини та лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-388 "Про проведення Першого уроку у 2014/2015 н. р.", президія Спілки ректорів рекомендує вищим навчальним закладам провести на всіх курсах навчання першу лекцію на тему "Україна – єдина країна", метою якої є формування у студентів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Разом з тим, враховуючи складну енергетичну ситуація та відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 12.08.14 №1/9-409, президія Спілки ректорів запропонувала керівникам вищих навчальних закладів України оптимізувати навчальний процес, передбачивши збільшення тривалості навчальних тижнів, зменшення обсягу аудиторних занять і збільшення обсягу самостійної роботи студентів та їх забезпечення необхідними науково-методичними матеріалами з кожної навчальної дисципліни, у т.ч. на електронних носіях.

"Президія Спілки ректорів закликає вищі навчальні заклади активізувати роботу зі зміцнення ролі вищої школи у формуванні українського суспільства як єдиної цілісності, поліпшення міжрегіональної співпраці університетів тощо. Пропонуємо також у кожному навчальному закладі здійснювати заходи, спрямовані на соціальний захист і допомогу постраждалим та їхнім родинам, сприяти органам студентського самоврядування щодо організації волонтерського руху тощо", - наголошується у зверненні.

Освіта.ua
29.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Reahtor
Спілка ректорів вирішила: а) продовжити термін роботи ректорів до 105 років; б) вставити їм надбавку за важкі і невиносимі умови роботи в розмірі 1000%. Вони також запевнили цього і будь якого іншого міністра що а) потік додатків до будь якого рішення не зменшиться б) підтримка будь якого рішення гарантована.
senem
а що там із "скорочення" ректори запропонували для себе - вічних і незмінних?
Катя
Ирина, не думаю, что мед. университеты спасут 1.30, которые можно потратить на лекцию про Украину. Некоторых студентов война коснулась непосредственно, нужно иметь уважение. А на счет количества часов на самостоятельное обучение - согласна, и так много, неплохо было бы исключить из программы общие предметы, которые еще в школе проходили и добавить часов спец. предметы.
Ирина
Для Катя: Катенька, так я и не говорила о лекции. Просто увеличение часов СРС(самостоятельной работы студентов) в некоторых университетах недопустимо, легко предложить, а выполнить...впрочем нашему министерству как всегда плевать.
Коментувати
Ирина
Если вы увеличите часы самостоятельной работы студентов, то мед универы повесятся 100%! Чем вы там только думаете? И студенты не школота, можете свои лекции про Украину а за****у себе засунуть. И прочие безсмысленные мероприятия. Хотя помощь можно поддержать.