Osvita.ua ЗНО МОН змінить програму ЗНО з біології в 2020 році
МОН змінить програму ЗНО з біології в 2020 році

Відомством затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології

МОН змінить програму ЗНО з біології в 2020 році

Міністерством освіти затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології, враховуючи яку, укладатимуться тестові завдання, починаючи з 2020 року. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зміст програми поділено на тематичні блоки відповідно до ключових елементів змісту навчальних програм з біології.

Програма орієнтується на оволодіння учнями предметними вміннями та досягнення ними певних результатів навчання.

Українському центру якості освіти під час розроблення та укладання тестів для проведення ЗНО у 2020 році доручено забезпечити відповідність змісту тестових завдань з біології змісту нової програми.

Освіта.ua
26.12.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Роблять все можливе, щоб люди не вступили в медичний! То математику ввели, тепер і біологію змінили. Книжок для 10 класу немає, ні з матем, ні з біо. Що за цирк? Це нормально? І ви хочете, щоб такі люди були гарними медиками? Це- неможливо, скажіть дякую, що туди взагалі вступають, знаючи, яка зарплата зараз у лікаря! Дякую за зруйновані мріі!
Галина Іванівна
ПРоглянула нову програму ЗНО, не заглиблювалась. І вже бачу неспівпадання з тим, що вчили у школі. Наприклад, в програмі 6 класу не вивчають родини рослин, а на ЗНО треба знати; деякі теми включені для вивчення на розсуд вчителя, а в ЗНО вони є (добре, що я розсудила, що їх треба вчити, хоча часу катастрофічно мало), у 7 класі немає для вивчення типу Плоскі черви (конкретно, планарії білої), на ЗНО є. Мабуть, багато ще буде не співпадань. Нешановні укладачі програми, ви або хрестика зніміть, або труси одягніть. Або в шкільну програму додайте ці теми (хоч галопом їх пройдемо, бо по людські, нормально з цією програмою та кількістю годин не можна), або дані питання із ЗНО вилучіть. Чи ви так печетеся, щоб вчителям репетиторство було? Не переживайте, буде.
Галина
Для Галина Іванівна: Родини Покритонасінних є. Немає формул квіток. Про них у програмі ЗНО і не йдеться. Де ви побачили планарію білу - не розумію, бо у програмі ні слова про неї. А сисуни і стьожкові з плоских червів у програмі є, у розділі "паразитичні безхребетні" Я не знайшла розходжень з програмою. Зрозуміло, що , коли учень планує здавати ЗНО, то він опрацює те, що "на розсуд учителя"
Галина Іванівна
Для Галина: Скопіюйте мені з програми діючої для 6 класу, де йдеться про родини Покритонасінних. Там його НЕМАЄ, діюча програма не вимагає цих знань, а в ЗНО -Покрит онасінні (Капустяні/Хрестоцвіті/: грицики, редька дика, капуста, гірчиця, рапс; Розові: суниця, шипшина, горобина, яблуня, вишня, смородина; Бобові: горох, квасоля, конюшина, робінія/біла акація/, люцерна; Пасльонові: петунія, паслін, тютюн, картопля, томат, перець; Айстрові/Складноцвіті/: соняшник, кульбаба, будяк, ромашка, волошка; Цибулеві: цибуля, часник, черемша; Лілійні: тюльпан, проліска, лілія; Злакові: кукурудза, рис, пшениця, жито, овес, очерет,
Галина Іванівна
Для Галина: Скопійовано з програми ЗНО, надіюсь, про формулу квітки знайдете: Генеративні органи покритонасінних рослин Будова квітки: квітконіжка; квітколоже; тичинка (пиляк, гнізда з пилком, будова пилкових зерен, тичинкова нитка); чашолистки (чашечка); пелюстки (віночок); оцвітина; маточка (приймочка, стовпчик, зав’язь (верхня і нижня) з зародковими мішками в насінних зачатках). Функції квітки. Різноманітність квіток (одностатеві та двостатеві, голі, з простою та подвійною оцвітиною). Формула квітки. Суцвіття.
Коментувати
Алла
Згідна на всі 100 відсотків. Це знущання над учнями. Раніше було все добре укладено. Дійсно відповідно віку. А зараз галопом по Європі. А з 10 класу - наша пісня гарна, .
Сельодкін
Для Алла: не факт, що Нова программа буде кращою за нинішню.
мария
программа может и лучше но намного сложнее старой и это факт
Татьяна Борисова
Де можна ознайомитись з програмою
Коментувати
Галина Іванівна
Гарні знання з біології покажуть учні. Нинішні 10-класники вчаться без підручників. Ми вже з учнями парі уклали, коли вони прийдуть: ті, хто ставили, що до кінця цього року, програли, я ставила, що до кінця квітня, побачимо. За 27 років роботи у школі за різними програмами та підручниками вчилися, але, щоб так знищувати шкільний курс біології, такого ще не було. Впхали всю біологію в курс основної школи. Ніхто не подумав, що не можуть учні 9 класу (крім 2-3 у класі) нормально оволодіти матеріалом 10-11 класу, не відповідає ця програма віковим особливостям учнів і все. Біологія людини вивчається галопом у 8 класі (знову ж таки, краще вивчати в 9 класі, з довсіду викладання бачу). А далі найцікавіше: програма 10-11 класу - нічого кращого не придумали, як повернутися знову і доучувати те, що не довчили у 9 класі. Брєдятина!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!