Деякі репетитори забирають бали в учасників ЗНО

Про це свідчить аналіз результатів учасників зовнішнього оцінювання, які отримали 200 балів

Деякі репетитори забирають бали в учасників ЗНО

Деякі репетитори щороку складають тести ЗНО на високі бали, тим самим забираючи бали у своїх учнів.

Про це у своєму Facebook написав директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

За його словами, про це свідчить аналіз результатів учасників ЗНО, які отримали 200 балів.

«Серед осіб, які отримали 200 балів, є достатньо велика кількість випускників минулих років. Ми проаналізували їхні дані. Виявляється, що деякі з них обрали для складання ЗНО один предмет, вік – за 30. Більше того - дехто складає ЗНО щорічно останні 4 роки…», - зазначає Сидоренко.

Він також повідомив, що на одному із сайтів з он-лайн підготовки до ЗНО у Полтавській області, «усі ці 200-бальниці пропонують свої послуги і вказують, що вони склали цьогорічне ЗНО на 200!».

«Чому не можна використовувати оприлюднені матеріали і визначати свій рівень? Навіщо витрачати кошти платників податків щорічно? Ну і головне - учні мають знати, що деякі їх репетитори забирають у них бали. Дуже хочеться позбавити репетиторів сенсу хизуватися сертифікатами і змагатися зі своїми учнями», - наголосив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Освіта.ua
27.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Шановні недопедагоги! Якщо ви не можете виконувати свою роботу у школі, ласкаво просимо до радів приватних підприємців, де ви зможете надавати послуги репетиторів!
Лана
Для Ольга: Довольно странный комментарий. Всю жизнь думала, что можно выражать свои мысли, никого не оскорбляя. Но, видимо, не все разделяют эту точку зрения. Гораздо легче унизить других , чем признать, что система трещит по швам. Школа, которую Вы упомянули, не готовит к ЗНО, да и не дает необходимых для этого знаний (сужу исключительно по английскому языку). Если бы она выполняла эти функции, в "недопедагогах " и нужды бы не было. Поэтому суть претензий не поняла, а пренебрежительного обращения тем более.
Ольга
Да, школа у нас вообще сейчас никаких функций не выполняет. Странно...
ололдодл
Для Ольга: A oни уже давно в рядах предпринимателей. Только по-хитрожопому налоги не платят.
Коментувати
Павло
Я не розумію в чому тут проблема. В грошах. Зробіть для таких осіб платне ЗНО. Або зробіть позначку ЗНО не для вступу. Воно не буде впливати на загальний рейтинг.
Сергій
А можливо ті вчителі, які беруть участь у ЗНО таким чином створюють хоча б якусь конкурентність і вносять елемент змагальності у процесі визначення результатів у той час, коли пороговий бал "нижче плінтуса".
Мед
Які репетитори школа повинна навчити,скоріше навчила,а зараз в чому проблема?-вчителі так само як учні(учні -не хочуть вчитися),а вчителі-не вчать.Для чого тоді в школі стільки часу вчитися,якщо репетитор і батьки платять?Вчителі на уроки не приходять,інші розбирають за урок 2-3 завдання більше не встигають тому,що в класі більше 30 учнів,а ще є і класи по 38,інші те не розбираємо я не знаю як це робити(це завдання ЗНО книжка Авраменко).З репетиторами так виходить сидіти в школі потім на репетиторство,це як би людина лежить в стаціонарі лікується,а після обіду ходить ще в поліклініку додатково доліковуватися,бо цього мало!Скільки можна?,коли будуть зміни в кращу сторону?Коли школа навчить?- скоріше навчила!
Мед
Для тих хто не згідний-це явно репетитори!З нашим народ який думає тільки про себе змін в кращу сторону можна не чекати.
Коментувати
Ola
Можна уточнити? Хіба тих 200 балів обмежена кількість? Та нехай хоч всі здадуть на 200 :) і мами, і тати. Єдине, що можна зробити - це ввести плату за реєстрацію на ЗНО, якщо людина не випускник (+/-2 роки) Хіба це складно? Я б пішла здавати і заплатила б також.
вчителька
Я ніяк не можу зрозуміти перевід балів у 200, відносність їх кожного року. Зробіть елементарно: завдання відразу на 200 балів (100, 150, 1000). Виконав всі - найвищий бал.
Василь
У Чехії немає жодного зно діти придають із України вчаться інабагато лекша програма на відміну від Української а унас зно увели щоб дурнів побільше було і було кому у Европі чорну роботу робити ! У Чехії бурсу закінчив ти великий спеціаліст, технікум то вже для них вища освіта ! А унас академії наук треба кінчити щоб дома роботу знайти !
...
Для Василь: от смішний.
Olesia
Пане Василю, Все насправді навпаки: вчишся - знаєш - маєш шанс навчатися безкоштовно. Не вчишся - не знаєш - йдеш на звичайну роботу, або на заробітки в Чехію. ЗНО - це самодисципліна, цілеспрямованість і бажання змінити щось у своєму житті. Більшість дітей сьогодні неорганізовані, низькомотивовані і всього хочуть досягнути без напруги. Можете з цим не погодитися? Чекаю Ваших аргументів.
Виктория
Цілком погоджуюсь с таким коментарем!!!
Коментувати
Василь
Ніде у Європі жадного зно немає а Україні зно для того щоб більше було наших дітей робочим придатком для Європи !!
Дмитро
Для Василь: в Польщі є. Називається, здається, матура. Щоб вступити у європейські та американські університети потрібно складати SAT, або IELTS або TOEFL
М
Минулого року в Польщі була реформа в освіті,були скорочені місця в училищах точно.Найбільше що можна було вчитися(було місце)брали наших після 9 класу на перукарство,має бути ДПА і після 11 класу мало бути ЗНО,на платне в приватному-можна було без ЗНО.Можна було в школу в 10 клас в приватну-платну,вступ 500 злотих і що місяця 350 злотих або школа з математичним нахилом ,потрібно було здавати екзамен з математики чи дитина щось вміє так просто не брали тому,що хоче!І це діти поїхали там жити,батько має карту "побиту" і на діти одержував гроші як допомогу що місяця.Так, що не так легко.Поляки також не задоволені освітою.Багато хто не може здати Матуру з історії Польщі а там серйозно свою історію має знати кожен:"єстем поляк",за 12 річну систему,діти закінчують школу в училища і на роботу,кажуть задовго в школі стільки років.А наші з-за границі все "краще"беруть!
М
Для Дмитро:"матура".
Коментувати
Юлия
Как репетитор может забрать баллы? Он не претендует на бюджетное место, а лишь показывает свои способности! И почему это репетитор должен выполнять задания сложнее, чем в школьной программе? Если в школьной программе нет заданий сложнее, что несет этот Александ Сидоренко? Нет смысла в усложнении заданий, так как цель репетитора научить, а не демонстрировать мат способности! Не все решатели умеют объяснять, это две разные вещи, учить и решать самому. Не пойму, в чем претензия? Аленсандр Сидорееко умом не блещет, еще и директор. Позорище! Он лучше бы эти деньги украл! А так пришлось на этих чертовых репетиторах тратиться!
989
Для Юлия: Ви спершу розберіться в системі за якою визначають шкалу переведення тестових балів в бали ЗНО. Вони залежать щороку від того, як учасники склали ЗНО.
Коментувати
Хімік
В якому розумінні "забирає бали" Нехай ті тупенькі діти вчаться нормально і ніхто тоді бали і них забирати не буде! Вони самі прекрасно все здадуть! Я б сам здав декілька разів ЗНО заради приколу)
Jesus Grande
Для Хімік: ага, розкажеш своїм дітям клоун
Коментувати
Ірина
У 2019 році я також задавала зно як репетитор, мені дзвонили із уцояо і запитували, чому у мене у сертифікат лише один предмет, чи мені не соромно за державні кошти проходити тест і як я так можу безсовісна. Зробіть альтернативу, я з задоволенням заплачу за те, щоб мене оцінили, я повинна довести своїм учням, що я знаю, що роблю, знаю, чому і як я їх вчу, бо ця схема, знання, які я даю, мають результат. І на рахунок попередніх коментарів про державну реєстрацію репетиторів, якби ж ви знали, як я цього хочу. Я хочу платити податки, хочу бути офіційно працевлаштованою, хочу, щоб мої знання щорічно оцінювалися, тоді більша частина "репетиторів" відсіється, залишаться лише профі, які хочуть працювати і розвиватися у цій сфері і я нарешті буду отримувати достойну оплату, а не занижена студентами-репетиторами і людьми, які не знають, чим зайнятися. Ой, і ще, я зареєстрована як ФОП, плачу податки і офіційно надаю освітні послуги і я хочу мати змогу бути оцінено, якщо я цього захочу.
уцояо
Для Ірина: Гу так что, не стыдно то тебе проходить ВНО за государственный счет
Ліна
Для Ірина: доки такі убогі люди, як Ви будуть репетиторами діти будуть будуть мати знижений рівень балів ЗНО. Ні батьків ні учнів не цікавить на скільки саме Ви здаєте тест для школярів. Їх цікавить Ваше вміння навчити учня здати тест на 200. Не дай Бог, щоб тільки такі, як Ви залишились, краще вже студент
Ірина
Я трохи не розумію, чого я убога, якщо я хочу бути в курсі того, що я роблю. І батьків і учнів дуже цікавить мій бал зно,, кожного року мене запитують про це, може цікавість,, а може показник того, що їм не все одно. Тому проблема не в мені і не у інших викладача, в способі оцінювання знань в нашій країні.
Коментувати
Ліза Жарікова
Варіанти вирішення питання: 1. Зробити сталу шкалу. 2. Додати опцію скласти ЗНО "для себе" за якісь невеликі гроші без впливу на шкалу. Репетитори не вступають, тому не складають конкуренції абітурієнтам. Але це спртворює картину.
Лана
Давно подобной чуши не читала. Хотя и не удивлена, если честно. Гораздо проще обвинить всех во всем, чем исправить то, что давно вызывает массу вопросов. Сейчас система оценивания напоминает игру в напёрстки: количество испытуемых, процентное соотношение, качество работы в один год, количество ошибок в другой и т.д и т.п. Почему все так сложно? Всем давно понятно, что систему надо менять, да и вариантов масса: в данном чате уже накидали самых очевидных плюс зарубежный опыт не самый плохой. Только кому это нужно? Вопрос, я думаю, риторический. А репетиторы... Конечно же, они всему виной. Мало того, что готовят до уровня В2, вопреки карантину, школьной программе и учебнику Карпюк, так ещё и "баллы забирают"... Эти представители системы образования и ее оценивания лучше бы позаботились о том, чтобы дети получали необходимые знания в школе, без помощи репетиторов, а не смешили бы людей подобными высказываниями.
Гость
Для Лана: Абсолютно согласна. Опят все проблемы сваливают на народ, мол они сами виноваты, а то, что программа обучения и ЗНО сильно отличаются, и подготовится к тестированию, базуясь только на школьных знаниях, нереально никого не волнует.
Коментувати
Ліля
А краще взагалі зробити СТАЛУ шкалу і прохідний. Бо крутити обабіч дупцею якось не дуже. Погано склали-знизити поріг та покращити шкалу і навпаки. ЦЕ ТУПО ТА НЕ СПРАВЕДЛИВО
Ліля
Для Ліля: *несправедливо
Коментувати
Улво
Насправді рішення просте. Просто потрібно щоб при реєстрації можна було обирати "вчитель"та зробити так,щоб їхні результати не впливали на шкалу (а отримають вони результати вже по новій шкалі,де суто учні). Аде це технічно певно складно зробити????????????
Катерина
А про що тут, власне кажучи, мова?! Які бали може забрати репетитор? Хай здає собі на здоров’я, тренується, щоб підтягнути своїх "болванчиків"
Надія
Для Катерина: шкала ЗНО не стабільна і постійно варіюється в залежності від кількості помилок, зроблених кандидатами, що складають цей іспит. На приклад, візьмемо до уваги роботу якогось кандидата ЗНО, в якого роботи були написані найкраще. Припустимо, що одного року з одного предмету кандидат зробив 1-2 помилки в роботі і отримав 200 балів, з того ж предмету наступного року кандидат зробив 4 помилки і це також 200 балів, не забуваймо, що цей кандидат зробив найменше помилок з усіх учасників ЗНО, і його роботи найкращі. І вже в залежності від кількості зроблених помилок, які припустили кандидати, в найкращих роботах і формується шкала оцінювання. У першому випадку 1-2 помилки = 200 балів, 3-4 помилки =198 балів, у другому випадку 1-4 помилки = 200 балів, 4-5 = 198 балів (все це приблизно, але суть та сама)
Retro
Надія, але це спрацьовує лише тоді, коли немає жодного справжнього абітурієнта з такими самими балами. Доречі, репетитори не будуть вступати, а отже не створюють реальної конкуренції.
1970
Зверніть увагу на спосіб оцінювання - "рейтингове". Для непосвячених: учасник ЗНО, який припустився найменшої кількости помилок, цьогоріч отримує 200 балів. У кого вища вірогідність упоратися із завданнями краще: у репетитора, який мінімум 4 роки вивчав у ЗВО певний предмет, чи в школяра, який не мав цих 4 років поглибленого вивчення предмету? Напевне, у людини з вищою освітою. Тож найкращі роботи демонструють репетитори, а розумні школярі пасуть задніх. Багато коментаторів пропонують реєструватися з позначкою "для себе, не для вступу", тоді 200 балів такі репетитори не отримають узагалі, бо їхні результати апріорі не будуть брати до уваги, оскільки шкалюють лише бали вступників. Тож репетитори задля задоволення свого ЕГО можуть просто на цьому ресурсі пройти ЗНО онлайн. До речі, такої можливости ніхто в них не забирав усі роки існування такої опції на Освіта. ЮА
Коментувати
Олександр
Треба податковим органам більш щільно працювати з "репетиторами". Це в принципі стосується не тільки рнпетиторів, а і водіїв, продавчинь....А ті хто тут сильно недовольний - це ті самі "репетитори"
Учасник
Для Олександр: Хм... А як податкові органи мають працювати з репетиторами? Під виглядом випускників ходити на заняття? Чи як? А репетитори -- по вашому найбільші неплатники податків??? А як тоді "оптимізація податків" бізнесом, зокрема, мережами супермаркетів, експортерами зерна, імпортерами нафтопродуктів тощо? Може, більший ефект для наповнення бюджету дало б руйнування таких схем, а не "кришування" бізнесу, а для імітації бурхливої діяльності -- боротьба з нещасними дрібними підприємцями, ні??? Але кому я це говорю? Недоучці з однією звивиною, на якій вуха тримаються, а голова для того, щоб "в неї їсти" ???
Коментувати
Геометрія
Ну, з математики нічого забирати, для того щоб отримати 200 треба виконати всю роботу правильно і набрати 62 тестові бали, як і минулий рік і позаминулий, тобто виконав усе абсолютно правильно без жодної помилки і ніхто твої 200 балів не забере, а зробив помилку, то вибачте, і бал нижче
Retro
Для Геометрія: не зовсім так. Можна отримати 200, якщо ти виконав роботу краще всіх інших, а необов’язково розв’язав усе.Така система
Коментувати
Ludmila77
На міжнародних іспитах з німецької мови стоїть поріг 60 відсотків уже багато років і ніхто нічого не соває. Ніхто не питає, скільки чоловік здали. А ще можна бы було для випусків, що більше як 5 років закінчили школу, зробити ЗНО платним. Не захмарні ціну поставити, але й на зовсім символічну. Або для тих, хто даний предмет вже 2 рази здавав. Тоже варіант. Хай здають собі репетиторы, чому ні.
Евгения
У дописі нібито якась істерика відчувається. Що взагалі означає фраза про кошти платників податків? Чи репетитор не є таким самим платником? До чого ці маніпуляції?
Олеся
Для Евгения: Теж не розумію. Ось мені 30+, після закінчення університету завжди працюю офіційно (не репетитор), отже більше 10 років сплачую податки. Чому я не можу скласти ЗНО за гроші, взяті з МОЇХ податків? Якщо вже на те пішло, школяр за своє життя ще жодної копійки податку не сплатив, і складає ЗНО безкоштовно (це чудово, нічого проти не маю). То чому ж людина, яка сама є платником податків, не може це ж ЗНО скласти, не отримавши публічного осуду? За такою логікою, я не можу ходити по дорозі, відремонтованій на мої податки чи дивитись на клумбу в сквері, яку міська влада на мої податки тюльпанами засадила?
Коментувати