Особливості ЗНО-2016: роз’яснення МОН

Над чим працює УЦОЯО та про які особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання варто знати?

Особливості ЗНО-2016: роз’яснення МОН

Роз’яснення Міністерства освіти і науки щодо ходу підготовки до проведення та особливостей зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році. За матеріалами Інформаційного бюлетеню Міністерства освіти і науки, листопад 2015.

Над чим зараз працює Український центр оцінювання якості освіти? Про які особливості проведення ЗНО-2016 варто знати? Коли складатимуть ЗНО студенти навчальних закладів I-II рівнів акредитації? За якими програмами складатимуть ЗНО випускники 2016 року?

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) отримав необхідне фінансування і активно готується до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році: розробляються і затверджуються тестові завдання, оновлюється матеріально-технічна база, перевіряється логістика (тиражування і доставка тестових завдань) та взаємодія між регіональними центрами, ведеться робота з доукомплектування штату, в першу чергу – ІТ-працівниками.

Окрім того, два регіональних центри були організовані і розпочали роботу фактично «з нуля» - це Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти, який повинен замінити в своєму регіоні колишній Сімферопольський центр, та Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти у місті Слов’янську.

Цього року під час проведення ЗНО всі тести будуть однорівневими, практику використання поглиблених тестів поки що призупинено. Це пов’язано з тим, що університети нечасто вимагали в абітурієнтів результати саме поглибленого тесту, а його підготовка та обслуговування вимагало значних ресурсів (людей, коштів та часу). Проте в майбутньому УЦОЯО і Міністерство освіти планує повернутися до розробки і використання поглиблених тестів ЗНО.

Впровадження ЗНО для навчальних закладів I-II рівнів акредитації також відкладається до 2017 року.

Щодо використання минулорічних програм ЗНО – ця практика не несе жодної загрози для якості тестів. Навпаки, для учнів, які здаватимуть ЗНО у 2016 році це є зручним і зрозумілим – адже вже на початку навчального року вони знатимуть, які саме знання перевірятимуться під час тестування і зможуть якісніше підготуватися до здачі тестів ЗНО.

Зовнішнє незалежне оцінювання в 2016 році відбуватиметься в період з 5 травня до 10 липня.

Освіта.ua
13.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Доброго дня! Наша школа є пунктом тестування ЗНО, відповідно, у дні проведення ЗНО у школі навчання не проводитиметься. Скажіть, будь-ласка, яким чином має бути забезпечене виконання навчального плану школи? Навчання має бути перенесене на суботи? Якими нормативними документами регламентується таке перенесення та як повинна здійснюватись оплата праці за відпрацювання перенесених робочих днів? Чи має бути таке перенесення узгодженим із профспілковою організацією школи? Дяую!
Владислав
Доброго дня! Вибачте будь-ласка, я хотів запитати стосовно здачі ЗНО 2016. Чи нічого не змінилось стосовно студентів навчальних закладів I-II рівнів акредитації? Ці студенти ЗНО в 2016 не здають?
Лариса
які особливості ЗНО для шкіл, що входять до об’єднаних територіальних громад?Дякую
володимир
як і де будуть здавати ЗНО учні школи, населиний пункт якої увійшов у склад територіальної громади яка від’єдналася від районного відділу освіти? а саме в РВО готувало підготовку до ЗНО.
Настя
Поясніть треба як обовьязковий предмет здавати англійську.
Марина
Для Настя: Якщо вам англійська для вступу не потрібна, то ви будете здавати лише екзамен з англійської у школі, а якщо потрібна, то поїдете здавати ЗНО з англійської
Коментувати
Лариса
Як вступатимуть випускники І-ІІ рівнів акредитації
Аня
Для Лариса: За внутрішніми вступними іспитами у вузах, за умови вступу на ту ж спеціальність на 2 або 3 курс вузу. Якщо ж на 1 курс вузу на іншу спеціальність, тоді - здача ЗНО та участь у конкурсі разом з усіма абітурієнтами: http://znoclub.com/pitannya-ta-vidpovidi/792-chi-budut-zdavati-zno-vipuskniki-koledzhiv.html
Коментувати
Катя
Ага, а ще ЗНО для вчителів http://starylev.com.ua/news/teper-i-vchyteli-zdavatymut-zno .Ну-ну
Оксана
Пояснiть,а чи будуть складати ЗНО випускники 9 класiв замiсть ДПА?
Аня
Для Оксана: Ні. Точно не в 2016 році
Коментувати
Misha
Історію писати не обов’язково? Якщо я здаю математику (повністю)
Андрій Сідак
Для Misha: угу
Коментувати
совесть
І знову у просторі ЗНО старі кадри - стаття Лікарчука на Порталі громадських експертів. Враження? 1. Немає розумних, далекоглядних, тямущих і чесних людей в Україні, окрім великого МЕНЕ. Сумнівна теза 2. Кругом вороги ЗНО. З цим важко не погодитися. Кому подобається екзаменуватися? Кому подобаються органи контролю? 3. Дайте УЦОЯо (директору) одноосібну владу - і він (директор) вам покаже... Зважаючи на п.1 і 2, стає моторошно від самої думки про подібну вседозволеність. Але віддамо належне змісту статті - ХТО ще так хвилюється за долю ЗНО? За складову ЯКОСТІ ОСВІТИ? Можливо Нові закони про Освіту нарешті стануть підгрунтям для з’яви Стратегії розвитку контролю за її якістю! Ера щорічних смикань-нововведень в ЗНО коли-будь стане історією...
Віка
Скільки можна здавати предметів ЗНО, не враовуючи тих, що здаються в школі?
Аня
Для Віка: всього можна здавати не більш ніж 4 предмети, враховуючи обов’язкові укр.мова/літ. та математика або історія України. Та на жаль, так і не зрозуміло, чи можна здавати математику та історію одночасно..
Іринка
Можна!
Аня
Можна і історію, і математику здавати, просто в такому разі лише один з них піде в атестат, а результат іншого - до конкурсного балу для вступу. Швидше за все, потрібно буде під час реєстрації вказувати, який предмет обрали як ЗНО+ДПА. Але загалом не більше 4 предметів ЗНО, тобто крім тих, що в школі не більше 2 предметів: http://goo.gl/VnYtkW Наприклад, 1) укр мова та літ, 2) історія (ЗНО + ДПА) 3) математика 4) іноземна
Коментувати
Наталія Попович
Поясніть, будь ласка, чи можна одночасно, здавати ЗНО з математики і історії, і як це повязано з вибором ДПА (або математика, або історія),
Каліфорнійський університет Берклі
Чи будуть в цьому році навмисно заплувати формулювання тестових запитань, роботити їх такими, щоб вони були важкими для сприйняття?
Ірина
Для Каліфорнійський університет Берклі: А хто їх знає... захочуть заплутають, захочуть ні...
Коментувати
Михайло Чиж
А що і кому тут роз’яснили? Кому цікаво ким і де доукомплектовуються регіональні центри.... Чи потрібно поміж рядків читати?
Микола
Про ЗНО в основному все відомо. Але головне питання - як проводити підрахунок конкурсного бала, щоб К=1 згідно частини 6 ст.44 ЗУ "Про вищу освіту" ? Давайте про це говорити.
Аня
Для Микола: Ось як ведеться розрахунок конкурсного бала для вступу: http://goo.gl/lHGgK7. Так було і в минулому році. Тобто всі бали ЗНО та середній бал атестата множаться на певний коефіцієнт, який вуз вказує на своєму сайті у правилах прийому (додатку щодо предметів ЗНО), які в цьому році вузи мають оголосити до 15 грудня. Також обмежується вага балів за конкурси творчих на фізичних здібностей - 25% від конкурсного балу, а за закінчення підготовчих курсів та особливі успіхи в навчанні – від 0 до 5 % від балу конкурсу. Тобто кожен бал матиме треба буде множити на свій коефіцієнт, АЛЕ! в сумі ці коєфіцієнти мають дорівнювати 1. Більш детально про це будуть писати згодом, треба дочекатись.
Коментувати