Школи та ВНЗ змінять графіки навчання

Міносвіти рекомендує навчальним закладам переформатувати графіки навчального процесу

Школи та ВНЗ змінять графіки навчання

Керівникам загальноосвітніх, а також вищих та професійно-технічних навчальних закладів рекомендовано переформатувати структуру цього навчального року.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що отримали навчальні заклади, установи, департаменти та управління освітою в регіонах.

В освітньому відомстві зазначають, що у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася, зокрема, в енергетичній галузі, міністерство рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам при розробленні структури 2014/15 навчального року в повній мірі скористатися можливостями, які надає Закон України "Про загальну середню освіту".

Зокрема, у МОН, посилаючись на норми законодавства зауважують, що структура та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою. При цьому, тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

У відомстві зазначають, що навчальний рік у школах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатися 1 вересня і закінчитися не пізніше 1 липня наступного року. Також відомством наводиться гранично допустиме навчальне навантаження на учнів різних класів, норми якого слід враховувати навчальним закладам.

При значному збільшенні зимових канікул відомство рекомендує врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів в цей час.

У свою чергу, з метою економного використання енергоресурсів під час опалювального сезону у цьому навчальному році керівникам вищих та професійно-технічних навчальних закладів рекомендовано внести зміни до графіків навчального процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця осіннього семестру 2014/2015 навчального року ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, часткового переходу на шестиденний робочий тиждень, а також збільшення до чотирьох тижнів тривалості зимових канікул.

На початку весняного семестру, протягом чотирьох тижнів, вищим та професійно-технічних навчальним закладам рекомендовано запровадити дистанційні елементи у навчанні із застосуванням ІКТ при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань, курсових проектів.

Зміни і доповнення, що будуть внесені до графіку навчального процесу, навчальних планів і програм навчальним закладам необхідно затвердити в установленому порядку.

Як відомо, під час Колегії МОН міністр освіти Сергій Квіт повідомив про ініціативу деяких регіонів щодо запровадження шестиденного навчального тижня у закладах освіти у зв’язку із недостатнім забезпеченням регіонів енергоносіями.

"Йдуть розмови щодо шестиденного навчального тижня для шкіл. Міністерство, в принципі, таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, то рішення прийматимуть місцеві органи влади", - зазначив міністр.

Освіта.ua
27.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель с 25 - летним стажем
Знаете, читаю ваши комментарии и жутко становится... Да вас на пушечный выстрел к детям подпускать нельзя... Позорники, а не учителя, мелкие вы душонки. Вы же детям будете о патриотизме рассказывать, а на форумах гадости пишете. Да не только ментов и чиновников люстрировать надо, с вас начинать. Стыд и позор.
Патріотка
Для Учитель с 25 - летним стажем: Підтримую вас. Як не прикро. а в освіті багато таких...
Коментувати
учитель
Що ж ви колеги так мляво протестуєте? Де ваш майданний запал? Де бажання дійти до правди? Вже вкотре проковтнули порцію бридоти від влади і облизалися. Не смачно, але ж тепер і прискіпатися ні до кого. Не ті настали часи! Хто з чиновників управлінь освіти працюватиме по суботам? Куди дивляться бухгалтерії? вони вже не бояться КРУ? Нам завжди було" весело", а тепер зашморг на шиї затягли, по саме нікуди!!! Продовжуйте мямлити, а вони якраз матимуть час , щоб підготувати черговий сюрприз! смачного!!!
Анион
Ваш текст...да вы что совсем там больные? Себе сделайте 6-ти дневку!
Геннадий
ГДЕ КОММЕНТАРИИ ПАТРИОТОВ? ОНИ РАДЫ БЕСПЛАТНО РАБОТАТЬ ШЕСТОЙ ДЕНЬ В НЕДЕЛЮ?
Студент
Для Геннадий: жаль, что у Вас такое упредительное отношение к патриотам и их отношению к власти. За минус не обижусь.
Геннадий
Да просто нет у нас патриотов. Подменили это понятие. Скоро и вовсе ругательным станет.
Геннадий
Как нам сказали работать будем 6 дней, а зарплату получать как за 5 дней, чтобы было чем платить в январе. Но вопрос (не вам, Анна): а будут ли платить в январе? а за переработанные дни будут ли учителя находиться дома? а как развлекать детей на каникулах, если учителя должны быть дома? или все таки работать бесплатно? Так это хуже рабства. Рабов хоть кормят, и дают кров. Патриотизм - это желание бесплатно работать?
Коментувати
семне
і чомусь це все в формі "листа" - ми мовляв не змушували, а лише "рекомендували". Це ІБД - імітація бурхливої діяльності, а насправді - опускання освіти до плинтуса та соціальне приниження й без того не багатого педагога. Пояснювати це все "війною" ніяк не можна, бо верхи купаються в розкоші, всі ресторани ввечері переповнені, чиновники на Мерсах і Лексусах, на наради в Київ літають літаками, курорти не пустують - до чого це все? Невже завдання таке? Чи просто не вміють і не можуть?
tata
"Врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів в цей час". В помещениях школ будет холодина, да и на улице в мороз не поразвлекаешься месяц... А учителей, которые отработают как предметники и классные руководители по субботам, ещё и в отпуск за свой счёт отправят, как это делается сейчас ...
Walter
А може запровадити дистанційні елементи у навчанні із застосуванням ІКТ при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань, курсових проектів на всю зиму для студентыв? ))
зацікавлена
Для Walter: цілком підтримую!!!!!!!!!!!!!!!!!! було б дуже добре!!!!!!!!!! да і 6-тиденку можна саме таким чином оформити!!!!!!!!!!!!!
Коментувати