Шокін: Хто вам сказав, що ЗНО під загрозою?

Генпрокурор заявляє, що всі сервери Українського центру оцінювання якості освіти були повернуті

Шокін: Хто вам сказав, що ЗНО під загрозою?

Генеральний прокурор заявляє, що всі сервери Українського центру оцінювання якості освіти були повернуті, а також заперечує загрозу щодо можливості проведення ЗНО в 2016 році. Про це Віктор Шокін сказав в інтерв'ю Фактам.

"Усі сервери повернуті, фактично їх і вилучали-то максимум на три дні. Більше того, якщо ви пам'ятаєте, була заява міністра освіти Сергія Квіта про те, що наша робота ніяк не вплине на ЗНО", - заявив Шокін, відповідаючи на запитання про загрозу проведення зовнішнього незалежного тестування внаслідок дій прокуратури.

"Якщо я вам розповім все, що нам стало відомо у результаті цього розслідування з тестування, у вас просто буде маленький стрес. Але ще йде слідство, яке встановило факти звернення наших дуже високопоставлених чиновників у центр оцінювання. Після цих звернень проводилися дуже грубі підробки результатів тестування", - сказав генеральний прокурор.

За його словами, прокуратурою встановлено, що до співробітників центру з проханням змінити результати ЗНО зверталися 199 осіб, серед яких були як "великі" чиновники, так і ті, хто за це платив.

"Зараз така буча пішла, бо багато наших високопосадовців намагаються допомогти зам'яти скандал, а ми цьому перешкоджаємо", - зазначив генеральний прокурор.

Відповідаючи на запитання, з яких кіл були чиновники, які зверталися з проханням про заміну результатів тестування, Віктор Шокін сказав: "З найвищих, мого, скажімо, рівня".

Він також повідомив, що зараз є три підозрюваних у цій справі.

"На сьогодні, якщо я не помиляюся, вже три, але буде більше. Це ті, хто фальсифікував результати, давав команди. Але не ті, хто просив про це", - сказав генеральний прокурор Віктор Шокін.

За його словами, поки складно сказати, коли справа буде направлена до суду.

Більше про справу Генеральної прокуратури проти Українського центру оцінювання якості освіти >>>

Освіта.ua
19.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
Интересно, в этой стране кто- нибудь правду говорит? Или все " господа соврамши"?
Kirill Antonov
На страничке фейсбука есть даже ответ следователя от 22 сентября о том, что сервера и техника находятся на экспертизе. А изъяли их еще 22 июля. То есть на сегодня - прошло без два дней три месяца. А не на три дня, как говорит Шокин. https://www.facebook.com/igor.likarchuk.9/posts/626725457430601
Майдан
Для Kirill Antonov: Почему молчит министерство образования, Квит?
Kirill Antonov
Ну это вы у них спросите... Кстати, миносвиты подтверждает изъятие серверов. Смотрите ссылку на "Педпрессу" в комментарии.
Майдан
Да смотрели, в теме уже давно...Не пойму куда всё движется..Есть проблема или всё придумано...Но достали уже враньем...А Квит и Совсун ведут себя как марионетки...и Гриневич тоже..
Коментувати
Kirill Antonov
Шокин врет. Сервера УЦОЯО до сих пор не возвращены. И, да... http://pedpresa.ua/139619-studenty-koledzhiv-ne-skladatymut-zno.html
Майдан
Для Kirill Antonov: Извиняюсь Вас спросить, Кирилл...Вы чей адвокат в возникшей ситуации?
Kirill Antonov
Уж никак не Шокина :)
Коментувати