ЗНО-2022: як розрахувати бал з географії

Тестовий бал ЗНО з географії обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2022: як розрахувати бал з географії

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію щодо розрахунку бала дивіться у публікації Як розрахувати бали за національний мультипредметний тест (НМТ). 

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з географії здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 90 балів). На другому етапі на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

За бажанням випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з географії.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 36 завдань цієї форми (№1–36), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 6 завдань цієї форми (№37–42), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Неструктуроване завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Воно вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 6 завдань такої форми (№43–48), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Завдання складається з основи та семи варіантів відповіді, позначених цифрами, серед яких лише три правильні. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і записав три відповіді (цифри) у бланку відповідей А.

Тест містить 6 завдань цієї форми (№49–54). Кожне завдання оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодного правильного варіанта відповіді (цифри), або один варіант відповіді (цифру) вказано тричі, або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту ЗНО з географії, – 90.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 27 червня 2022 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з географії.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що становлять пороговий тестовий бал з географії. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Варто зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете переглянути за цим посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи може зараховуватися як державна підсумкова атестація з географії за бажанням випускника.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з географії, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 90 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з географії не пізніше 27 червня 2022 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2021 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 90 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 90 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Освіта.ua
15.06.2021

Популярні новини
НМТ 2023: алгоритм роботи з мультитестом в аудиторії Як працювати з онлайновим сервісом тестування під час проходження національного мультитесту
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування Учасники основної сесії НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування
Робота з тестовою комп'ютерною програмою на НМТ Учасник виконуватиме роботу на комп'ютері, в якому встановлена тестова програма
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люба
Написала на 157,це здається 8 балів по ДПА:((ну можна було б краще....але ніхто в цьому не винен ,лише я одна.
Катерина
Для Люба: это 7
Коментувати
Сергій
ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2020 РОКУ Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 90 балів): Введіть свій тестовий бал: 70 Назва тесту Орієнтовний бал ЗНО Географія, 2020 182.0 Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 90 балів): Введіть свій тестовий бал: 70 Предмет атестації Орієнтовний бал ДПА Географія, 2020 10.0 то я с такивумо баллами змогу попасти в колледж?
Влад
Для Сергій: в коледж вступають за результатами ЗНО, а не ДПА.
Коментувати
Мейсон
Не готовился вообще, набрал 67 тестовых баллов, одного не хватило для ДПА 10. 176, если бы так было с легко с английским...
Олена
Скажіть,якщо я не поставила значок градуса в бланкі А то важається це помилкою,чи зарахують просто число чі ні
Руслан
Для Олена: ні. Потрібно вписувати тільки число
Коментувати
Anna
105 балів з історії 107 балів географія.. Дуже погано??? Чи можна подавати до вузу?
Андрій
Для Anna: можна подавати
Илья
Не можно а нужно, такі студенти позачергово на повишену стіпуху йдуть!!! Та не то слово їм всі льготні умови роблять!
Роман
Таких дебілів і в колгосп не беруть.
Коментувати
Даня
154 зно, і 8 за ДПА урааааа)
олег
Якщо у тебе вийшло 2бали з укр мови як порахувати 2бали щоб вийшло 7балів за зно і за контрольну роботу
олег
Як порахувати середній бал з хімііі щоб вийшло не 4 а 9балів як порахувати бали з хіміі
олег
У мене 3000балів з географіі як справи як порахувати середній бал середній
віка
географія взагалі важкий предмет а зно дуже запутані відпрвіді та питання до них
Аноним
Для віка: не зовсім... На мою думку ЗНО з історії було важче. .
Діма
Це точно історія мене трошки підвела,а от географія супер!
Коментувати
Олена
2 дурні помилки і нібито 198,5 Запитання про Австралію та заходи меліорації видалося трохи неоднозначним , але як є вже
Віктор Соколянський
186 балів зно!) Юхуу) 76 тестовий бал!!!) 10 - бал ДПА))
Flower777
Так навіщо ви даєте таюлицю 2016,якщо суттєво відрізнятиметься Я свято вірю в те,що цього року поставлять кращі бали і в нас усіх бал ЗНО хоча б на 6 балів буде вищий за минулий рік,бл ЗНО цього року трохи важче
Андрій
Для Flower777: Хіба того року ЗНО було важче за минулорічне?
Flower777
Я взагалі за ЗНО,ні географія була досить таки адекватна,але були питання на логіку(які трохи тягнуть бал донизу)
Yava
Я так розумію, що якщо навіть один випускник відповів на всі запитання, то перехідна таблиця автоматом не боже бути кращою за минулорічну. Чи це не так ?
Коментувати
Dovbush
Доброго вечора! Скільки 9-ток може бути для отримання срібної медалі?
Ruslana
Для Dovbush: 2
Коментувати
сергій
Завдання 56 (зошит 5) є не коректним, на нього не можливо дати правильну відповідь. Автори ЗНО крім залізних руд, коксівного вугілля, родючих грунтів, вказують на міжнародну спеціалізацію України по сировині для кольорової промисловості!?Україна не має достатніх запасів сировини для кольорової металургії, що визначало б її міжнародну спеціалізацію в цьому напрямку! Підручник Л.М.Булави 8 клас (рекомендовано міносвіти №205 від 19.03.08)" На руди кольорових металів Україна бідна" с.193.Підручник Пестушко 9 клас (рекомендовано міносвіти№56 від 02.02.09)с.99 "Кольорова металургія України загалом не має значних освоєних сировинних джерел." с.100 "Головні проблеми кольорової металургії - дефіцит ресурсів..." Можливо автори тестів мали на увазі сировинну базу для ЧОРНОЇ металургії - тоді зовсім інша справа!
Петро
Для сергій: боже, що ж ти скрізь скмглиш
Людмила-вчитель
Сергію! За новою програмою буде вивчатись міжнародна спеціалізація України (для випускників це не є проблемою у системі вивчення географії), тому слід вміти гарно читати економічну карту України та додаткову літературу. Бажаю гарних результатів і вступити в омріяний Вами ВИШ!!!
Андрій-студент
ЗНО не передбачає опрацювання додаткової літератури, а лише(!) підручники, що рекомендовані МОН України.
Коментувати