Новосад: як проводитиметься основне ЗНО?

Поряд з облаштуванням дистанційного навчання не менш важливим є питання ЗНО та вступної кампанії

Новосад: як проводитиметься основне ЗНО?

Поряд з облаштуванням дистанційного навчання не менш важливим і нагальним є питання, як проводитимуться сесії ЗНО та вступна кампанія 2020. Про це у своєму Facebook написала екс-міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Вона нагадала, що 24 березня завершується реєстрація на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування.

«Як на мене, то про 4 квітня і думати не варто, адже ми і досі не знаєм (і чи будем знати?), яка у нас справжня ситуація з масштабом епідемії. До 4 квітня усе, мабуть, лише набере обертів, але точно не скінчиться, на жаль. Але це лише моя думка. Проте, безперечно, більш важливо, чи і як проводитиметься основне ЗНО», - наголошує Новосад.

За її словами, Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні.

«Переконана, Міносвіти прийме виважене рішення, хоч і в умовах повної невизначеності. Хоча часу дуже обмаль», - пише екс-міністр.

Також вона повідомила, що британське Міносвіти ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату - General Certificate of Secondary Education.

«Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual - аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО», - повідомила Ганна Новосад.

Вона зазначає, що британським учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, буде надана можливість скласти іспити у 2021 році, або ж «as soon as is reasonably possible» (але не цього літа). Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів.

«Цього тижня очікується чергове позачергове засідання Верховної Ради. Було б непогано, якби поряд з іншими важливими рішеннями, народні депутати визначились та призначили нову керівницю чи нового керівника Міністерства освіти і науки України. Щиро переконана, що сфера, яка охоплює таку кількість людей в країні, має мати очільника і команду, котрі нестимуть за неї відповідальність», - наголосила екс-міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
О здоровье детей сейчас нужно думать,а не о учёбе.По миру гуляет смертельный вирус.Никто не даёт гарантии,что выживем.Вирус набирает обороты и количество зараженных стремительно будет расти.До тех пор пока не создадут вакцину которая сможет его побороть.Снимите ж,уже свои розовые очки и посмотрите,что творится по всему миру!Людей косит чума!
Александр
Во многих вузах недобор студентов. ЗНО в Украине сейчас лишнее. Пока МОН занят уничтожением ВУЗов, конечно, нужно и МОН, и ШМОН и что-либо другое. Будущие студенты уезжают в Польшу и другие страны поступать в ВУЗы там. Образование Вы говорите? Ваша команда убрала таблицу умножения из начальной школы. ЗНО - не нужно. По крайней мере сейчас. А ВУЗы должны получить право принимать всех и самим отсеивать тех, кто не учится.
Чигирин - ліцей
Якщо ми ,Вчителі, не довіряємо один одному , кажемо про брехливі оцінки , про несправедливе оцінювання- то це вирок . Така освіта, такі школи не мають права на існування. До спини всяке Зно. Я особисто виставляю оцінки об‘єктивно. Таких маю і колег. Педрада мусить виставити жорсткі і чесні вимоги. І контролювати. Тоді буде якісна школа.
Іван
Для Чигирин - ліцей: Все правильно, потрібно піднімати престиж вчителя. Вчителям треба платити нормальну зарплату і тоді вимагати з них якісно навчати дітей. Вчителі мають виставляти справедливі оцінки, їм потрібно довіряти. У школі всі знають про успіхи кожного учня, хто як вчиться і що знає. Якщо хтось із вчителів захоче занизити чи завищити оцінку, тоді штрафувати. Тоді нікому не захочеться цього робити. Має бути контроль вчителів і чесні вимоги до учнів. Школа має якісно навчати.
Олекса Позняк
Для Чигирин - ліцей: А ну по пам’яті скажи критерії оцінювання на 7 і 8? Не знаєш? так не бризькай слюною що я тут справедливо оцінюю. Штрафувати? Придурки - усі оцінки суб’єктивні бо ми не роботи.Мій онук учився на 12 і гордість школи. Перевів у ліцей КПІ отримував 3,4 а під кінець на 7-8 витягнув
Вася
Ще не було жодного відмінника Президентом
Коментувати
Здоровий глузд
Ну, це ж очевидно, що карантин через епідемію може затягнутися. На жаль кількість осіб , які підхопили вірус зростає((( Невже всі думають, що ще 3 квітня носитимемо маски і рукавички, а 4 квітня масово скупчимося на пробному ЗНО і робитимемо вигляд, що небезпеки більше немає?)))
ЗНО
Все шариковы и швондеры за отмену ЗНО, думают за бабки в этом году проскочить, прикрывают свою тупость карантином и коронавирусом. Не выйдет!!!
Рыбка
Для ЗНО: Это Агенты Кремля, все ежедневно докладывают лично Путину.
Vano
Рибка-троль -Росія надала допомогу Італії,приславши туди своїх військових.Але кремль не при справх))І тут масово набігла трольня,яка топить за відміну зно,і знову кремль і х#йло ні при чому.А корисних ідіотів серед українців вистачає,вони підтримають.
Коментувати
Катя
Для початку пані Новосад здайте ви ЗНО , а далі говоріть щось і ухвалюйте деякі рішення !
ТТ
Для Катя: Не здасть! І вона саме це чудово розуміє! І не тільки вона, а й усі міністри з депутатами, бо відмінники там не працюють!
Коментувати
Аня
ЗНО- це найкраща і єдина можливість вступити в університет дійсно розумним абітурієнтам. Про рішення відминити його не може бути і мови, адже результат ЗНО повністю та лише залежить від рівня знань учня. Вступ за середньою оцінкою атестату- найабсурдніша річ, яку можна прийняти. Просто порівняйте рівень викладання, знань і вимог у гімназії, ліцеї, де на оцінку 10 треба надважко працювати, старатися і докладати максимум зусиль, та звичайній школі, де половина дітей мають 11 при цьому не надто стараючись. Вони матимуть більший шанс вчитися на державній формі, тоді про яких висококласних спеціалістів ми мріємо. Усі вони виїжатимуть закордон, бачачи таку тотальну несправедливість, тому що на підготовку до ЗНО витрачали весь свій вільний час.
Ww
Відміна ЗНО внесе страшний хаос в стстему оцінювання й вступу у виші!В наступні роки випускники також захочуть вступати без ЗНО.І таке рішення призведе до корупції і ще більшого відтоку абітурієнтів з України.
Селідово
Для Ww: не дай, Бог! Це страшніше поносу.
Олександра
Для ww: А не відміна ЗНО не призведе до розповсюдження вірусу?
Олександра
P.s:Я за ЗНО, але потрібно відтермінувати
Коментувати
Правда
Хто,ще слухає Новосад?-головне,що Ви-Новасад приймали виважені рішення.Я вже написала,що вчителі оцінки виставлять,які були в попередніх симестрах(якщо карантин-продовжиться-ніхто нічим не буде перейматися),притому,що я в міністерств-не працювала,і не читала,що Британська мін освіта повідомила.Пані Новасад,не в обіду,у вас не має ні своєї думки,ні знань,як ви працювали в міністерстві?,а як чому дивуватися-результат-видно.Чому,щось не замінить ЗНО?скажіть,якщо Ви минулого року,прийняли закон(чи,що ви там зробили),що переселенці-поступали у ВУЗ без ЗНО,як вони там вчаться,які-це майбутні спеціалісти?(мене найбільше цікавлять лікарі-ця професія пов’язана з життям людини).Може з того робимо висновок(підсумуємо),що Ви реформатори освіти,довели освіту в жопу.Може пані Новосад,зараз зрозумієте,що рік математики (PISA)освіту не спасе(вчених від того не збільшиться).Зараз потрібно відмінити,обов’язкове ЗНО з математики,для всіх(для медиків-точно);літ.вже відділити від мови. Новосад-мовчіть,Ви,що могли в освіті зробили,зараз Ви мені Гриневич нагадуєте.Купили квартиру,йдіть робити ремонт,за які гроші Ви її купили,якщо говорили,мала зарплата,що Ви в освіті-покращили?що Ви там кажите,хто,за що має нести відповідальність?
Яна
Для Правда: Як людина з такою кількістю помилок у коментарі може вказувати, що потрібно робити з української освітою?
Правда
Для Яна:Ви про,що в Новосад скільки було помилок,як можна було працювати міністром освіти?Перевірили,радійте-українська освіта стала найкращою в світі!
Мама
Для Яна:Ви самі,написали,одне речення і зробили помилку:"з української освіти"чи з українською освітою?-відчули різницю,зробили помилку,вже освіта гірша,а якби не зробили-наші діти були б найрозумніші.Ви сестра Авраменка,давайте без того правопису,Шевченко,які вірші писав,як він міг?Вистачить зациклюватися на помилках(у реченнях),люди мають бути грамотними,але-це дійсно забагато.Діти мають вивчити правопис в школі до 9 класу і все,а не кожні 5 років,приходять"розумні реформатори"освіти до влади і все,грамоту-вивчай заново!Батьки дітям наймають репетиторів з укр.м.-Ви - це рахуєте нормально?,питання укр.м.читали(ЗНО)- це дуже потрібне?
Коментувати
Алёна
Как мама выпускницы прошлых лет, скажу, да,все боялись этого зно, но это реально лучшее достижение! У тебя не один шанс для поступления,не коррупция и взятки, а шанс одинаков для всех! И все дети нашего выпуска поступили в вузы, довольны и прекрасно учатся! Жаль нынешних выпускников, но надо надеяться,что хоть и с переносом дат,но Зно обязательно состоится!
ТТ
Для Алёна: а пільгові категорії, які поза конкурсом і без знань? Оце точно досягнення!
Коментувати
Геннадій
Якщо у нас буде відміна ЗНО то це катастрофа. Вчителі в школах занижують оцінки, бо всі перестраховуються, якщо дитина здасть ЗНО погано, то бачите, я не даремно таку оцінку погану ставила, а якщо дитина здасть гарно, то і в атестат іде гарна оцінка. І це по всіх навчальних закладах Полтави. Тому я лише за ЗНО.
Катерина
Зараз тільки початок хвороб, якщо буде смертність вище середнього, сумніваюся, що комусь буде до ЗНО, краще подумайте про здоров’я. Якщо все нормалізується, інститутам можна просто зробити вступний екзамен, 1, а не 4, і все, якщо ви настільки переймаєтеся про корупцію, підготовку і велику кількість студентів абітурієнтів. НЕМОЖЛИВО ТАКОГО, ЩОБ ВСТУПАЛИ ТІЛЬКИ ЗА АТЕСТАТАМИ, ВСТУПНИЙ ВСЕ ОДНО БУДЕ! Так що, переймаєтеся не через те, що ваша дитина залишиться без ЗНО, подумайте краще, щоб ви і вона дожила і пройшла той екзамен. По ньому буде виданий результат підготовки і її справжній розум!
Марго
Для Катерина: Ви, мабуть, викладач університету. При ЗНО все по максимуму автоматизовано. І подачі заяв, і зарахування. Можна перенести строки, можна зменшити кількість учнів в аудиторіях, можна кількість предметів для учня зменшити до трьох, а не повертатися до первіснообщинного ладу
Inna
Количество сдаваемых предметов и так не велико. Всего возможно сдавать только 4 предмета
Тетяна
У Катерини явно панічні настрої :"Ми всі помремо!" Чому має помирати від коронавірусу молода людина? Захворіє - одужає. А сроки ЗНО, нового навчального року можна на кілька місяців зсунути запросто!
Коментувати
Леся
Якщо перенести на вересень, то місяці 2 точно втрачається і тоді потрібно буде скорочувати програму в університетах, або навпаки продовжувати навчання до початку навчального наступного року, без відпочинку дітям буже нереал но важко, це зовсім не логічно, присудити ще їх здоров’я, то краще зовсім без ЗНО!!!!
Олена
Мені здається що коли тіти будуть здавати ЗНО, вони будуть боятися не тільки як скласти зно, а й як не захворіти. І в кінечному результаті вони складуть ще гірше ніж моглиб!!!
Выпускница прошлых лет
За выпускников школ я вообще не переживаю. Для них что-то придумают. Как быть людям, которые сейчас заканчивают училища и колледжи, если вдруг отменят ВНО? Математики в мед колледже у меня не было, я шла после 11 класса и были исключительно профиль предметы. Закончила 4 года назад и все знания по математике улетучились кроме арифметики и 4 базовых операции (плюс,минус,деление,умножение). Я прозанималась с репетитором почти целый год и вкладывала в него свои заработанные деньги. Что будете делать с такими людьми? Математики я ранее не сдавала, только язык и биология из необходимых. Будете вытаскивать оценки из аттестата и переводить в баллы ВНО? А если я не согласна буду с этим результатом тк чувствую, что улучшила свои знания? Терять время (а мне уже будет 23) и сидеть ждать не имею желания...
Людмила
Для Выпускница прошлых лет: Какое ЗНО? Нашим детям нужно здоровье , а не нервничать из за ЗНО .Сейчас многие дети даже не питаются как положено, так это только начало карантина
Валентина
Давайте все выживем, а потом будем говорить про ЗНО. С начала карантина мой сын начал заниматься с репетитором по скайпу. Для меня жизнь и здоровье ребёнка дороже высшего образования.
Студентка
Вы вообще читали о чём тут идёт речь? Я взрослый человек, который внёс свои деньги, не чужие, понимаете? Про ваших детей и речи не было, им могут по итоговым всё поставить. В мед университете учиться лет 8 вместе с интернатурой. Вы мне вернёте потраченное время зря? Нет. Господи, их нервы это результат запугивания учителей. Я сама прекрасно помню как нам говорили, что если не сдадите не увидите аттестата. Да пусть они сдадут абы как. Пусть получат свой аттестат. Что такого зазорного, особенно в их возрасте посидеть год дома, подготовиться к предметам когда тебя не отвлекает школа и сдать на отлично? По моему это вообще отлично. Школьные оценки это очень большая субьективщина, как и в университете в прочем. Учитесь для себя и все всё сдадут. Я вно буду писать 3 раз в жизни - это просто одна большая контрольная. А про питание благодарите идиотов, которые скупают всё и думают что будет конец света. Пока мы живём с такими людьми в одной стране она не встанет с колен.
Коментувати
Леся
З досвіду старшого сина, можу сказати, що вже в січні, лютому всі вчителі з усіх предметів закінчують викладання теорії, а до травня тільки практика і закріплення матеріалу, тому теоретично діти будуть готові. Нехай не в травні, а в червні. Але ЗНО однозначно потрібно
Людмила
Для Леся: Кому, вам? Не потрібне воно! Якщо ваш син здавав, це не значить, що треба і іншим нервувати.У нас в школі дитина втратила свідомість, із за нікому непотрібного нервового потрясіння! Досить! Думаємо вже за здоров’я дітей!
Vano
Людмила,якщо ваша дитина тупа й не може здати зно,це не привід його відмінити.В угоду батькам,які не взмозі підготувати своїх дітей до зно не можна забирати шанс на вступ у розумних і старанних дітей!
Inna
Извините, конечно, но вам не следовало говорить так о чужом ребенке. Вы не знаете ситуацию . Есть много одаренных детей, которые в точных науках превзойдут даже учителя, а в гуманитарных ничего не смыслят. Так, что перед тем как написать что-то, обдумайте правы ли вы...
Коментувати
Елена
Очень хорошая идея, родители детей, которые переживают за коррупцию и прочее. Вашы дети могут спокойно и честно здавать на следующий год, но те дети, которы учились в школе, так же подготовлены к ЗНО, кто хотел, тот учился постоянно, а не надумал в конце года. Они значит ещё не выросли полностью, пусть ждут следуещого года. Зачем было пахать в школе и ещё рисковать
Юлия
Здравствуйте, я лично тоже считаю что нужно отменить ЗНО, я не говорю о том чтобы его вообще отменить, а том чтобы отменить на время этого карантина, потому что действительно ситуация очень тяжёлая, и страшная, и сейчас нужно думать о здоровье а не об этом ЗНО, правильно сделали в британских школах, я очень сомневаюсь что наши додуматься такое сделать, но я лично думаю что сейчас здоровье важнее, розгар этой болезни возможно будет только в конце апреля а там пока спать то уже и май будет и какое уже там ЗНО??? Я не знаю как там кто сейчас готовится к нему, но я думаю что многие даже не думают уже за это, нет ну есть конечно и те что думают, но я думаю что их меньше, действительно ребята, сейчас ужасная обстановка, пандемия! И сейчас нужно тут думать как бы выжить а не о учёбе, конечно нужно выполнять домашние задание, но не зацикливаться на этом ЗНО, а что касается ДПА то его нужно точно отменить, и просто поставить ты оценку на которую скорее всего написал бы ученик
Ольга
Я взагалі не розумію, ви хочете спокійно і нормально жити, чи здати те ЗНО і не вижити, головне ж ЗНО, а не життя. Помремо, всього лише, чому перейматися? Хоча б дітей запитайте, сумніваюся, що вони хочуть свої нерви тратити
Без  проблем
Комениаторам скажу: "Якщо цьогоріч відмінити ЗНО, то абітурієнтів у прийдешньому році буде удвічі більше. Адже школу ще закінчать нові випускники. Збільшуєте собі вступний конкурс?? Це ж арифметика". Можна зробити паралельне перенесення , на пів рроку, наприклад. Навіть дати ЗНО зберегти, просто змінити місяць. Наприклад, ЗНО перенести на вересень. А навчальний рік - почати з січня чи лютого. Все можливо для людей з інтелектом!!
Наталка
Для Без проблем: ви думали , що ви написали? А ви пробували працювати в шкільних кабінетах, де нема кондиціонера, а температура в кабінеті 25-30°С , при цьому не допомагають відчинені двері. І кватирку не відкриєш, бо на вулиці спека. Ці діти сидять бідні, томляться від спеки і де-хто втрачає свідомість.
Коментувати