Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Як дібрати якісні аргументи у власному висловленні?

Як дібрати якісні аргументи у власному висловленні?

Найпростішим способом добирання аргументів до тези власного висловлення з української мови є пошук відповіді на кілька питань

Зважаючи на те, що у власному висловленні теза – це найчастіше відповідь на запитання, що поставлене в завданні після мікротексту, то найпростішим способом добирання аргументів до цієї тези є пошук відповіді на такі питання

  • ЧОМУ я (автор висловлення) уважаю, що моя теза (погляд на проблему, ідея) правильна? 
  • ЧОМУ я (автор висловлення) дотримуюся саме такої позиції стосовно порушеної проблеми, а не якоїсь іншої? 

Пошук щонайменше двох задовільних відповідей на ці питання (Чому? – Тому що / та ще й тому що) дозволить сформулювати аргументи (див. таблицю).

Зразок формулювання аргументів до тези власного висловлення

Щоб легко добирати якісні аргументи в процесі написання власного висловлення, варто пам’ятати, що за своєю сутністю й функцією аргумент тісно пов’язаний із такими видами діалогічної мовленнєвої діяльності, як дискусія, суперечка.

Таким чином, шукаючи аргументи для доведення тези, автору власного висловлення варто уявити співрозмовника-суперника, який не погоджується з ним, заперечує висловлену ним тезу, і спробувати знайти ті докази, доводи, які переконають співрозмовника-суперника в правоті автора, у виправданості його тези. 

Зразки «простих» тез і аргументів до них

Щоб «набити руку» у створенні аргументів, варто спробувати спочатку навчитися добирати докази стосовно якихось простих тез, пам’ятаючи, що за своєю природою аргумент у власному висловленні є відповіддю на питання ЧОМУ я (автор тези) уважаю, що моя теза є правильною?

Увага! Дуже зручним та ефективним способом аргументації є використання «обернених аргументів» – аргументу та його протилежності – контраргументу. У цьому переконує приклад міркувань на тему «Як знання історії може допомогти молодій людині досягти успіху?» (див. приклад).

Зразок аргументування тези у власному висловленні за моделлю «аргумент – контраргумент»

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!