Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Формулювання умови власного висловлення

Формулювання умови власного висловлення

Як формулюють умову відкритого тестового завдання на створення власного висловлення.

Практика попередніх років тестування показує, що традиційними для відкритих тестових завдань у тесті з української мови та літератури на сьогодні стали три варіанти формулювань умови:

Варіант 1 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Варіант 2 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Варіант 3 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Порівняння цих варіантів засвідчує, що у формулюваннях умов відкритих тестових завдань вимоги стосовно змісту й параметрів власного висловлення залишалися майже незмінними, а змінювалися в основному лише форми подання теми.

У варіанті 1 тема/проблема формулюється в такий спосіб: складіть і запишіть власне висловлення про те, що таке толерантність.

У варіанті 2 тема/проблема формулюється в такий спосіб: підтримайте або спростуйте думку: «Будь-яка проблема – це можливість стати кращим».

У варіанті 3 тема/проблема формулюється в такий спосіб: «Прочитайте наведений текст: Добро завжди має перемагати – це ми знаємо з дитинства. Але ж відомо, що будь-яка перемога пов’язана з певним насильством. Як добро має перемагати в нашому недоброму світі? Викладіть Ваш погляд на цю проблему».

Останнім часом на ЗНО з української мови та літератури в тесті використовують третій варіант подання умови відкритого тестового завдання.

Увага! Надалі у цьому розділі при характеристиці різних аспектів власного висловлення вихідними будуть умови відкритого тестового завдання саме третього варіанту.

Зразок третього варіанту подання умови відкритого тестового завдання

Частина 3

Власне висловлення

58. Прочитайте наведений текст.

МІКРОТЕКСТ, у якому порушується якась проблема, стосовно якої є різні погляди.

ПИТАННЯ, що випливає із міркувань мікротексту й на яке необхідно дати відповідь у власному висловленні.

Викладіть Ваш погляд на цю проблему.

Сформулюйте тезу, наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку. Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушену митцем, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з твору тощо), історичними фактами або випадками з життя. Не переказуйте змісту художнього твору, не давайте повної характеристики образів. Сформулюйте висновки.

Роботу запишіть на бланку Б. У разі потреби використовуйте чернетку наприкінці зошита.

Увага! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів.

Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!