Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Де місце прикладів у власному висловленні?

Де місце прикладів у власному висловленні?

Практика засвідчує, що найбільш зручним є введення прикладів після аргументів.

Приклади у власному висловленні найкраще подавати після аргументів. Такий порядок уведення прикладів цілком логічний, оскільки вони призначені для ілюстрування аргументів, доказів, слугуючи своєрідними практичними підтвердженнями абстрактних міркувань, висловлених в аргументах.

У кожному конкретному випадку розташування ілюстрацій у тексті залежить від тієї композиції, яка обрана автором для власного висловлення.

Варіанти розташування прикладів (ілюстрацій) у власному висловленні

Практика засвідчує, що найбільш зручним є введення прикладів після аргументів у такій послідовності: аргумент 1 – приклад 1 – аргумент 2 – приклад 2.

Зручність цього способу полягає в тому, що автор тексту може контролювати логіку своїх міркувань, не забуваючи ані про два аргументи, ані про два приклади.

Увага! Не варто (хоча це й не заборонено) подавати спочатку приклади, а потім аргументи як їх своєрідні узагальнення.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!