Сертифікацію поширять на мовників та математиків

У 2023 році сертифікацію зможуть пройти вчителі української мови й літератури та математики

Сертифікацію поширять на мовників та математиків

Міністерство освіти планує у 2023 році поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників.

По це йшлося під час зустрічі міністра освіти Сергія Шкарлета та голови Держслужби якості освіти Руслана Гурака, в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка із учителями початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію у 2022 році.

У наступному році МОН планує запровадити сертифікацію учителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей та керівників закладів освіти.

Зокрема, на 2023 рік заплановано квоти: вчителі початкових класів – 2 тисячі осіб, учителі української мови та літератури – 500 осіб, учителі математики – 500 осіб.

Освіта.ua
16.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Досвідчений
За сертефікацію не тільки молоді,але й досвідчені вчителі,але є декілька але.Сертефікація на 500 чоловік це,що смішно,ніби ми щось робимо,відсутність сертефікації природничого напрямку,іноземної мови.Залишення впливу директора і думки сертефікуючих це суб єктивний момент.Плюс підвищення зарплати,але спочатку вкрали 20 відсотків престижу,а тут мала кісточка і та не всім,ось такі реалії,зате все інше на папері впроваджуємо,тошно від декларацій.
Я
Для Досвідчений: Слово сертИфікація пишеться через Ию Досвідчений і і освічений не завжди одне і те ж саме
Коментувати
Зоя Анатоліївна
Вибачте, молодь тікає зі школи, точніше, не йде працювати.Кого сертифікувати потрібно? Звільняюсь, вже набридло бути всім винна.Черга стоїть вже на репетиторство.Замінити мене ніким.Високі слова "ти вчитель, треба терпіти", не працюють.Всім волі і здоровя
Дід Микита
Для Зоя Анатоліївна: не треба демагогії. Ніхто не терпить, або немає робочого місця, або не хочеться виходити з "теплої ванни". А оці всі казочки діда Панаса про долг, треба терпіти, це для возвеличення самого себе.
Коментувати
Олена
Мені здається, що немає сенсу отут щось доводити, адже всі тут такі розумні, відразу починають закривати рота, якщо якась думка не співпадає з їх власною. Стараюся ніколи не робити якісь дописи, але тут просто не витримала, хоча бачу, що марно. До речі, не вся молодь за сертифікацію, це так, до відома дуже "розумних". Поки не навчимося себе захищати, ніхто нам не допоможе і не буде поважати.
Олена
Молоді педагоги за сертифікацію, адже можна отримати надбавку до ЗП+атестація, це незалежна і об’єктивна оцінка знань педагога. Педагог повинен займатись своїм предметом і дітьми, а не думати, якими гостинцями задобрити директорку, щоб пройти атестацію.Проти близьке оточення директора і самі директори бо позвикали, що зарплата вчителя залежить від милості пані директорки. Їм так хочеться, щоб їм і далі догоджали, а тут обійшли їх" авторитет".Пенсіонери звісно теж проти, вони комп’ютер тільки вміють включати, а тут сертифікація он-лайн. Взагалі працюючі пенсіонери це потрійна нагрузка на бюджет.В одні руки Держава платить пенсію, зарплату і допомогу по безробіттю молодій людині, що на біржі бо ж місце зайняте. Це "ветерани" казки складають, що молодь не йде працювати вчителем, бо їм так вигідно. У нас щойно з’явилось 2 місця у школі, черга бажаючих. Знайома гроші заплатила директрисі, щоб забрала.Але краще місце віддали іншій,схоже вона більшу суму заплатила. Ось таке життя-буття.
Ілона
На мою думку, вчителів потрібно не тільки сертифікувати, а й скоротити надбавки до заробітної плати, та і саму заробітну плату варто переглянути, створивши спеціальні комісії та надати їм повноваження, і трохи «почистити» ці ряди, шляхом депреміювання та звільнення, сидять деякі, на своїх робочих місцях, чекають, вибачте, поки не винесуть вперед ногами… І стдітиме, бо щомісяця отримує гарну зарплатню, надбавки, премії, та ще й репетиторством займаються, невігласи. Куди дивиться міністерство, невідомо.
Іван
Для Ілона: Частково можна з цим погодитись. Зверніть увагу,ті верещаки,навіть не знають що таке СЕРТИФІКАЦІЯ вчителя,що там і близько немає вимог щодо іноземної мови!!!! Їм би лише верещати ,бо це в них гарно виходить.Вони,як правило,своїм вереском,залякали директора й колектив і їх обходять десятою дорогою.Вони навіть не розуміють,що це справа добровільна.Але підсвідомо,вони панічно бояться тих,хто складе сертифікацію,бо вони ж у коронах,а молодь без,але з сертифікатом,+20% зарплати+атестація. А корону,куди її,вона ж навіки впилась у лоб! Досить часто,вузький.
Коментувати
Зоряна
Згідна що вчителів треба сертифікувати але не на предмет який вони викладають все своє життя, а на людяне ставлення до дітей (як до рівних собі) а не як до нижчої раси. Всі зараз працюють в однакових умовах, світло виключають як в школі так і на любому підприємствах, люди з освітою працюють і наполовину меншу заробітну плату як у вчителів. А ви хоча б один сказав як тяжко зараз дітям, а не лише про себе і про свою з.плату ( яка зовсім не мінімальна).
Олена
Для Зоряна: Для Зоряна: слово на Вашу підтримку. Дітям важко і фізично, і морально. Війна затягується, що їм чекати, що обирати? Багатьом просто б вижити.
Жанна
Людяне ставлення має бути до всіх, до дітей, вчителів і батьків. Не від хорошого життя вчитель стає злим. Не підходить, шукайте заклад, де нададуть такі умови, де абсолютно всі ставитимуться до всіх як до рівних. Якщо знайдете - поділіться, всі туди підемо. Це утопія, бо школа - віддзеркалення суспільства.
Зоряна
Не підходить, шукайте заклад, де нададуть такі умови, де абсолютно всі ставитимуться до всіх як до рівних.Сама найпоширеніша порада вчителя.
Коментувати
Тата
Може годі знущатися з людей, яка нах сертифікація коли вчитель проходить на підвищення кваліфікації, а тепер ці клоуни хочуть щоб ще кожні три чи н років проходили сертифікацію. Коли ж ці виблядки дадуть спокій людям. Мало того що вже вчителем може бути хоч дядя Н після курсів, то скоро буде такий недобір в педвузи що їхні чиновницькі морди просто офігіють....А кому треба буде цей геморой за мінімальну зарплату і максимальне виживання соків.
Дмитро
Для Тата: Ану закрий свого рота, негайно Біжи на фронт, мудаче, і там розповідай про недобір і заробітні плати, хамела! А так тільки і можеш тут сопливити, «татко» недороблений
Коментувати
Олена
Шановний, Іване, ніхто нічого не боїться, хоч зараз, якщо виділиться декілька хвилин вільного часу. Це вже просто справа принципу. Ми не бидло і не холопи, ми теж маємо свою думку, до якої, на жаль, ті, хто вважають себе вище від нас, не прислуховуються, а тільки дають вказівку, що і як робити. Я так розумію, що Ви не вчитель, мабуть, так як вчитель собі не дозволить спілкуватися і писати в такому тоні.
Вячеслав Вегера
Для Олена: "ми теж маємо свою думку" , але видно, що не маєте звички аргументувати свої "думки", що можуть бути ГЛИБОКО ПОМИЛКОВИМИ..
Іван
Вступати в спір з вчителькуватими людьми,справа марна.У нах правда лише їхня.А щодо документів,вони їх навіть не читають,бо прийшли з осоружного Міносвіти.А там розумного не напишуть! Спекатися зі шкіл їх не можна - брак вчителів.От і тероризують колег,дітей.Якби лише нічого не змінювати,бо 30 років тому навчились на все життя і навіть на століття вперед.
Катерина
Знову образи)) Такі вчителі гарного начать дітей. Таких треба в нашій освіті, якщо, звичайно, Ви колись працювали у школі))
Коментувати
Іван
Хороша справа.Було б доцільно з наступного року приєднати і вчителів іноземних мов.Зазвичай,вони попроходили різні семінари в міжнародних фундаціях і їм це буде не складно. І! Не звертайте увагу на верещання в коментарях.То ті,хто не здатний її скласти і панічно боїться,що втратить неіснуючу корону.Таких Громовий називає вчителькуватими педагогами.
Ольга
Для Іван: Ну як такий розумний, вивчи іноземну і склади сертифікацію. Хто ти взагалі за освітою? Хоч день попрацюй в школі. І що дає це тестування- сертифікація? Головне- досвід і розуміння того, що ти робиш. А всі ці методи, компетентності-нонсенс. Потрібно навчити дитину простий істинам
Вячеслав Вегера
." Потрібно навчити дитину простий істинам" Твоя простота гірша за крадіжку..
Коментувати
Олена
Як цей Шкарлет вже дістав. Вчителі зараз не живуть, виживають. Працюють 24/7, ловлять світло, бігають у школу. При свічках перевіряють роботи. Терплять тиск щодо всієї документації, працюють у вихідні, відповідають і хвилюються за життя дітей при тривозі, заспокоюють їх, в так званому, укритті, батьків, до речі, теж. Але ж у вчителів є і свої сім’ї. Видзвонюють батьків/дітей, просять здати якусь роботу і т.д. Написати можна ще багато. Це вже просто крик душі. А тут давайте, ще проведемо сертифікацію, щоб не розслаблялися. Кого тут треба перевіряти, то це нашого міністра. Мені б дуже хотілося б, щоб хоча б лише на 1 день він побув у нашій школі, провів день звичайного вчителя. Відразу прошу вибачення, якщо когось образила) Вже просто немає сил...Роблять усе, щоб починали ненавидіти свою роботу, яка дійсно цікава, якою я завжди захоплювалася.
Ольга
Для Олена: Я, вчитель математики зі стажем роботи 37 років, згода з Вами на всі 100 відсотків. Запрошую нашого міністра до співпраці хоч на один день.
Ілона
Для Ольга: Отаких як ти, вчительоха, і треба сертифікувати, засиділась вже, на своїй «посаді»
Іван
Ой! Як приїде- лизетимуть чоботи за кілометр! Це всі такі сміливі за класвіатурою!
Коментувати
Віктор
Картонні дурілки будуть доти, доки не з’явиться незалежний "орган" сертифікації
Юрій
Ще трохи і вчителів у школі не буде , зарплата дорівнює сумі мінімальних потреб , вимоги до роботи так як вони отримують мільйон.
Сергій
МОНстр робить все можливе, щоб робота учителів була ще важчою,а статус ще більше холопським! Хіба піде молодь на каторгу?!?!
Алла Леонідівна
Для Сергій: А чому б, і справді, йому не ходити регулярно, на ційлий день, до школи, до університету, до інших навчальних закладів ? Я не думаю, що він недолугий. Просто у нього є керівництво так само, як і у вас. У нього є обовязки, так само, як і у вас. Інші обовязки, тому що він не шкільний вчитель. Запросіть його ввічливо, люб’язно. Він так само люб’язно прийде на весь день, поспілкується з директором, вчителями, побуде на уроках. Не робіть з цього факту історичну подію. Не одягайтесь святково, не влаштовуйте фуршет, не попереджуйте нікого. Він із задоволенням вип’є простої кави або чаю і все! Він чудово знає і розуміє всі проблеми, доносить їх до свого керівництва, яке теж все знає і розуміє. Також страждає разом з вами всіма, хвилюється, співчуває, жалкує, що обмежений можливостями, фінансами, часом.
Коментувати
Світлана
Хай спочатку те недоміністерство себе сертифікат і службу якості, а тоді за всіх береться!!! Задовбали вже... одні рекомендації, одні перевірки... А щось реально корисне та дієве розробіть, підготуйте...