Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр

Парламент найближчим часом має затвердити презентовану МОН модель вступу до вишів

Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр

Суспільний діалог щодо моделі проведення національного мультипредметного тесту, за результатами  якого буде проведена вступна кампанія 2023 року, завершений. Парламент найближчим часом має затвердити презентовану МОН модель вступу до вишів.

Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, проєкт моделі вступу був оприлюднений МОН для громадського обговорення наприкінці листопада, після чого відбувся широкий діалог щодо моделі проведення вступної кампанії.

«В принципі на сьогодні є певна суспільно узгоджена позиція щодо моделі вступу. До проєкту правил прийому на громадському обговоренні надійшло майже 300 пропозицій. Більш того ми проводили кілька діалогів з народними депутатами, громадськими експертами, батьками», – зазначив міністр.

Він також підкреслив, що парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій підтримав урядовий законопроєкт, який передбачає модель вступу, що була презентована МОН 20 січня.

«Суспільний діалог ми сьогодні завершили, модель вступу є. Я сподіваюся, що найближчим часом Верховна Рада ухвалить модель вступу. Можливо навіть 7-8 лютого ми будемо мати якийсь результат. Комітет підтримав саме урядовий законопроєкт по моделі вступу на 2023 рік», – резюмував Шкарлет.

Як відомо, Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Більше про проведення НМТ

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
27.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
А якщо я навчаюсь в коледжі після 9 класу мені обов’язково здавати НМТ якщо я не планую вступати в вище?
Сидорук Ганна Михайлівна
Все правильно. Надалі можна і змінити правила, але зараз дайте дітям трохи стабільності.Як мама випускниці, цілком підтримую. А тут серед коментаторів є хтось, у кого дитина має здавати ті тести? Сумніваюсь
Ольга
Шкарлет "достойний" спадкоємець табачника. Той розпочав, а цей не відстає від нівелювання ролі національноі історіі та памяті. Коли ж ці діти знатимуть свою історію? На пенсіі?!? МОН так і проситься на переймуванування на міністерство профанаціі та ідіотизму - фіксує його нинішнє становище і напрямок руху не менш стратегічно важливого міністерства.
Ольга
Для Ольга: підтримую на 100%
Коментувати
Елтон Норріс
Однис словом - Жах. Математика обов’язкова, географії немає, історія не обов’язкова
Ярослав
Той Шкарлет, Або невіглас, або ворог української державності. Бо інакше не вилучив би історію з тестування. Притому, зовсім не обов’язково робити тест з історії повним. Достатньо було б біля 30 - 50 питань, важливих і ключових з Історії України. Але ці питання мали ОБОВЯЗКОВО БУТИ !!! За таке тестування імені недоМіністра Шкарлета, він мав би стати фігурантом розслідування, за диверсійні дії проти держави України
Наталі
Для Алекс: Вам не здається що так краще? Багатьом історія для вступу не потрібна.Так історію своєї держави ми повинні знати,але готуватись до вступу при такому режимі надто складно,тому не варто так реагувати на все.Загалом було би прекрасно якби на ЗНО історія була обов’язкова але зараз з повітряними тривогами та відключенням світла це завдає багато клопоту для абітурієнтів які і так ледве вивозять(моя позиція така,зараз метою є поставити ті предмети які потрібні для вступу,а надалі в спокійних умовах ставити історію на рівні з мовою та математикою)
Ігор
Для Наталі: це ж не ЗНО, де треба вчити період від палеоліту. На НМТ треба вчити період від 16 століття, а у минулому році - взагалі від 20 століття. А от математику треба зробити необов’язковою, бо як Ви вже сказали, багатьом вона для вступу не потрібна і через реалії війни це завдає багато клопоту для абітурієнтів.
Коментувати
Ірина
Пуйло в кремлі аплодує. Кожен наступний ніби то міністр освіти забиває цвяха в труну української освіти . Цей бісів колаборант русскава міра не виняток . Це
Алекс
Щось ви забрехались, пане плагіатний міністре! Вас нагнув комітет Бабака, такі саме зрадники, як ви. "Видалити" історію України під час війни з переліку обов’язкових предметів можуть тільки вороги України і колаборанти. Подивимось наскільки у нас проукраїнський парламент....