Osvita.ua ЗНО В УЦОЯО відновлюватимуть довіру до ЗНО
В УЦОЯО відновлюватимуть довіру до ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти створюють спеціальну систему захисту інформації

В УЦОЯО відновлюватимуть довіру до ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти триває робота, результати якої мають відновити довіру громадян до системи зовнішнього незалежного оцінювання. Про це під час прес-конференції, коментуючи результати соціологічного опитування щодо зменшення кількості громадян, які впевнені, що ЗНО відбувається чесно та з дотриманням усіх процедур, сказав директор УЦОЯО Вадим Карандій.

За його словами, зараз триває робота над створенням інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечить проведення ЗНО, яка буде мати атестат відповідності Державної служби зв’язку та захисту інформації України.

Окрім цього, планується удосконалити Положення про громадське спостереження за зовнішнім оцінюванням, яке має розширити права спостерігачів.

Також директор УЦОЯО повідомив, що у 2016 році будуть збережені новації минулорічного проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а саме: застосовуватиметься пороговий бал тесту ЗНО «склав/не склав», а державну підсумкову атестацію одинадцятикласників з української мови, а також з математики або історії України буде проведено у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
28.12.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Здаю ЗНО
За три місяці до початку тестування вже все має бути відтестоване, банк завданнь перевірений і затверджений, сертифікати на захист отримані і т д. А інтерв’ю схоже на: "ми з усіх сил пнемося, щоби хоч якось провести те ЗНО, але ніхрена не виходить, бо нема дурних за такі зарплати щось робити"
Р
Тобто, пан Карандій хоче сказати, що УЦОЯО протягом останніх кількох років порушувало законодавство, обробляючи інформацію, що підлягає захисту, без організації сертифікованої системи захисту інформації? Чи вона таки була? Тоді в чому принципова відмінність нової системи від старої, якщо і одна і друга має (ну, чи матиме) атестат відповідності від ДССЗЗІ? Тоді виходить, що наявність/відсутність атестату ніяким чином не є ГАРАНТІЄЮ ЗАХИЩЕНОСТІ СИСТЕМИ, враховуючи претензії «компетентних органів» до УЦОЯО? Хоча, враховуючи відсутність резервних копій і алгоритмів відновлення інформаційної системи... Для відновлення довіри, на мою думку, не достатньо «сферичних у вакуумі» заяв пана Карандія. Вважаю, що УЦОЯО для відновлення довіри до ЗНО потрібно кардинально змінити ПІДХОДИ до формування тестових завдань та МЕТОДИКИ проведення самого тестування. Вважаю, що використання принципів «Security through obscurity» при проведенні ЗНО є однією із найбільших проблем організації тестування і довіри.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!