Атестація вчителів себе дуже дискредитувала, - Гриневич

Міністерство освіти і науки має намір зробити сертифікацію вчителів альтернативою атестації

Атестація вчителів себе дуже дискредитувала, - Гриневич

Міністерство освіти і науки має намір зробити сертифікацію вчителів альтернативою атестації, але робитиме це поступово. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи впровадження 20% надбавки за добровільну сертифікацію з 2019 року.

«Атестація, на жаль, себе дуже дискредитувала. Сьогодні сертифікацією ми хочемо зробити альтернативу атестації, але ми робимо це поступово. Я думаю, що сертифікація з часом витіснить атестацію», - сказала Гриневич.

За її словами, поки міністерство залишає два механізми - атестацію і сертифікацію.

«Сертифікація передбачає два етапи. Перший етап – це зовнішнє тестування. Це тест, який буде проводити Український центр оцінювання якості освіти, і цей тест буде перевіряти знання методики, особливості реформи, знання предмета. Він буде мати декілька компонентів», - зазначила міністр.

Друга частина – це моніторинг роботи вчителя безпосередньо в класі.

«Тому що одна справа – теоретичні знання, а друга справа – як учитель працює з дітьми безпосередньо. Це буде здійснювати Державна служба якості освіти, яка буде мати відповідні регіональні підрозділи», - сказала Гриневич.

За її словами, зараз необхідна фахова дискусія про те, що має бути в програмі такого тесту, а також які критерії мають перевірятися Державною службою якості освіти.

Освіта.ua
04.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Шановні вчителі! Я гадаю, що саме ваших коментарів тут найбільше. У мене є двоє дітей і вони гарно навчаються, у своїх класах їх поважають однокласники, бо виховала я їх борцями за справедливість. Навіть розуміючи, що в наш час таким людям буде важко в житті я не змогла вчити їх підлещуватися, іти до вершини не розбираючи, що в тебе потрапляє під ноги. Що ж це за система освіти у нас, якщо вчитель на своїх уроках, як цар. Ніхто його не контролює. Хоче кричить, хоче б’є, зовсім не намагається нічим зацікавити учнів. У скільки разів підвищення заробітної плати зробить з вас адекватних, психічно здорових людей. Може отримуючи по мільйону ви почнете відвідувати психоаналітиків і відповідально готуватися до уроків? Може отримуючи по мільярду ви знайдете час, щоб підготувати для дітей перегляд фільмів з теми, що вивчається по геогррафії чи біології, може покажете хоча б в гербарії рослини і т.п. Що ж вас так лякає в тій так званій "сертифікації" у країні де все тримається на корупції. Все пройдете і все...
л
Це міністерство себе давно дискредитувало!!!!!!!!!!!!!
Л
Закон як дишло. А як щодо впровадження "добровільної" сертифікації???
ВДНЗ
Колись давно, коли у школі займалися навчанням дітей, вчителів оцінювали по знаннях учнів. Тобто рівень знань педагога навіть не обговорювався. Бо він мав диплом. І той диплом був справжнім. Визнавши потребу спочатку атестації, а згодом сертифікації, чиновники визнали неспроможність контролювати навчальні процеси у ВНЗ. Не зможе слабенький випускник, який через низький рівень знань не зміг нікуди вступити, гарно закінчити педвуз і раптом стати здібним, обдарованим і талановитим. Казочки збуваються лише у ДНЗ. У ЗНЗ потрібні фахівці, яких мають готувати, ще кращі фахівці у ВНЗ. Тож пропоную розпочати звідти.
Віталій
Для ВДНЗ: Наскільки я зрозумів, то сертифікація не ставить під сумнів проф. пригодність вчителя, йде мова про надбавку до з/п. Якщо не пройдеш сертифікацію, то будеш просто працювати, як і працював. А про те, що ви говорите, закірдоном називають ліцензією на право надавати освітні послуги, думаю, колись і ми до того дійдемо. От анулювання ліцензії мабуть і буде забороною працювати вчителем.
Коментувати
Олена
Щось дуже напрягає оте "Це буде здійснювати Державна служба якості освіти, яка буде мати відповідні регіональні підрозділи". Ще більше чиновників на нашу душу. Хочеться плакати.
Светлана
Пусть Гриневич пойдем поработать в школу! Но сначала пройдет сертификацию на общих основаниях! Мало им этого припадочного ЗНО! Идиоты!
петро
Для Светлана: дура!
Коментувати
альбіна
Да как вы задрали с этими проверками.У нас страна скоро останется без учителей.Старые уйдут на пенсию , а молодежь не очень то и спешит в школу. Учить детей можно если бы не всякая ерундовая бумажная писанина. Учителю некогда с детьми работать. То он должен в каком то ненужном конкурсе участвовать, то еще что-то придумают.Сколько можно уже с этими проверками.Поработали бы сами и потом уже судили о труде учителя.
Вчитель
Де ще яку професію в Україні так принижують, як вчителя: конкурси профмайстерності, перевірки, атестація, тести на курсах... давай., показуй, роби. Щороку чекаєш серпня і яке назбирається навантаження, бо на ставку дедалі важче назбирати годин, дуже часто треба мати два дипломи, щоб мати 18 годин, зате експериментів над вчителем - ого скільки! Так де ще таке є?!!!
Максим
Для Вчитель: Мабуть, у Фінляндії!!!!
Коментувати
учителька
Я дуже прошу відмінити атестацію. Це ганебно. У нашому районі призери олімпіад учні журі або домовлені. Конкурсів з мого предмету нема. Тому виходить, що атестувати нема за що. Так не має бути. Багато років стажу, непогані результати ЗНО, розробки, семінари. Де дивиться Міністр освіти? Чому вона, коли перебувала на Буковині не завітала до Кіцманщини?. Районо повинно перестати вимагати такого. Як з директорами відділ освіти говорить навіть не знаю. Але вони відкрито в учительській постійно принижують учителів, учні яких не є призерами олімпіад. Це по людському?
педагог
Для учителька: Якщо учня серйозно підготувати він у більшості випадків займе місце. Але зовсім інша справа те, що завдання для олімпіад у декілька разів складніші, ніж звичайні на уроках. Саме тому і виходить, що "Багато покликаних, а мало вибраних". Доречі паскудство з телефонами заслуговує на окрему оцінку. 10, 15 років тому, про деякі школи навіть чути не було - 12,15 місця. Тепер 1,2,3. Формат проведення олімпіад давно застарів. Покладаю надії, що тепер коли прийняли новий закон щось зміниться.
петро
школи не в рівних умовах!
Коментувати
Бен Ладен
ЗНО для вчителя це дуже добре. Всім відомо, хто тепер вступає до пед. вишів. Не знаю, як де, а в нас атестація - "свій-чужий". Не вірю, що і сертифікація буде чесною. Добре відомо про корупцію між дирекцією і відділом освіти.
Татьяна Шкуро
Трішки не за темою обговорення, але теж гаряче питання. У нашому районі керівництво освіти наполягає на впровадженні для вчителів 40-годинного робочого тижня. Письмових розпоряджень ще не бачили і не підписувались, але перебування вчителів на робочих місцях до 16 години вже перевіряють. Хотілось би почитати, чи правомірно це?
serj
Для Татьяна Шкуро: А у нас два закони. Перший, що як дишло, куди повернуть... Другий: Я начальник - ти ... Говоримо про формування в учнів компетенцій, самі їх не маємо. Я цікавився питанням робочого часу. Однозначної відповіді немає. А в суд подавати не навчені
Вчителька початкових класів
40-годинний робочий тиждень? Я - за, при умові, що після уроків я готуюся до уроків, перевіряю зошити до 16 години. а далі -16.00 - додому. Не дописала конспекта, не надрукувала наочність, залишилася частина зошитів неперевірена - нічого! Хай перевіряють, друкують і т. д ті, хто цей закон придумав. Робітник же додому верстат не несе, щоб доробити деталі, які не встиг. Може тоді чоловік не буде скаржитися, що не бачить дома жінки, а тільки вчительку.
Коментувати
віктор
Здається, ми будемо саідками нкродження ще одого корумпованого органу. ЗНО - це так, але моніторинг все зведе в корупційне болото. Єдине мірило роботи вчителя - це знання його учнів.
Василь
Для віктор: Нажаль існує практика переведення учнів, які погано встигають з предметів начання, до інших НЗ або класів. Особливо в НЗ, які проводять набір на конкурсній основі.
Коментувати
Nn
А учителі трудового навчання,фізичної культури,музичного мистецтва, початкових класів і т.д. яке ЗНО будуть здавати? Чи їм все і так ГУД,це ж у нас, як завжди,нехай математики,мовники,фізики,біологи за всіх "вдпрацьовують-сертифікуються"
Оля
Для Nn: Учитель фізичної культури - це не діагноз. Часто на власних уроках, саме фізичної культури, пояснюю дітям програмовий матеріал і з фізики, і з математики, і з біології.... Так, як і моя подруга, вчитель початкових класів, можемо і до ЗНО підготувати і з математики, фізики, біології... (на високому рівні). А заздрість пагана штука. Все залежить від ВЛАСНОГО "світосприйняття".
Вчитель
Заздрість не заздрість. Але якщо ви на уроках фіз. Культури пояснюєте фізику, то не знаю , що і казати. Або ми вчителі фізики не потрібні, або всіх вчити на вчителів фіз. Культури( вони ж спеці різнопрофільні. Закони Кірхгофа теж пояснююте?)
Педагог
А хто вам сказав, що не буде ЗНО по цих предметах? Чи в фізкультурі немає теорії?
Коментувати
вчитель
А програма на ЗНО буде? 11 клас готується до математики, а ми будем готуватись до ЗНО з реформи :D
unforgiven
Дискредитувала себе більшою мірою не атестація вчителів, а Гриневич.
звичайна вчителька
Поділюся й я своїм наболілим...У нашому відділі освіти є одна "колега", яка себе вже бачить на посаді начальника райвідділу освіти (і ій це дійсно "світить"). Та згадую її, як вчителя нашої школи...Як вона вибігала з класу з криками, бо не могла дати ради 25 учням,плакала, а я заспокоювала, підтримувала, ділилася власним досвідом, а потім...вивільнилося місце в відділу освіти і вона мерщій туди. Минуло 10 років.Вона отримала вже й звання (бо "співпрацює" з нашим директором і має щороку по 3-4 год. у 6 кл.), а я сиджу зі своєю 1 категорією ( бо під час остан. атестації не видала книжечку на пед.ярмарку , чим розгнівала директора, то й залишилася при тому, що мала-1 категорія). Трохи сумно, та не було б так неприємно, коли б ТАКІ не задирали носа й не починали повчати нас-звичайних вчителів! Дійсно, "судьи кто?"!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Олег
Для звичайна вчителька: Не можна спокійно читати такі спітчі. Зараз прямо розплачусь. ЛЮДИ читайте нормативні документи!!! В даному випадку Положення про атестацію. При чому тут" книжечка на пед.ярмарку" ? Ви проходили по всим критеріям на " Вищу" і Вам не дали, чи як ? Так потрібно було подавати апеляцію. Самі за себе постояти не можете , а винен " Хтось". В вашому випадку чомусь прцівниця відділу освіти. До речі, згідно нормативним актам вона має ПОВНЕ право читати 6 годин в школі.
serj
Їм же й подавай апеляцію на їх дії?
звичайна вчителька
Для Олег: Дякую за пораду, але ж " судьи кто?". Кому подавати апеляцію?.. Так! Ви правильно зрозуміли, що лише відсутність тієї "книжечки" позбавила мене вищої категорії (це була пряма мова нашого директора). Нічого, вже якось обійдуся, та трохи гірко за таку нашу освіту...Чому я мушу доводити, що я не верблюд?
Коментувати
учитель
у райвідділах освіти працюють ті, кого не сприймають в школах, і в пешу чергу діти та батьки. Керівники, організатори, ініціатори, рушії? - бездарі і паперотворці. Без злоби, а просто за фактом. Погляньте на зміст поштових скриньок - змісту освіти немає, одне адміністрування...... і вони будуть проводити реформи, на жаль...
Якесь протиріччя…
Дуже часто у пані початок і кінець ідеї суперечать один одному. Сказано на початку: «атестація себе дискредитувала». А що в кінці? Поступовий перехід до сертифікації, яка передбачає два етапи, другий етап – моніторинг вчителя у школі, (який і був раніше) і який себе дискредитував, (за словами пані Лілії). То ж як це зрозуміти? До чого переходимо? І для чого?
Педагог
Для Якесь протиріччя…: Шо не панятна? Буде "сертифікатна атестація"! )))
Коментувати
Лариса
Зараз вчителі вправі самостійно обирати методики за якими може працювати, в тому числі іноваційні, закордонні, авторські. А які методики буде переіряти сертифікація, ті за якими вчать у наших педвузах? А якщо фізкультура, то як перевіряти знання предмета- зробити кувирок, чи закинути м"яч в сітку, а трудове - вирізати лобзиком чи вишити серветку, а музика, образотворче. Що значить - знання предмета? Ну, а з приводу особливостей реформи, то це черговий бздик, бо невідомо, що ліля придумає завтра!
Вчитель-практик
Так, справді дискредитувала,особливо, коли в комісії сидить дитина, якій менше років, як педагогу,що атестується, стажу, і вона думає : підняти "за" чи "проти", коли вона і в "подметки" не годиться цьому професіоналу. Виникає питання:"А судьи кто?" і для чого ця комісія, які всі разом взяті не вартують одного? Але ж вони вищого рівня комісія! Питання атестації повинно бути в компетенції школи і тільки, бо хто ж краще може знати про вчителя як не дирекція. колеги по роботі. батьки і навіть громада (якщо це невеликий населений пункт)!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!