В УЦОЯО дорікнули репетиторам, які складають ЗНО

Виконання педагогічним працівником тесту ЗНО – нічого не може сказати про його фаховість

В УЦОЯО дорікнули репетиторам, які складають ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти не схвалюють дії педагогічних працівників, які беруть участь у зовнішньому оцінюванні через власні амбіції. У Центрі також наголошують, що виконання певним педагогічним працівником тесту ЗНО – нічого не може сказати про його фаховість.

Про це йдеться у публікації УЦОЯО, що є реакцією на випадки участі у ЗНО педагогічних працівників та репетиторів.

В УЦОЯО зазначають, що перш за все брати участь у ЗНО за кошт платників податків мають особи, які завершують здобуття повної середньої освіти й, можливо, вступатимуть до закладів вищої освіти, або випускники минулих років, які здобули повну загальну освіту в попередні роки й дійсно планують вступати до вишів.

«На жаль, відсутність строгих обмежень спричинила ситуацію, коли чимало осіб, які на підпадають ані під першу, ані під другу з-поміж означених вище категорій і які, найчастіше, є або педагогічними працівниками в закладах загальної середньої чи вищої освіти, або репетиторами «на вільних хлібах», реєструються для проходження ЗНО з якихось власних міркувань, наприклад, з метою «перевірити себе», «показати себе», «перевірити систему ЗНО», «похизуватися своїми результатами перед учнями, колегами» тощо», - наголошують в Українському центрі оцінювання якості освіти.

У Центрі повідомляють, що кожен із них як учасник ЗНО – це додатковий тягар на всіх громадян України, адже саме громадяни як платники податків сплачують до бюджету ті кошти, які держава вкладає щорічно, щоб підтримувати в належному стані систему ЗНО.

Також кожен учасник ЗНО – це той, хто своїм результатом впливає на результати інших учасників – реальних випускників шкіл і реальних вступників до вишів.

«Це пов’язано з тим, що процедура визначення балів ЗНО одним із елементів має врахування процентиля учасників – тобто відсоткового місця їх відносно інших учасників. І якщо припустити, що ті учасники, які проходять ЗНО з якихось власних міркувань, не пов’язаних із закінченням школи чи вступом до вишу, отримують високі результати, то це означає, що вони «знижують» результати інших. Власне, ідеться про те, що якийсь конкретний учитель Х, який готує учня Y, стає конкурентом свого учня й навіть певною мірою призводить до зниження його результатів», - підкреслюють в УЦОЯО.

Окрім того, у Центрі зазначають, що метою ЗНО є оцінювання передусім тих випускників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, а отже, саме під їхній рівень знань, умінь і навичок із тих чи тих предметів і готується той чи той предметний тест ЗНО, а вже аж ніяк не під рівень тих, хто їх навчає, тобто тих, хто щонайменше має кваліфікацію бакалавра, спеціаліста чи магістра.

«Іншими словами, виконання певним педагогічним працівником тесту ЗНО – нічого не може сказати про його фаховість, бо тест не був орієнтований на оцінювання такого учасника, і водночас виконання цим учасником тесту не на 200 балів – багато чого може сказати про його невідповідність обійманій посаді, адже він не впорався із базовим тестом, орієнтованим на тих, для кого вища освіта ще попереду», - наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Як відомо, нещодавно директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко повідомив, що аналіз результатів учасників ЗНО, які отримали 200 балів свідчить про те, що серед них є достатньо велика кількість випускників минулих років, які надають репетиторські послуги.

Освіта.ua
29.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
михайло
ЗНО для випускників поточного року безкоштовно Для випускників минулих років тільки платно. Хто бідкається що був хворий то таких одиниці
Людмила Анатоліївна
Все можна вирішити дуже просто: безкоштовно здають тільки випускники поточного року, яких реєструє навчальний заклад. Усі інші - за гроші
Максим
Для Людмила Анатоліївна: підтримую
Ганна
Якби все було так просто, то так давно і зробили б. Але є випускники минулих років, які не вступали до університету в рік закінчення школи через проблеми зі здоров’ям/з особистих причин, але в поточному році планують вступити до ЗВО. Крім того є випускники коледжів і технікумів, які планують вступати на бакалавра. Чому вони мають платити за можливість скласти ЗНО?
Коментувати
СТО Троещина
Я взагалі проти так званого ЗНО, бо воно не оцінює знання учасників. Я вже вкотре в цьому переконуюся. Для того щоб пройти поріг "склав" варто бути везунчиком. От ми колись здавали екзамени, н-д математика, всі задачі відкритої форми, чернетку теж здавали. От там було все прозоро - видно чи знає дитина матеріал чи сама робила. А тут я навмання вибрала відповіді (і це вже не перший раз, бо того року вже друга моя дитина здавала ЗНО) і набрала 145 балів з мови і літератури. То та дитина що знає буде ще вагатися в правильності відповіді, бо є заковирчасті питання, а везунчик не напрягаючись здасть. Слава Україні! https://auto-service.org.ua
Лєна
Для СТО Троещина: ну а як тоді перевіряти , коли зробити відкритої форми , якщо у нас є декілька таких завдань , то їх перевіряють мало не місяць , у нас немає багато спеціалітів для цього , а взагалі я нещодавно знайшла завдання вступних іспитів ( які були 25 років тому) в університет і можу стверджувати , що той іспит перевіряв все , що завгодно , але не знання , а повірте везунчик ніколи не вгадає на 200 , якщо нема взагалі якоїсь бази
Гість
Для СТО Троещина: І що це було? Плагіат?
Микола
Для СТО Троещина: ну по вашому нікнейму зрозуміло де ви зараз і чому проти ЗНО
Коментувати
Slava
яка дурня написана! якщо це дійсно коментар УЦОЯО, то не дивно, що і завдання для ЗНО такі некоректні трапляються, і система оцінювання в цілому- нелогічна і незмістовна..як це так, щоб знання одного учня впливали на складання чи нескладання ЗНО іншими?!!! та прохідний бал треба в березні встановлювати і не змінювати в залежності від результатів ЗНО!
совесть
Для Slava: так кожного року щось змінюють в тестах. То 62 бал. за всі завдання, то 60, то додали аудіювання, то тетси зробили двох рівнів, потім переконалися у непотрібності цього й відмінили, тепер знову два рівня складності... Як у такій колотнечі встановити стабільний поріг? Це собі можуть дозволити лише потужні центри оцінювання у країнах з сильною економікою. А у нас всі гроші, щвидше всього, йдуть на друк і зп працівникам. Система розростається в довжину, а з глибиною - проблеми...
Коментувати
Олеся
Та замахали вже з тим "тягарем на плечі платників податків"! Більшість дорослих людей, які складають ЗНО, хоча б частину життя працювали/працюють офіційно чи є ФОПами і сплачують податки! Чому вони за гроші своїх податків не можуть зно скласти? Може ці вчителі та репетитори податків за своє життя державі заплатили більше, ніж функціонери з ЦОЯО, і ще невідомо, хто кого має шматком хліба попрікати.
кто знает?
А на сколько велико число этих репетиторов? Каков масштаб проблемы? Cпасибо.
Зоя Бобкова
Боже, яка дурня. Краще б рівень освіти контролювали. Видно, що Україна в смартфоні не працює, якщо скоро і професори будуть реєструватися на ЗНО.
Татьяна Чубарова
Для Зоя Бобкова: так от ЗНО й призначено контролювати рівень освіти. А як можна його аналізувати, якщо серед випускників здають ЗНО вчителі чи репетитори? Тому не дурня, а треба думати дорослим людям головою, коли порушують доброчесність. Зовсім не для хизування можливостями вчителів впроваджено ЗНО . "Результати зовнішнього оцінювання використовуються: - для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти; - як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти; - для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку."
Коментувати
Сенатор
"виконання певним педагогічним працівником тесту ЗНО – нічого не може сказати про його фаховість, ... і водночас виконання цим учасником тесту не на 200 балів – багато чого може сказати...". То ви вже якось визначтесь: може сказати, чи не може сказати?
Ганна
Для Сенатор: Тест розрахований на випускника школи і вимагає базових знань з предмету. Якщо вчитель складає цей тест на 200 балів, це нічого не каже про його професіоналізм, адже педагог це людина, яка має ступінь бакалавра, а скоріш за все й магістра. Тобто він повинен знати свій предмет набагато глибше, ніж школяр. І водночас, якщо він не може скласти тест на 200, це означає, що його знання не дотягують навіть до шкільних. УЦОЯО сформулювали цю думку коректно та досить чітко, дивно, що доросла людина не розуміє елементарного
Коментувати
Олена
Повідомте який відсоток від загальної кількості. Що означає "достатньо велика кількість"? УЦОЯ може придумати і запропонувати схему як складати ЗНО за власні кошти у таких випадках.
Гість
Для Олена: Вам потрібна корочка чи, власне, просто необхідно перевірити себе? Для цього ЗНО можна пройти онлайн аж тричі. в чому така проблема? А випускники нехай здають іспит.
Den
Для Гість: ЗНО проводится на средства налогоплательщиков. Соответственно, каждый налогоплательщик может сдавать его столько раз, сколько того хочет. А то, что оно якобы на баллы поступающих влияет, так больше на контракт поступят - государству будет финансовая разгрузка.
Олена
Для Гість: просто не розумію, чому обирають певну категорію громадян, які користуються своїми правами, не порушуючи закону, і потім дорікають їм. Ще й за мої кошти як платника податків (адже вже три статті на цьому сайті написані фахівцями УЦОЯО, які одержують заробітну плату з наших податків)
Коментувати