ЗНО вчителів: правила проходження тестування

Як проводиться незалежне тестування фахових знань і вмінь учасників сертифікації педпрацівників

ЗНО вчителів: правила проходження тестування

Незалежне тестування організовує Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональні центри оцінювання якості освіти з використанням технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.

Де проходить тестування

Пункти проведення ЗНО (пункти тестування), у яких проходить тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації, створюють в обласних центрах, а також за потреби в інших містах, визначених УЦОЯО, відповідно до Порядку використання приміщень

Мережу пунктів тестування формують у населених пунктах, де дозволяє безпекова ситуація. Пункти створюють у закладах освіти, у яких облаштовано укриття цивільного захисту.

Інформацію про пункт тестування та його адресу, дату та час проведення тестування буде зазначено в листах-викликах для участі в тестуванні, які УЦОЯО розміщує в кабінетах учасників сертифікації. Лист-виклик учасник сертифікації має роздрукувати самостійно.

Незалежне тестування відбувається в спеціально обладнаних аудиторіях.

Номер аудиторії буде зазначено в алфавітному списку учасників сертифікації, розміщеному в день тестування в пункті тестування.

Номер робочого місця буде зазначено в аудиторному списку учасників сертифікації, розміщеному на дверях аудиторії або біля них.

За якими завданнями відбувається тестування

Завдання незалежного тестування укладає УЦОЯО відповідно до Програми незалежного тестування та Загальної характеристики тесту.

Тест укладено українською мовою, містить 100 завдань, розподілених відповідно до розділів і підрозділів Програми незалежного тестування і Загальної характеристики тесту.

Завдання тесту належать до інформації з обмеженим доступом з моменту створення добірки таких завдань до моменту санкціонованого відкриття пакетів з такими завданнями.

Як відбувається допуск учасників тестування

Допуск учасників сертифікації до пункту тестування здійснюється з 10:15 до 10:50 у день незалежного тестування.

Учасник має предявити:

 • паспорт громадянина України, а в разі його відсутності – інший документ, що посвідчує особу. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника сертифікації до пункту тестування;
 • лист-виклик.

Учасник сертифікації, документи якого містять розбіжності в персональних даних, має надати відповідний документ (свідоцтво про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтво про шлюб, та/або розірвання шлюбу).

Учасників сертифікації, які прибули після 10:50, до пункту тестування не допускають.

Як працювати над тестом

На виконання тесту відведено 180 хвилин. Завдання вважають виконаним, якщо учасник сертифікації вибрав відповідь та позначив її у бланку відповідей. Додаткового часу для перенесення відповіді в бланк відповідей не передбачено.

У разі оголошення повітряної тривоги час тривалості повітряної тривоги буде додано до часу, відведеного на виконання тесту.

Учасник сертифікації в пункті тестування має:

 • виконувати вказівки і вимоги працівників пункту тестування щодо процедури проведення незалежного тестування;
 • виконувати тест на робочому місці, визначеному УЦОЯО;
 • залишити особисті речі (сумки, книги, олівці, пенали, аркуші паперу, парасольки, вимкнені мобільні телефони, навушники, електронні годинники тощо) у спеціально відведеному в аудиторії місці;
 • дотримуватися інструкції щодо заповнення бланка відповідей, наведеної в зошиті із завданнями тесту; 
 • заповнювати бланк відповідей ручкою з чорнилом насиченого чорного кольору;
 • після завершення часу, відведеного на виконання тесту, припинити роботу, повернути бланк відповідей старшому інструктору, засвідчивши цей факт підписом в Аудиторному протоколі проведення незалежного тестування.

Якщо учасник завершив роботу раніше визначеного часу, він має здати старшому інструкторові бланк відповідей і залишити аудиторію.

Учасник, який закінчив роботу одним із трьох останніх, має здати бланк відповідей старшому інструктору і залишитися в аудиторії до завершення часу, відведеного для виконання тесту.

Учасник сертифікації може, попередивши старшого інструктора, вийти з аудиторії протягом часу, відведеного на виконання тесту.

Перед виходом з аудиторії учасник має залишити на робочому столі бланк відповідей, поклавши його заповненою стороною донизу, і згорнутий зошит із завданнями тесту (якщо один із учасників уже вийшов з аудиторії, то інший переважно може вийти лише після його повернення).

Час, який учасник провів за межами аудиторії, не додають до часу, відведеного на виконання тесту.

Учасник до виходу з пункту тестування має надати відповідальному за пункт проведення зовнішнього оцінювання Картку учасника сертифікації для проставлення відмітки про участь у незалежному тестуванні. Картку учасника сертифікації видає старший інструктор до початку виконання тесту.

Роботу в пункті тестування може призупинити або дочасно припинити відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання у разі виникнення обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників сертифікації, або через неможливість створення належних умов для виконання роботи.

Чого не можна робити учаснику тестування

Учаснику сертифікації заборонено:

1) використовувати в пункті тестування / в укритті цивільного захисту засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації;

2) протягом часу, відведеного на виконання тесту:

 • спілкуватися (у тому числі за межами аудиторії / під час оголошеної повітряної тривоги) з іншими учасниками сертифікації щодо завдань тесту, зокрема отримувати від них чи передавати їм будь-яку інформацію;
 • виносити матеріали незалежного тестування з аудиторії;
 • мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою незалежного тестування;

3) копіювати / фотографувати завдання тесту;

4) персоналізувати бланк відповідей.

У разі порушення однієї або кількох з цих вимог, учасник має здати матеріали незалежного тестування та залишити пункт тестування.

Як дізнатися результати тестування

Результати незалежного тестування та інформація про допущення / недопущення учасників сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщують у кабінетах учасників сертифікації не пізніше ніж через 18 календарних днів після його проведення.

Інформацію про дату та час оголошення результатів незалежного тестування буде розміщено на сайті УЦОЯО.

За яких умов результат може бути анульований

Результати тестування може бути анульовано (на підставі рішення апеляційної комісії при УЦОЯО за наслідками розгляду подання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти) у разі:

 • виявлення під час виконання тесту в учасника або на його робочому місці будь-яких джерел інформації на паперових або електронних носіях, засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, що не передбачені регламентом роботи пункту тестування;
 • виконання тесту не на робочому місці, визначеному УЦОЯО;
 • спілкування з іншими учасниками щодо завдань тесту протягом часу, відведеного для виконання тесту / під час оголошеної повітряної тривоги;
 • виконання тесту іншою особою – у разі встановлення цього апеляційною комісією;
 • неповернення бланка відповідей після часу, відведеного на виконання тесту;
 • неправильного оформлення бланка відповідей, що унеможливило оцінювання відповідей або встановлення варіанта тесту, завдання якого виконував учасник;
 • пошкодження учасником бланка відповідей, що унеможливило його автоматичну обробку;
 • персоналізації учасником сертифікації бланка відповідей;
 • невиконання вказівок і вимог працівників пункту тестування щодо процедури проходження незалежного тестування; 
 • винесення матеріалів тестування за межі аудиторії; 
 • відмови учасника зробити запис на зворотному боці бланка відповідей про ознайомлення із правилами проходження тестування, інструкцією щодо заповнення бланка відповідей тощо.

Як подати апеляцію на результат тестування

У разі виникнення в учасника сертифікації сумнівів щодо правильності встановлення результату тестування він може не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після оголошення результатів незалежного тестування (з урахуванням дня офіційного оголошення) подати до апеляційної комісії апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування.

Розгляд такої заяви апеляційна комісія здійснює протягом семи календарних днів із дня її отримання.

ГОТУВАТИСЯ ДО ТЕСТУВАННЯ

Освіта.ua
27.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів