Студенти з Донбасу навчатимуться в інших вишах

Понад 100 вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей не розпочнуть навчальний рік

Студенти з Донбасу навчатимуться в інших вишах

"У Луганській області розпочнуть навчальний рік 13 вищих навчальних закладів, у Донецькій – 26. Не розпочнуть навчальний рік у Луганській області 33 вузи, у Донецькій – 75", - поінформувала перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час прес-конференції у Будинку Уряду 29 серпня.

За її словами, керівники вищих навчальних закладів Донбасу за погодженням з Міністерством освіти самостійно можуть визначати термін початку навчального року, що буде залежати від воєнної ситуації в регіоні.

"Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Уряду 27 серпня. Сподіваємося, що з наступного тижня воно вступить в дію, і ми почнемо переводити студентів", - зазначила Інна Совсун.

Окрім того, за її словами, розпорядженням врегульовано питання переведення студентів з Донбасу.

"Передбачається, що студенти з Луганської та Донецької областей будуть тимчасово допускатися до навчання. Фактично вони навчатимуться повноцінно на рівні з іншими студентами, формально вони будуть числитися у Донецькій, Луганській областях. Після закінчення семестру, і якщо університети до цього часу відновлять свою роботу, студентам буде запропоновано на їхній вибір або залишитися у тих університетах, до яких їх переведено, або повернутися до своїх університетів", - сказала заступник міністра, додавши, що у вищих навчальних закладах Донбасу навчаються майже 215 тис. студентів (166 тис. студентів – у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації).

При цьому вона зазначила, що процедура переведення студентів дозволяє зберегти працюючі ставки викладачів на захоплених територіях Донбасу.

"Ми зараз намагаємося забезпечити права і викладачів, і студентів", - наголосила Совсун.

Вона наголосила, що процедура переведення студентів в інші ВНЗ України максимально спрощена: студентам потрібно мати при собі лише документ, що посвідчує особу. Університет, в який людина переводиться, перевіряє факт навчання цього студента в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, на підставі чого здійснює зарахування.

Водночас заступник міністра відзначила, що розпорядженням передбачено, що в одну студентську групу зараховуватимуть не більше 5-ти додаткових осіб.

На сьогодні, за словами Совсун, є 8 тис. заяв від студентів східних регіонів про переведення в інші ВНЗ України.

Перший заступник міністра повідомила, що розпорядженням врегульовано питання щодо закриття літніх сесій для студентів з Донецької та Луганської областей: «Формально зараз немає підстав для нарахування їм стипендій. Тому допоки вони не закриють літню сесію цим студентам буде нараховуватися стипендія за результатами зимової сесії».

Інна Совсун також зазначила, що викладачі на Донбасі отримуватимуть заробітну плату. Відповідно до Кодексу законів України про працю, якщо людина не може вийти на роботу через обставини, які від неї не залежать, то їй нараховується середня зарплата.

Освіта.ua
29.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
В який термін потрібно подати заяву про переведення???
Гена
Для лучшего качества анализа лучше использовать аптечную банку мочи. Мы обсуждали этот вопрос: http://mo4a.ru/banka-mochi/
Віталій
а як продовжити навчання, якщо хотів вступати на 5й курс на спеціаліста до свого вузу (м. Донецьк), а у зв’язку з війною не можливо було скласти вступні іспити?
Ольга
Для Віталій: Так у вас все было проще, поступили бы в другой вуз на свою специальность. Не буду разбрасываться словами, но, насколько я знаю, такое возможно.
Коментувати
Олександр
Мені, як студента ДонНТУ дуже цікавить питання з приводу навчального процесу у цьому році. Якщо ви знаєте на разі Донецьк окупован Російськими військами. І найближчим часом ситуація не зміниться. І з цього випливає одне питання, що робити студентам, які підтримують Україну. Оскільки перебування на тереторії окупованії тереторії несе нам смертельну небезпеку. І по заявам вузів, якщо ми не з’явимося на сесію, то будимо відроховані! Якщо навіть отримали статус вільного слухача в іншому вузі України. Зв’язатися з міністерством освітин за надааними телефонами для роз’яснень не вийшло. Якщо хтось володіє відповідною іформацією прошу роз’яснити. Занятия в вузах Донецкой области начнутся 1 октября http://www.62.ua/news/607933
украинец
Inna Sovsun 28 серпня о 18:17: Щодо вступу кримчан: Президент ще не підписав закон і у нас немає підстав виділяти додаткові місця. Щодо переведення з Донбасу: вчора це питання обговорювалось на уряді. Протягом кількох днів маємо отримати погодження від інших міністерств і тоді Прем’єр підпише розпорядження, яким буде врегульоване питання переведення. Щодо початку навчального року на Донбасі: він розпочнеться лише в тих районах, де немає воєнних дій. Найскладніше питання зараз - коли розпочнеться навчальний рік там, де ведуться воєнні дії.
ammma
Вот вам і росія і свобода від києва, дорогі жителі сходу!Ви всі доклали до цього руку
Ольга
Для ammma: аххахаха! Вы заболели от зомбоящика наверное, лечитесь. Какая ненависть, что вам люди сделали?
Ольга
Для ammma: Просто знаете, что здесь неприятно, то что сми распостраняет неправдивую информацию, зачем кричать что вы нам погоаете, а на деле все иначе. Мы не собираемся вам "лизать задницу" и просить помощи, просто перестанте нам мешать. И хватит рушить наши города и убивать семьи. И живите в своем Содоме счастливо.
Виктория
Глупо утверждать, что все жители востока Украины приложили к этому руку. Не у всех здесь один взгляд на ситуацию.
Коментувати
Лиля
Процедура перевода будет проводиться от вузов? То есть: куда определит вуз - туда и переводится студент? Или же студент имеет право выбора ВУЗа , и перевестись самостоятельно?
Кирилл
А что делать в этой ситуации абитуриентам, которые хотели поступить в те самые вузы, которые не будут работать в связи с военным положением ?
Студент Донбасса
а некоторые вузы Днепра в открытую послали на "свой Донбасс". И что на счёт общежитий?
Ольга
Ахаххахахахах! А во все университеты которые я обращалась никто нечего не знает, все дают писать заявление и говорят "может что-то получится, звоните" Но больше всего мне понравилось, когда сказали что дальше Днепропетровской и Харьковской области можете не соваться. Как же так,а?
софія
Для Ольга: Чому ж ні? Магадан готовий прийняти всіх таких, як ти. А всім розумнішим знайдеться місце в Україні.
Ольга
Сьфья, перечитайте пожалуйста что я написала. Я собиралась в Украину. Вы сначала посылаете нас, а потом воюете. Вы яд вашего общества, позорите украинский народ.
Valia
Спочатку махали триколорами, голосували за ДНР, ЛНР, думали матушка-росія великого щастя принесе, а тепер ще й лають бендерівську Україну, що бачите не досить гарні умови їм забезпечують, зрадники!!!
Коментувати