Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Де місце мікровисновків у власному висловленні?

Де місце мікровисновків у власному висловленні?

Вирішивши скористатися мікровисновками варто пам’ятати, що до кожного блоку «аргумент+приклад» повинен бути свій мікровисновок.

Обравши для власного висловлення композицію, що передбачає мікровисновки, варто намагатися їх розташувати в такі два способи:

  • відразу після прикладів у тих самих абзацах (див. приклад);
  • відразу після прикладів у наступному абзаці (див. приклад).

Увага! Вирішивши скористатися мікровисновками при структуруванні змісту власного висловлення, варто пам’ятати, що до кожного блоку «аргумент+приклад» повинен бути свій мікровисновок. Цього вимагає принцип логічності й гармонійності викладу міркувань.

Приклад мікровисновку, що розташований відразу після прикладу в тому самому абзаці, що й приклад

Аргумент. …. Приклад. Прикладом людини, яка дуже ретельно обмірковує всі важливі рішення, для мене є мій батько. Бути поміркованим, не гарячковитим у прийнятті значущих рішень його навчило життя: оскільки він займається бізнесом, то йому завжди важливо обдумати кожен свій крок, адже в цій справі, як відомо, будь-яке неправильне, непроаналізоване рішення може призвести в найкращому випадку до значних збитків, а в найгіршому – до втрати бізнесу. Звичайно, як і будь-який бізнесмен, батько інколи, в окремих ситуаціях, змушений приймати й швидкі, гарячковиті рішення, однак загальним його принципом у веденні бізнесу, та й у житті, є народна приказка: «Сім разів відміряй – один раз відріж». Саме дотримання цього принципу допомагає моєму батькові вже 20 років доволі успішно займатися улюбленою й водночас прибутковою справою. Мікровисновок. Життєва практика мого батька переконує мене в тому, що лише за умови ретельного обмірковування всіх потенційних варіантів вирішення якоїсь складної проблеми можна сподіватися на те, що прийняте врешті-решт рішення буде найкращим, таким, що допоможе рухатися людині далі до поставленої цілі.

Приклад мікровисновку, що розташований після прикладу в наступному окремому абзаці

Аргумент. …. Приклад. Прикладом людини, яка через власну гарячковитість, нетерплячість, зокрема й у прийнятті рішень, утратила все у своєму житті, є Чіпка Варениченко – головний герой соціально-психологічного роману Панаса Мирного й Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Хлопець, якого нам змальовують брати-письменники, мав запальну натуру. Саме його гарячковитість найчастіше й спричиняла до того, що він у ситуаціях необхідності прийняття значущих рішень, пошуку важливих життєвих відповідей, замість зупинитися й задуматися, бездумно «кидався в прірву» найпершого, а отже, на його думку, найліпшого, рішення. Мені здається, що якраз через це Чіпка випив свою першу чарку оковитої, саме через це він вперше прибив людину зі своїми лихими братчиками Лушнею, Матнею й Пацюком, саме через це хлопець, урешті, утратив усе – свою кохану Галю, свою свободу, свою душу.

Мікровисновок. Цей приклад із класичного твору нашої літератури, мені здається, якнайкраще ілюструє думку про те, що необдуманість у прийнятті рішень – це прямий шлях до катастрофічного провалля, а не до вершин успіху

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!