ЗНО-2022: як розрахувати бал з фізики

Тестовий бал ЗНО з фізики обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2022: як розрахувати бал з фізики

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію щодо розрахунку бала дивіться у публікації Як розрахувати бали за національний мультипредметний тест (НМТ). 

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з фізики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 64 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

За бажанням випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з фізики.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 20 завдань цієї форми (№1–20), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№21–24), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та / або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари») або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю

Структуроване завдання. Воно складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання такої форми (№25–28), що оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання. Воно складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 10 завдань такого типу (№29–38), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказана правильна відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту ЗНО з фізики, – 64.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 07 червня 2022 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з фізики.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з фізики. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися, враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитися за цим посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи може бути зараховано як державна підсумкова атестація з фізики за вибором випускника.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з фізики, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 64 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з фізики не пізніше 07 червня 2022 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2021 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 64 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 64 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Освіта.ua
07.06.2021

Популярні новини
Головне про проведення НМТ 2023 року Для вступу на бакалавра абітурієнтам потрібно отримати результати мультипредметного тесту
НМТ проведуть за схемою 2+1: мова й математика обов'язкові Національний мультипредметний тест очікувано буде проведений за схемою 2+1
Законопроєкт про НМТ розглянуть на найближчому засіданні Ради Депутати після хвилі критики вирішили не зволікати з розглядом законопроєкту про НМТ
Модель проведення НМТ презентують 20 січня У п'ятницю буде презентована модель проведення національного мультипредметного тесту
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батько абітурієнта
Подивився на Ютубі передачу: «Все краще - дітям сєпарів. Українські діти - в прольоті: Дроздов позиція», з приводу того, що діти сєпарів тепер будуть вступати до українських університетів без ЗНО. Все правильно Дроздов каже, що українські діти – це діти низької якості, а діти сєпарів – це нова еліта.
Люда
Для Батько абітурієнта: дроздов це тварина
Батько абітурієнта
Я люблю тварин. А от кацапських сепарів - ненавиджу.
Yjyyf
Для Батько абітурієнта: каждый любит себе подобных, тварюка.
Коментувати
Ярослав
Завдання 5 (ЗНО з фізики 2019) суперечливе. Правильної відповіді немає. Сила з якою камінь тисне на схил гори це вага. А вага - сила що діє на горизонтальну опору, тобто перпендикулярно по схилу. Ось так)
Marinka
Киньте х, будь ласка, то має правильні відповіді з інстаграму. Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків
олег
Як порахувати оцінку за контрольну кілько у тебе за контрольну роботу яка оцінка як порахувати бал щоб дізнатися яка оцінка за контрольну роботу з фізики
Вікторія
Цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання з фізики має одну некоректну задачу ( на тему «вологість» Завдання №28 Зошит №1). Прочитавши це завдання та спробувавши його вирішити, мої вчителі та репетитори не отримали результату, що був вказаний у відповідях, опублікованих УЦОЯО. Вони стверджували, що в кінці експерименту пара мала будь-яку вологість, а ніяк не 100 %, бо про це не було сказано. Тобто проблемою цього завдання є те, що не було вказано, що пара стала насиченою. Цю умову пропустили фахівці при складанні задачі. Але знаючи це, можна було легко вирішити завдання. Так як цей фрагмент був пропущений безліч випускників не змогли впоратися з цією задачею. Ось умова даного завдання: 28. Після того як у герметично закритий балон об’ємом 0,5 м3 поставили відкриту посудину з водою, з неї випарувалася вода масою 6 г. Визначте початкове значення відносної вологості повітря в балоні, якщо густина насиченої водяної пари дорівнювала 20 г/м3. Температуру повітря вважайте незмінною. Відповідь запишіть у...
вчитель фізики
Для Вікторія: 1. Закрита посудина... 2. ... з неї випарувалася вода масою 6 г - пара стала насиченою (вологість 100 %) P.S. ЗНО 2017 - найлегше за останні роки...
Олег
Попередній коментатор, я з вами не погоджуюсь. У завданні не було вказано про насичену пару. Адже загальна маса води може бути будь-якою, чи 7 г, чи 8 г, чи 10 г. Випарувалася вода 6 г і що? Це не означає, що пара стала насиченою.
Коментувати
Юрій
Не згідний із розвязком задачі 29. В умові задачі сказано , що роботу треба визначити за цикл.. Тиск при цьому залишається сталим. Одже спочатку , пара розширюється під час піднімання поршня і виконує додатню роботу, а потім пара виконує таку ж але відємну роботу. В цілому за цикл А=0. Відповідь Центру - невірна.Є абсолютна підстава , для оскарження відповіді 13 Дж.
Лідія
Чому таблиця переведення з фізики за 2017 рік відрізняється від таблиці 2015. Який сенс? Завалити?
Ирина
Не пойму зачем узнавать рейтинговый бал по старой таблице. У меня математика вышла 152.А по новому может и не прошла? Зачем сайт дает по ней вычеслять рейтинговый бал ? Не пойму.Может кто то понял?
Микола
Для Ирина: Таблиця переведення рейтингових балів з’явиться лише після перевірки усіх робіт. Тобто, як не крути, ви не зможете дізнатись свій рейтинговий бал до оприлюднення результатів УЦОЯО.
Богдан
Для Ирина: ну дивіться , максимальна кількість балів з фізики залишилась така сама. Відповідно і результат за минулорічною таблицею буде досить схожим.
Роман
Для Богдан: lol, з фізики того року максимально можна було набрати 54, а цього року 56.
Коментувати