У МОН виявили випадки неспівпадіння результатів ЗНО

Міносвіти виявлені ознаки недостовірності результатів тестування, що знаходяться у базі даних УЦОЯО

У МОН виявили випадки неспівпадіння результатів ЗНО

Міністерство освіти і науки заявляє про виявлення випадків неспівпадіння та недостовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що було проведено у 2014-2015 роках. Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою відомства 22 березня.

У Міносвіти повідомляють, що проведення технічної перевірки достовірності результатів ЗНО в Українському центрі оцінювання якості освіти було здійснено робочою групою відомства згідно з відповідним запитом Генеральної прокуратури.

За вказаними ГПУ номерами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, членами робочої групи було проаналізовано 859 робіт абітурієнтів 2014-2015 років, шляхом зіставлення результатів автоматизованої обробки сертифікаційних робіт на відповідність оригіналам бланків відповідей, наданих регіональними центрами оцінювання якості освіти.

"За підсумками робочої групи, були виявлені ознаки недостовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання, які знаходяться у базі даних Українського центру оцінювання якості освіти. Так, за 2015 рік виявлено неспівпадіння результатів оцінювання 102 осіб, за 2014 – 90", - повідомили у Міносвіти.

Також у відомстві зазначили, що ознаки невідповідності було виявлено у 185 роботах учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року та 234 - 2015 року.

Разом з тим, у МОН повідомляють, що з метою мінімізації ризиків будь-якого втручання до системи у майбутньому в УЦОЯО вжито низку заходів, зокрема, оновлено кадровий склад ІТ- підрозділів, чітко розмежовано функції розробників програмного забезпечення, її експлуатантів та адміністратора системи безпеки, впроваджуються нові технології забезпечення цілісності та достовірності інформації тощо.

Як відомо, напередодні у Генеральній прокуратурі заявили, що з 2008 року в Українському центрі оцінювання якості освіти діяла злочинна організація, метою якої було завищення результатів ЗНО окремих осіб.

Освіта.ua
22.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
M
Ну і що,що виявили?А кого і яким чином покарали?Де прізвища тих,кому анулювали результати ЗНО?
Ірина
Оскільки вже виявлено факти втручання в систему обліку результатів ЗНО, виникає підозра щодо можливості отримання варіантів завдань від тих хто їх друкує, формує і т.п.... Звичайно, лише для самих рідних і ближніх, або за великі гроші... А ось на цьому етапі взагалі нічого не доведеш - результат буде високим, і жодних підстав щось запідозрити....
Петро
Було би значно краще, якби МОН України виявило розбіжність результатів тестування, а "несовпадение" залишили мовникам для перекладу і правки. А ще краще було би, якби журналісти "учились так як треба, то й мудрість би була своя".
Яна
Розбіжність чи неспівпадіння? Поясніть нам ,тупим,ви ж бо міносвіти
Мама
Цікаво б дізнатися,скільки таких робіт по областям.А як же тепер з рейтингами шкіл,про які так трубили і знімали вчителів і директорів з посад?А як бути з дітьми ,які не дібрали 1-го балу на бюджет в омріяних вузах? Факти оголошені. А яка буде відповідальність за це? А наслідки для тих, у кого "липове "ЗНО які будуть?
Міля
Скільки таких абітурієнтів з Тернопільщини? Певно, третина, судячи з роботи нашого ЗНО-шника.
Андрей Козак
Я правильно понял что 859 - случайная выборка, и соответственно 70% сертификатов ЗНО - фуфло?
VVV
Для Андрей Козак: Ні. Перевірку проводили за вказаними Генпрокуратурою номерами сертифікатів ЗНО.(пише http://life.pravda.com.ua/technology/2016/03/22/209858/)
Коментувати
простоктото
Ну конечно Ликарчук не причем... самый честный ....
на сегодня
верить всему, что пишут СМИ - себе вредить. Поэтому - ну сказали нАлюди, значит НАДО было сказать. Ну и что? У нас страну по рукам разобрали, а говорили оооочень даже ничего, и мы до сих пор облизываемся...
Вадим Мендерецкий
Ну и кто сейчас будет нам доказывать кристальную честность и неподкупность работников ЗНО.... где же та самая прозрачная и справедливая система вступления в ВУЗ. Еще вчера некоторые дурики писали на сайтах Интернета: приведите нам факты и доказательства.... Что кому еще привести? А теперь вопрос - на хрена на эту дебильную систему угробили такую кучу денег? Не лучше ли было их потратить на учебники и оборудование нищих кабинетов школ?
совесть
Для Вадим Мендерецкий: Робота з базами даних, електронні реєстри тощо різної, у тому числі й закритої інформації, на сьогодні залежать від IT-шників в кожній компанії. Від професійності й порядності (оплати праці!). Однак то тут, то там у світі вилазять різні подібні сенсації. Хто винен? Прибиральниця в офісі?
Коментувати
Наталія
Цікаво про яку невідповідність йдеться. Що мається на увазі: 1-2 тестових бали, могли бути технічною помилкою при обробці даних чи досить суттєве навмисне підвищення результатів?
Олег
Для Наталія: Про підвищення результатів у статті мова не йде. Говориться лише про "неспівпадіння". А це можу бути і заниження результатів.
VVV
Можливий обмін робіт, як варіант.
Коментувати
Старий
Якщо б такий відсоток хабарництва (100 на 300 000) був усюди в Україні (особливо в прокуратурі), то Україна виглядала б найкраще серед всіх країн світу
Андрей Козак
Для Старий: (102+90+185+234)/859 =70%. Выше чем средний по стране.
АЙАЙАЙ
Для Андрей Козак: як ви рахуєте? 859 робіт надала ГПУ, із саме них 70% недостовірні.
Андрей Козак
А сколько недостоверных работ среди непроверенных? Неизвестно. Но вряд ли сильно меньше чем 70%
Коментувати