Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення У чому особливість прикладів із життя?

У чому особливість прикладів із життя?

Щоб приклад із життя у власному висловлюванні був переконливим і показовим, треба намагатися зробити його «життєподібним».

Особливістю прикладів із життя є те, що це можуть бути ілюстрації до аргументу, що взяті як з минулого (історія), так і з теперішнього, як із суспільного досвіду, так і з досвіду автора власного висловлення чи його оточення.

Головне, щоб ці ілюстрації були переконливими.

Щоб приклад із життя був переконливим і показовим, треба намагатися зробити його «життєподібним».

Якщо, скажімо, в автора власного висловлення є бажання навести приклад зі свого життєвого досвіду, то йому варто цей приклад зробити цікавим, рельєфним, живим, несхематичним, варто в ньому згадати якісь деталі, які б утвердили читача (екзаменатора) в думці про правдивість, справжність розказаного.

Щоб побачити різницю між «живим» і «штучним, несправжнім» прикладом із життя, можна порівняти такі дві ілюстрації.

Із таблиці видно, що набагато «реальніша» мама зображена в першому прикладі. Цього авторові вдалося досягти шляхом інтимізації оповіді й уведення деяких деталей (ніби передані слова мами, ужито дуже по-домашньому слова матуся / мама).

Якщо в автора власного висловлення є бажання навести приклад з історії, то треба потурбуватися про те, щоб наведені історичні факти про події й людей були достовірними, а інтерпретації цих фактів були виправданими. У разі недотримання цієї вимоги приклад з історії буде оцінено низьким балом.

Увага! Приклади з життя митців – це приклади з життя, а не з літератури.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!