Опубліковані відповіді на ЗНО з історії України

Відповіді до завдань сертифікаційних робіт тесту публікуються з метою інформування учасників ЗНО

Опубліковані відповіді на ЗНО з історії України

16 травня опубліковані правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з історії України, що був проведений минулої п'ятниці.

правильні відповіді на завдання тесту

Використовуючи правильні відповіді на завдання тесту, учасники тестування зможуть визначити власний тестовий бал за виконання тесту.

Результат виконання перших 30 завдань тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з історії України. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

Максимальна кількість тестових балів, яку зможе отримати учасник ЗНО, правильно виконавши частину завдань державної підсумкової атестації, дорівнює 47 балам. Максимальна кількість балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту - 94 бала.

Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться не пізніше 26 травня.

Згодом, при оголошенні результатів ЗНО з історії України будуть оприлюднені дві таблиці: за шкалою від 100 до 200 балів і таблиця за шкалою від 1 до 12 балів.

Результати за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів використовуватимуться абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів.

Результати за шкалою від 1 до 12 балів будуть надіслані школам для визначення оцінки за державну підсумкову атестацію з історії України.

Учасники ЗНО, які не подолають пороговий бал, визначений експертною комісією з питань результатів ЗНО з історії України, вважатимуться такими, хто тест не склав.

Як розрахувати бал з історії України

Освіта.ua
16.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_Centr_Ocinyuvannya_Yakosti_Osviti_UCOYaO_Pereglyad_28go_pitannya_iz_ZNO_Istoriyi_Ukrayini_2016go_roku/?abaaaab
adolf_gitler1488
Для Ірина: якщо буде 10000 підписів то вони зарахують як правильне?
Бойовий маг
Звичайно ні. У багатьох дітей прогалина в знаннях. Можна було логічно здогадатися, а не тепер на ціле горло крякати " укладачі дали погані запитання". Головою треба було думати на екзамені)
Mike
Зно повинні складати не по логіці, а по чітко визначеній програмі, яку вони самі і придумали
Коментувати
глафира
Во времена Оранжевой революции Забужко регулярно выступала на 5 канале и говорила и про смену системы.Поэтому нужно добиваться чтобы ответ( Оранжевая революция) -засчитали.
Ющенко
Для глафира: пруфи в студію
Коментувати
milan707
Сподіваюся УЦОЯО виявить здоровий глузд і дослухається до не лише моїх аргументів стосовно некоректності завдань 22, 25 і 28, з яких найбільш абсурдним є інтерпретація висловлювання О. Забужко. Адже сам був учасником "Помаранчевої революції" з першого й до останнього її дня. І ми тоді скандували не лише "Ющенко так!" Пригадайте. "Разом нас багато!", "Фальсифікаціям - ні!", "Схід і захід разом!", "Бандити сидітимуть в тюрмах!", "Міліція з народом!" - ці та інші "помаранчеві" гасла вимагали саме зміни системи, а не облич. До-речі, "Революція Гідності" теж, поки призвела лише до зміни облич і аж ніяк не до корінної зміни системи. Тож будьте розсудливі і людяні - зарахуйте як правильні варіанти з обома революціями.
Ющенко
Для milan707: Не потрібно зараховувати ідіотам неправильні відповіді. Помаранчева була за Ющенка, не проти системи, а про Яника
milan707
Для Ющенко: Але ж саме Яник і діючий президент Кучма і були уособленням попередньої системи. Так-що, таки, проти системи, а не за Ющенка, який лише виявився в потрібному місці і в потрібний час. І яке у вас, шановний, зневажливе ставлення до українців, учасників тієї революції. І як же легко вам вдається ображати дітей-випускників, яких зовсім не знаєте? Дітей, які після після величезного фізичного, розумового і психологічного навантаження останніх днів підготовки до ЗНО в стресовій ситуації відповідають на не зовсім, повторюся, коректне запитання. Бог вам суддя.
Ющенко
Для milan707: я здавав ЗНО. Відповів майже все правильно. Яник сфальсифікував вибори, проти цього вийшли люди. Яка зміна системи? прокиньтесь! І чому у мене зневажливе ставлення до учасників тієї революції?
Коментувати
глафира
Кроме 28,22,25 некоректными еще есть как минимум 2 задания.В 30 про коллективизацию- массовая депортация в Сибирь тоже может быть правильным ответом.В 43-сначала создали малороссийскую коллегию,а потом уже Сич.Тоесть на 5 заданий можно ответить двояко.Вот так нас разводят и крадут баллы.
Vladimir Zvan
Для глафира: В 30 не может депортация быть правильным ответом
Максим
Власне може,депортація українців здійснювалася разом з багатьма меншинами Галичини від лютого 1940 до червня 1941
Vladimir Zvan
Максим. Вопрос касается второй половины 40-х
Коментувати
учень2016
Доброго дня. Хотілося б задати питання щодо правильних відповідей для 58 завдання у п’ятому зошиті. За думкою тих, хто складав тести гетьмани перебували при владі у такій послідовності: Іван Виговський-Іван Мазепа-Іван Скоропадський-Іван Брюховецький. Якщо я не помиляюся, а я не помиляюся, Іван Брюховецький перебував при владі після Виговського(виходячи із контексту цього завдання). Чи може хтось пояснити що сталося і чому була дана не правильна відповідь. Дякую.
Alex Houston
Для учень2016: Правильний порядок такий: Іван Виговський - 1657-1659 Іван Брюховецький - 1663-1668 Іван Мазепа - 1687-1709 Іван Скоропадський - 1708-1722
учень2016
Я знаю, що такий порядок правильний. Питання в іншому: чому розробники тестів дають нам інший порядок у правильних відповідях?
adolf_gitler1488
Для учень2016: ти ж не правильно написав! в тебе лише один бал за завдання! ні не дають
Коментувати
average
Прізвища авторів запитань в студію, вони не таємні агенти!!!
ССЗ
Ви вже вибачте, шановні, що не по темі. Але вже дістало, що наші школи живуть в посткомуністичному режимі. Є в провінційному містечку, одна школа, де ділять все на підсобки, верхню і нижню. З нижньої підсобки вчителька-лисиця хитра, що все і про всіх знає списувать дає де тільки можна і ЗНО тому не виключення, але ж мовчимо, своїх не палимо, по шапці тій педагогші дамо. А зверху гарно вміють срати і обливати брудом людей, і при цьому імітувати згуртований колектив. А за лчима змії. А на чолі цього всього керівниця зі зміїним лицемірним характером і командою заступників, що завжди гарно підгавкають. Ще йчлени дирекції прихильники регіоналів. ПО районі всіх хто причетний до регіоналів зняли, а вони лишилися, бо над ними є вища шишка, якій активно лижуть одне місце. А по соцмережах все гарно розписують. Як в таком колективі працювать і як виховуват дітей...
Маруся
Для ССЗ: У вас там, бачу, зоопарк
Коментувати
Інна
Вважаю некоректними питання про "іспит на демократію"(це взагалі всесвітня історія), вислів О.Забужко (хто вона така, щоб таке говорити) та закон «Про військово-цивільні адміністрацїі», бо ми не повинні знати відповіді на ці дурні питання. Анулюйте їх!
Богдан
Некоректним вважаю 18 питання. "Тут ми народилися, виросли як громадяни, будівники комунізму...". В країні йде декомунізація, та проголошено гасла про "вивітрювання з голів громадян, наших сіл, міст і вулиць комуністичного мотлоху". Де логіка??.
Mike
Для Богдан: та за вашою логікою взагалі тоді на зно не повинно бути питань про радянський союз))
average
Для Богдан: Логіка в тому, боротися з російською окупацією шляхом руйнування пам’ятників комуністичного режиму - не в "муку пердіти".
Vladimir Zvan
Богдан. Причем тут декоммунизация к изучению истории
Коментувати
Karina
Тест складався з більш-менш коректних питань, але деякі просто "вбили". Сама Забужко підтвердила, що не було в неї цієї цитати, вже парадокс. Напевно знати про яку з революцій іде мова майже не можливо. Загальна фраза про будь-яку революцію. Так, можна було здогадатися, але, вибачайте, це тест на вгадування, чи шоу "Інтуіція"? А 28-ме питання? Юридично завірена програма ЗНО з Історії України НЕ передбачає знання законів та постанов прийнятих у 2015-2016 роках. Програма була затверджена в жовтні 2014 року (відповідно до Наказу МОН України № 1121 від 01 жовтня 2014 року) та не змінювалася протягом двох років, а закон «Про військово-цивільні адміністрацїі» був прийнятий у 2015 році (Закон від 03.02.2015 № 141-VII). Варто зауважити, що дане питання не відповідає змісту підручників рекомендованих Міністерством освіти і науки України, а також змісту додаткового параграфу "Революція гідності та агресія Росії".
milan707
Некоректними в даному ЗНО вважаю три завдання: 22, 25 і 28. Висловлювання О. Забужко у завданні 22 є лише її суб`єктивною точкою зору. Адже кредо будь-якої революції відображає, насамперед, її мету. Метою ж учасників «Помаранчевої революції» була не лише зміна облич (Кучми на Ющенка), але й утвердження проєвропейської України – тобто зміна системи. Тому справедливо було б зараховувати обидва варіанти відповідей як правильні.
марія
Для milan707: від чого чи від кого залежить зміна системи влади ? Від самої влади! Питання непродумане . Звучить тупо... Адже сама влада не хоче нічого змінювати! І ніколи не змінить. Для чого учням давати політичні питання
Коментувати
milan707
У завданні 25 дві події стосуються Польщі. Яка ж із них мала більший прояв саме на українських землях. Тут є одразу два некоректних моменти. По-перше, звичайно, Є. Коновалець створив ОУН у Відні. Чому ж увага акцентується саме на створенні, а не діяльності ОУН? Адже левова частка якої відбувалася саме в Галичині. По-друге, з юридичного погляду вбивство Перацького у Львові, арешт членів ОУН і наступні слідчі дії щодо них не мають безпосереднього стосунку до самого судового процесу. А він відомий, насамперед, як Варшавський процес. Лише на завершальній стадії він був перенесений до Львова. Тобто левова частка подій пов`язаних із судом відбулася якраз за межами українських земель. В даному випадку обидва варіанти відповідей, запропоновані учасникам ЗНО не є правильними. З огляду на це також логічним є зарахування обох цих варіантів.
Vladimir Zvan
Для milan707: в 25 тесте говорится о СОЗДАНИИ ОУН. Вена - это не Польша. Так что нечего "огород городить".
Светлана Иванова
Для milan707: Перацького вбито у Варшаві, жодних згадок у підручниках про суд у Львові я не знайшла. Діти виходили з логіки, що ОУН створена на українській території і лише з"їзд, що проголосив про її створення вібувся у Відні.
milan707
Для Vladimir Zvan: В тесті говориться, що подія має бути прив`язана до подій, які відбулися в Україні. А цей процес увійшов історію як Варшавський. Не має там правильного варіанту відповіді.
Коментувати
milan707
У завданні 28 вимагається володіти інформацією про утворення військово-цивільних адміністрацій як характерну ознаку АТО. Але ж вона відсутня і у програмі ЗНО за минулий 2015 рік і в шкільних підручниках. Це змушувало учасників ЗНО вдаватися до логічного мислення чи здогадування, але позбавляло їх можливості скористатися здобутими знаннями. Вважаю, якщо інші три варіанти відповіді розташовані у правильній послідовності то зараховувати 1, 2 чи 3 бали у завданні 29 варто без врахування цього варіанта.
Vladimir Zvan
Для milan707: В 28 тесте достаточно знать три события. А дальше логика. А если ученики не интересуются современной жизнью своей страны, то это их проблемы.
Mike
Ето проблемы тех кто складал програму с истории что не внесли дату етого события, в правилах не написано что нужно смотреть новости чтоб отвечать правильно на вопросы
Коментувати
Mike
Я вважаю, що завдання 28 є частково некоректним, тому що у ПРОГРАМІ зно немає дати коли було утворено "Артемівську районну цивільну...."
Отец Онуфрий
Для Mike: достаточно владеть новостями о происходящем на востоке Украины, чтобы знать про ЦВА. единственный неадекватный вопрос в этом тесте был про революции со словами Забужко, в остальном тест нормальный.
Mike
В том и проблема что 2015 год не был включен в програму зно, так что если в програме зно нет етого, значит вопроса на ету тему не должно быть на зно...не я ети правила придумывал
Mar
Для Отец Онуфрий: Новости о происходящем на востоке Украины не входят в программу подготовки к ЗНО по истории. Или смотреть новости, или готовиться к тестам. Нужно было 2015 год включить в программу.
Коментувати