Пороговий бал ЗНО визначатимуть декілька тижнів

Цього року визначення результатів зовнішнього оцінювання відбуватиметься за новою процедурою

Пороговий бал ЗНО визначатимуть декілька тижнів

Визначення порогового бала зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів за принципом "склав/не склав" триватиме впродовж кількох тижнів після проведення тестування. Про це під час вебінару повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, розповідаючи про особливості визначення результатів ЗНО у 2015 році.

Лікарчук нагадав, що результати ЗНО, починаючи з 2015 року, будуть визначатися за допомогою порогового бала "склав/не склав". Абітурієнти, які не подолають пороговий бал, не зможуть вступати до вищих навчальних закладів цього року.

Результати ж тих, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. За словами директора УЦОЯО, пороговий бал буде визначено з кожного предмета після закінчення тестування.

Розповідаючи про систему визначення результатів ЗНО, Ігор Лікарчук повідомив, що в 9-ти регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, кожна з яких складатиметься з 10-ти осіб. Експертами буде проаналізовано виконані завдання тесту та встановлено кількість тестових балів, що може набрати найменш підготовлений абітурієнт. Це й буде початком роботи з визначення порогу "склав/не склав".

На наступному етапі експерти співставлять результати складання тестів з усіх регіональних центрів та за математичними формулами визначать поріг. Визначення порогового бала буде здійснюватися не за одним методом, що давало б можливість встановити пороговий бал за 2-3 дні, а за більш складною процедурою, в основі закладено поєднання двох методів – К. Беука та В. Ангофа. Тому цей процес триватиме упродовж кількох тижнів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингові буде опублікована на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, однак тепер її результати будуть стосуватися лише тих, хто пройшов поріг "склав/не склав". Результати абітурієнтів, які не подолають цей поріг, у таблицю не увійдуть.

Також директор УЦОЯО зазначив, що на початку квітня на персональні електронні сторінки абітурієнтів будуть надіслані запрошення на пункти складання тестів зовнішнього оцінювання, однак з огляду на значне зростання поштових послуг поки не відомо, чи будуть цього року надсилатися паперові варіанти запрошень.

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
надия
недосчитали бал с истории на страничке это видно что делать
надия
мова 153 история 146 математика 153 есть ли шанс поступить на бюджет в институт
Alean
Вступити в вуз можна лише з результатами цьогорічного ЗНО??!! А як же обіцяні 3 роки?
Максим Шевчук
Обьясните мне плз: Раньше было так что например по матиматика за 9 балов уже было 140, а сейчас набрал эти склав не склав и только потом начинаеться отсчет от 100 балов. Это делает набор 180-200 балов намного сложнее чем в 2014. Не сделал одну задачу на 2 бала и в 200-бальной системе у тебя будет на 10 балов меньше. В том году за 30 балов было где-то 170-175 а в 2015 всего 160-165. Кто знает дайте ответ.
Абитуриент
Что за идиотизм?что нам делать с ЗНО по химии в таком случае?оно будет 26 июня,а уже с 10 июля нужно будет подавать документы в ВУЗ.как можно ждать несколько недель,если на подачу документов нам даётся 20 дней всего?всё как всегда.. Страна идиотов!
N
Для Абитуриент: А что их подавать? Зашли на сайт и через 20 минут уже все сделано.
Коментувати
1
ликарчуку лишь бы создавать видимость своей нужности и дерибанить деньги