10,9% вступників не склали пробне ЗНО з української мови

В УЦОЯО визначено пороговий бала за результатами пробного ЗНО з української мови та літератури

10,9% вступників не склали пробне ЗНО з української мови

В Українському центрі оцінювання якості освіти завершено роботу з визначення порогового бала "склав/не склав" за результатами пробного тестування з української мови та літератури. Про це у своєму Facebook повідомив директор центру Ігор Лікарчук.

За його словами, пороговим балом пробного ЗНО з української мови і літератури визначено 35 балів. У визначенні порогового бала брали участь 80 експертів, які працювали в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Херсоні, Вінниці, Івано-Франківську та Слов’янську.

"Поріг не здолали 10,9% тих, хто взяв участь у пробному тестуванні та надіслав свої результати до УЦОЯО. Таким чином, рейтингова оцінка за шкалою 100-200 балів буде нараховуватися лише тим, хто отримав 35 і більше балів", - зазначив директор УЦОЯО.

Разом з тим, він застеріг від спроб прогнозування результатів основного ЗНО на базі результату пробного тестування.

"Наголошую, що цей "поріг" стосується лише пробного тестування з української мови та літератури. Також застерігаю усіх від спроб прогнозувати майбутні результати "справжнього" ЗНО на основі результатів пробного тестування. Через багато причин такий прогноз апріорі не може бути коректним. "Пороговий бал" з інших предметів пробного тестування оприлюднимо за кілька днів. Він буде іншим, ніж з української мови та літератури", - зауважив Ігор Лікарчук.

Як відомо, сертифікаційна робота з української мови і літератури базового рівня у 2015 році містить 58 завдань, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання тесту базового рівня, складає 104 бали.

Сертифікаційна робота поглибленого рівня містить 74 завдання. 58 завдань тесту мають базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин (150 хвилин на виконання завдань базового рівня та 60 хвилин на виконання завдань поглибленого рівня). Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО за тест поглибленого рівня, складає 136 балів.

Загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.

З метою дистанційної підготовки до тестування учасники ЗНО можуть використовувати сайт ЗНО онлайн, на якому представлені всі завдання тестів зовнішнього оцінювання, що були запропоновані абітурієнтам Українським центром оцінювання якості освіти з часів запровадження незалежного тестування.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2015 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або Освіта.ua на Facebook.

Освіта.ua
07.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аліна
Дибілізм! А не бали. Навіщо абітурієнтам давати найскладніші завдання?
даниэля
Капець а не зно!ничего не понятно что от тебя хотят!
Даня
Якщо чесно, то ЗНО з української мови в цьому році просто КАПЕЦ!!!!
вовка
Ну якого милого вони не залишили як було 124 прохідний і все . Вони як нарошно козли хочуть завалить людей . С*ка чим вони кращі того Табічника?
якщо освіта "це послуга"
то будьте добрі - платити так, як ЗА ПОСЛУГУ, вимагати так, ЯК ЗА ПОСЛУГУ. Ніяких інших питань окрім "ПОСЛУГА", будьте добрі - не висувайте. Послуга!!! Безкоштовних послуг НЕ ІСНУЄ. А отже - переводимо всю освіту на платну основу. Податки з мене -НЕ ВИРАХОВУВАТИ в тій частині, яка йде на освіту та утримання шкіл. Не здатні батьки заплатити ЗА ПОСЛУГУ, нехай не відправляють своїх дітей до школи. Що таке? Комусь теє не до вподоби? А чому саме? Якщо освіта-то послуга, то ОТРИМУВАЧ ПОСЛУГИ НЕХАЙ ЗА НЕЇ ПЛАТИТЬ.
Олександр
Залучення «експертів», - суб’єктивний фактор, - фактично знищує результати. Оцінювання має на меті отримання об’єктивної інформації. І ні в якому разу не відбракування тих самих 10,9%. Оцінка має бути комплексною – ми не маємо права заборонити складати ЗНО з інших дисципліни. Саме комплекс різних дисциплін дозволяє отримати комплексну оцінку. І останнє, освіта це послуга. І якщо є бажання навчатися, то треба дозволяти. Якщо з’ясується, що не спроможен навчатися (і вивчити), то відрахування неминуче. Нащо ЗНО? Дивимось на інші країни, там його немає. ЗНО лише для бюджетної форми та для «відповідальних» спеціальностей (напрямок медицина, освіта, і т.і.).
вовка
Для Олександр: ті срані "експерти" вони там з гімназій та інших розфуфирених закладів де рівень набагато кращий і вони поставлять прохідний під своїх учнів,а ті що учаться у селі залишаться в прольоті.
Коментувати
абитура15
Ой ребята, с такой тенденцией будет около 40% несдавших
Влад
Уже известны проходные балы по математики и тд ?
саша
Шкала посунулась, того року я мав би 165 балів, цього ж року це лише 150