Osvita.ua Новини Школи та ВНЗ змінять графіки навчання
Школи та ВНЗ змінять графіки навчання

Міносвіти рекомендує навчальним закладам переформатувати графіки навчального процесу

Школи та ВНЗ змінять графіки навчання

Керівникам загальноосвітніх, а також вищих та професійно-технічних навчальних закладів рекомендовано переформатувати структуру цього навчального року.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що отримали навчальні заклади, установи, департаменти та управління освітою в регіонах.

В освітньому відомстві зазначають, що у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася, зокрема, в енергетичній галузі, міністерство рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам при розробленні структури 2014/15 навчального року в повній мірі скористатися можливостями, які надає Закон України "Про загальну середню освіту".

Зокрема, у МОН, посилаючись на норми законодавства зауважують, що структура та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою. При цьому, тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

У відомстві зазначають, що навчальний рік у школах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатися 1 вересня і закінчитися не пізніше 1 липня наступного року. Також відомством наводиться гранично допустиме навчальне навантаження на учнів різних класів, норми якого слід враховувати навчальним закладам.

При значному збільшенні зимових канікул відомство рекомендує врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів в цей час.

У свою чергу, з метою економного використання енергоресурсів під час опалювального сезону у цьому навчальному році керівникам вищих та професійно-технічних навчальних закладів рекомендовано внести зміни до графіків навчального процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця осіннього семестру 2014/2015 навчального року ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, часткового переходу на шестиденний робочий тиждень, а також збільшення до чотирьох тижнів тривалості зимових канікул.

На початку весняного семестру, протягом чотирьох тижнів, вищим та професійно-технічних навчальним закладам рекомендовано запровадити дистанційні елементи у навчанні із застосуванням ІКТ при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань, курсових проектів.

Зміни і доповнення, що будуть внесені до графіку навчального процесу, навчальних планів і програм навчальним закладам необхідно затвердити в установленому порядку.

Як відомо, під час Колегії МОН міністр освіти Сергій Квіт повідомив про ініціативу деяких регіонів щодо запровадження шестиденного навчального тижня у закладах освіти у зв’язку із недостатнім забезпеченням регіонів енергоносіями.

"Йдуть розмови щодо шестиденного навчального тижня для шкіл. Міністерство, в принципі, таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, то рішення прийматимуть місцеві органи влади", - зазначив міністр.

Освіта.ua
27.08.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель с 25 - летним стажем
Знаете, читаю ваши комментарии и жутко становится... Да вас на пушечный выстрел к детям подпускать нельзя... Позорники, а не учителя, мелкие вы душонки. Вы же детям будете о патриотизме рассказывать, а на форумах гадости пишете. Да не только ментов и чиновников люстрировать надо, с вас начинать. Стыд и позор.
Патріотка
Для Учитель с 25 - летним стажем: Підтримую вас. Як не прикро. а в освіті багато таких...
Коментувати
учитель
Що ж ви колеги так мляво протестуєте? Де ваш майданний запал? Де бажання дійти до правди? Вже вкотре проковтнули порцію бридоти від влади і облизалися. Не смачно, але ж тепер і прискіпатися ні до кого. Не ті настали часи! Хто з чиновників управлінь освіти працюватиме по суботам? Куди дивляться бухгалтерії? вони вже не бояться КРУ? Нам завжди було" весело", а тепер зашморг на шиї затягли, по саме нікуди!!! Продовжуйте мямлити, а вони якраз матимуть час , щоб підготувати черговий сюрприз! смачного!!!
Анион
Ваш текст...да вы что совсем там больные? Себе сделайте 6-ти дневку!
Геннадий
ГДЕ КОММЕНТАРИИ ПАТРИОТОВ? ОНИ РАДЫ БЕСПЛАТНО РАБОТАТЬ ШЕСТОЙ ДЕНЬ В НЕДЕЛЮ?
Студент
Для Геннадий: жаль, что у Вас такое упредительное отношение к патриотам и их отношению к власти. За минус не обижусь.
Геннадий
Да просто нет у нас патриотов. Подменили это понятие. Скоро и вовсе ругательным станет.
Геннадий
Как нам сказали работать будем 6 дней, а зарплату получать как за 5 дней, чтобы было чем платить в январе. Но вопрос (не вам, Анна): а будут ли платить в январе? а за переработанные дни будут ли учителя находиться дома? а как развлекать детей на каникулах, если учителя должны быть дома? или все таки работать бесплатно? Так это хуже рабства. Рабов хоть кормят, и дают кров. Патриотизм - это желание бесплатно работать?
Коментувати
семне
і чомусь це все в формі "листа" - ми мовляв не змушували, а лише "рекомендували". Це ІБД - імітація бурхливої діяльності, а насправді - опускання освіти до плинтуса та соціальне приниження й без того не багатого педагога. Пояснювати це все "війною" ніяк не можна, бо верхи купаються в розкоші, всі ресторани ввечері переповнені, чиновники на Мерсах і Лексусах, на наради в Київ літають літаками, курорти не пустують - до чого це все? Невже завдання таке? Чи просто не вміють і не можуть?
tata
"Врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів в цей час". В помещениях школ будет холодина, да и на улице в мороз не поразвлекаешься месяц... А учителей, которые отработают как предметники и классные руководители по субботам, ещё и в отпуск за свой счёт отправят, как это делается сейчас ...
Walter
А може запровадити дистанційні елементи у навчанні із застосуванням ІКТ при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань, курсових проектів на всю зиму для студентыв? ))
зацікавлена
Для Walter: цілком підтримую!!!!!!!!!!!!!!!!!! було б дуже добре!!!!!!!!!! да і 6-тиденку можна саме таким чином оформити!!!!!!!!!!!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!