Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Де місце аргументів у власному висловленні?

Де місце аргументів у власному висловленні?

Як правильно розташувати аргументи у власному висловленні з української мови

1. Аргументи повинні обов’язково знаходитися між тезою й висновком.

Відповідно до найчастотніших варіантів структурування змісту власного висловлення, аргументи завжди мають перебувати між тезою й висновком (див. таблицю).

2. Аргументи повинні обов’язково бути не перед тезою й не разом із нею.

Дуже важливо стежити, щоб аргументи знаходилися не перед тезою й не зливалися з нею, а були після неї, оскільки їхня безпосередня функція – посилювати думку, висловлену в тезі. Для того, щоб аргументація не злилася з тезою, треба не забувати, що для аргументів є свої абзаци.

3. Аргументи бажано, щоб були перед прикладами, а не після них.

Інколи учасники тестування аргументи вводять після прикладів (ілюстрацій). Такий варіант можливий, однак краще дотриматися рекомендацій умови тестового завдання, де зазначено таке:

…наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку. Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва…, історичними фактами або випадками з життя.

Із цього формулювання випливає, що ілюстрації краще розташовувати після аргументів: приклад повинен ілюструвати аргументи-міркування, а не аргумент повинен узагальнювати приклад.

Варіанти розташування аргументів у власному висловленні

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!