Скільки балів можна отримати за логічний виклад у власному висловленні?

За логічність, послідовність викладу міркувань, за дотримання вимог умови тестового завдання можна отримати максимум 2 бали.

Правилами, якими керуються екзаменатори при перевірці власних висловлень на ЗНО, передбачено, що за логічність, послідовність викладу міркувань, за дотримання всіх вимог умови відкритого тестового завдання стосовно структурування змісту автор висловлення може отримати максимум 2 бали (із 12 можливих за змістове оформлення власного висловлення).

Щоб отримати 2 бали за логіку, автору власного висловлення треба:

  • увести до тексту всі необхідні змістово-композиційні елементи (теза, 2-3 аргументи, приклад із мистецтва й приклад із життя, висновок);
  • домогтися послідовного логічного зв’язку між всіма змістово-композиційними елементами (аргументи доводять тезу, приклади ілюструють аргументи, висновок узагальнює всі міркування тексту, а не лише його частини);
  • забезпечити поділ тексту на мотивовані змістом абзаци (обравши чотири-, шести- або восьмиблокову модель абзацування);
  • доречно використати мовні (метатекстові) засоби введення різних змістово-композиційних частин тексту.

Увага! Часто автори власних висловлень думають, що, використавши якнайбільше метатекстових засобів, вони забезпечать логічність викладу. Це переконання хибне. Метатекстові мовні засоби є лише «цементом», який склеює основний зміст власного висловлення. Вони допомагають оформити думку, однак не спроможні її замінити! Тож, якщо в тексті немає логіки як вияву здатності автора послідовно доводити свою позицію, то ніякі метатекстові засоби не врятують текст від того, щоб екзаменатори його оцінили низьким балом за логічність.

ПЕРЕЙТИ ДО ЗМІСТУ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів