Формулювання умови власного висловлення

Як формулюють умову відкритого тестового завдання на створення власного висловлення.

Практика попередніх років тестування показує, що традиційними для відкритих тестових завдань у тесті з української мови та літератури на сьогодні стали три варіанти формулювань умови:

Варіант 1 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Варіант 2 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Варіант 3 формулювання умови відкритого тестового завдання на написання власного висловлення

Порівняння цих варіантів засвідчує, що у формулюваннях умов відкритих тестових завдань вимоги стосовно змісту й параметрів власного висловлення залишалися майже незмінними, а змінювалися в основному лише форми подання теми.

У варіанті 1 тема/проблема формулюється в такий спосіб: складіть і запишіть власне висловлення про те, що таке толерантність.

У варіанті 2 тема/проблема формулюється в такий спосіб: підтримайте або спростуйте думку: «Будь-яка проблема – це можливість стати кращим».

У варіанті 3 тема/проблема формулюється в такий спосіб: «Прочитайте наведений текст: Добро завжди має перемагати – це ми знаємо з дитинства. Але ж відомо, що будь-яка перемога пов’язана з певним насильством. Як добро має перемагати в нашому недоброму світі? Викладіть Ваш погляд на цю проблему».

Останнім часом на ЗНО з української мови та літератури в тесті використовують третій варіант подання умови відкритого тестового завдання.

Увага! Надалі у цьому розділі при характеристиці різних аспектів власного висловлення вихідними будуть умови відкритого тестового завдання саме третього варіанту.

Зразок третього варіанту подання умови відкритого тестового завдання

Частина 3

Власне висловлення

58. Прочитайте наведений текст.

МІКРОТЕКСТ, у якому порушується якась проблема, стосовно якої є різні погляди.

ПИТАННЯ, що випливає із міркувань мікротексту й на яке необхідно дати відповідь у власному висловленні.

Викладіть Ваш погляд на цю проблему.

Сформулюйте тезу, наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку. Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушену митцем, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з твору тощо), історичними фактами або випадками з життя. Не переказуйте змісту художнього твору, не давайте повної характеристики образів. Сформулюйте висновки.

Роботу запишіть на бланку Б. У разі потреби використовуйте чернетку наприкінці зошита.

Увага! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів.

Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів