ЗНО-2020: як розрахувати бал з біології

Тестовий бал ЗНО з біології обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2020: як розрахувати бал з біології

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з біології здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 82 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

За вибором випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з біології.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 38 завдань цієї форми (№1-38), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 8 завдань цієї форми (№39-46), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь - яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Завдання складається з основи та трьох груп (стовпчиків) відповідей, позначених цифрами; у кожній групі лише одна відповідь правильна. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав з кожної групи (стовпчика) і послідовно записав три відповіді (цифри) в бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання цього типу (№47–50), кожне з яких оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодного правильного варіанта відповіді (цифри), або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр має значення – строга послідовність.

Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання тесту – 82.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 24 червня 2020 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з біології.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з біології. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

Результат виконання усіх завдань сертифікаційної роботи буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з біології за вибором випускника.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 82 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з біології не пізніше 24 червня 2020 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2019 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 82 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 82 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 
 

Освіта.ua
06.06.2019

Популярні новини
Про дати проведення ЗНО і вступної кампанії МОН визначило дати проведення ЗНО і вступної кампанії при різних варіантах завершення карантину в Україні
Пробне ЗНО відбудеться у звичному форматі Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО
ЗНО-2020 орієнтовно розпочнеться після 20 червня У МОН розповіли про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році
Дати проведення ЗНО і вступної кампанії будуть перенесені Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Доброго дня!!! Цього року дійсно були важкі завдання, тому дуже прошу знизити пороговий бал з біології. Адже вирішується доля багатьох дітей.
Іван
Для Галина: Саме так. Вирішується доля. Тому не можна позбавляти мрії вступити до ЗВО тих, хто старанно готувався й набрав високий бал! Знижувати нічого не можна ні в якому разі, оскільки це порушує право вступників на справедливий вступ.
Коментувати
Niko_chan69
Вопросы были не сложные, кто хоть малость учил, тот написал. Остальные значит так хорошо учили)
Олександра
Для Niko_chan69: Написав, але важливо, на який бал!
Коментувати
Alex
76/80 зно легке. Причому за 20 хв. Просто ЕлеМЕНТАРЩИНА. Я думаю будет складніше. Головне було не перемудрити
Олександра
Всім добрий день! Я повністю згідна, завдання були НАДТО важкими! Знизьте, будь ласка, прохідний бал! Дуже прошу!!!)))
Давид
Доброго дня!!! Завдання, порівняно з минулими роками, ДУЖЕ СКЛАДНІ!!! Знизьте прохідний, будьласка!!!!
Олена
Доброго дня! знизьте, будь ласка, прохідний, цього року завдання були дуже важкими! пишіть, кому не байдуже!!!!
Ірина
Доброго дня,я вчасно не внесла результати пробного ЗНО 2019 з біології,де я тепер можу подивитись результат??? Дякую.
Тарас
Для Ірина: привіт , якщо ти не встигла внести результати , то просто перевір їх сама , на сайті вже виставлені результати пробного зно с цсіх предметів
Коментувати
Аноним
Мова 47 -&-, історія 52) , географія 54) норм)
Софія
Добрий день 30 правильних я пройшла на платній з біології , з географії 29 ,з історії 40 ,а з мови 60
Неля
Катя,я з вами погоджуюся.Мені не стає 1 бала.Це дуже важко пережити.Особливо тоді,коли старанно готувалася,ночей недосипала,переживала.
Olha
Завдання цього року справді дуже важкі.Минулі роки були набагато легші.Зверніть ,будь ласка,на це увагу .Дайте від 46 тестових балів на оцінку за ДПА 9.Я вас благаю,зрозумійте.Просто шкода,коли дитина старанно готується,переживає,а тут таке.Дякую.
Ну і тупа
Для Olha: Питання елементарні, хто винуватий, що дитина неспроможня їх розв"язати. Вибачте, але не хочу обізвати її тупою, але, якщо вона готувалась, і не спаравилась з такою елементарщиною, значить, тупа.
Pands
Эбало of
Коментувати
Христина
Доброго дня,мене хвилює питання:чи сильно відрізняються орієнтовні бали від справжніх,можливо ті хто проходив зно 2017 року можуть сказати про різницю? Порівнювала бали за пробне(офіційні відповіді) і за сертифікаційну роботу,бали відрізняються в 10 балів,а орієнтовні бали навіть приблизно не вирахували того балу,який є офіційно. Тому не спішу радіти. Підкажіть будь ласка,вдячна.
Катя
В прошлых годах задания были легче, и баллы проще было набрать) Куда можно обратиться чтоб снизили проходной? Подскажите, пожалуйста
Катя
Я очень возмущена баллами, делайте детям ниже проходной!!! Если я нервничала и не набрала 2 бала для поступления в желанный вуз, это реально обидно) а кто-то угадал и набрал выше.... делайте выше баллы зно, а дальше пусть вуз сам сортирует детей по возможностям) ведь благодаря такому экзамену я могу не поступить, что дальше делать? В мак работать?
Анастасія
Яка кількість виправлень допускається у бланку А???? Чи впливають ці виправлення на результат???Дайте будь ласка відповідь.Чекаю.
Абітурієнт
Є якісь запитання сприводу яких можна точно подавати на апеляцію ? Минулі роки завдання були легші Вже просто відчуваю, що буде на хімії Надіюсь хоч оцінювати будуть правильно і не прийдеться подавати апеляції сприводу недорахованих балів
Настя
Скажіть, будь ласка, чи варто перевіряти бали за 2017 роком. Чи в цьому році буде інша система?
Поля
Добрый день.А сколько будет если я набрала 39 .Подскажите пожалуста. Мне очень надо!!!
Діана
Ніхто не в курсі, чи сильно таблиця пробного цього року буде відрізнятися від справжнього?
Ольга
Дрбрый лень. Ребенок набрала 36 бал.Скажите пожалуйста, 36 баллов - это сколько.
Ангеліна
Для Ольга: за шкалою 2017: 136, але ніхто точно не знає, яка індексикація буде у цьому році
Vlada
Для Ольга: 136 або 6 баллов
Марк
Для Ольга: 136 балів
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!