Жанр власного висловлення з української мови

В умові відкритого тестового завдання з української мови немає чітких вказівок стосовно жанру власного висловлення як тексту.

Найчастіше власні висловлення як своєрідні тексти мають ознаки, що притаманні невеликій статті інформативно-переконувального характеру (адже завданням учасника тестування є створити текст, у якому необхідно довести свій погляд на актуальну проблему сьогодення). 

Разом із тим кожен учасник має можливість обрати самостійно ту жанрову форму, яка, на його думку, здатна допомогти йому викласти ефективно свої міркування стосовно певної проблеми, дотримуючись при цьому умов відкритого тестового завдання.

Чи можна створювати власне висловлення в жанрі вірша, художнього нарису та подібних.

Оскільки в умові відкритого тестового завдання немає чітких вказівок стосовно жанру власного висловлення як тексту, учасник вільний обирати жанрову форму для висловлення своїх поглядів і переконань стосовно порушеної у відкритому тестовому завданні проблеми. 

Щоправда, практика засвідчує недоцільність створення власних висловлень у вигляді якихось художніх жанрів (вірша, казки, нарису), оскільки характеристики цих жанрів унеможливлюють дотримання умов, що визначені у відкритому тестовому завданні для власного висловлення (зокрема стосовно структури тексту).

З огляду на це, найкраще створювати власне висловлення у вигляді прозового тексту, що має ознаки публіцистичної статті інформативно-переконувального характеру.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів