Алгоритм розрахунку рейтингового бала

Порядок розрахунку рейтингового бала у рейтингу шкіл України 2018 року за результатами ЗНО від Освіта.ua

Алгоритм розрахунку рейтингового бала

У «Рейтингу шкіл України 2018 року від «Освіта.ua» школи ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала).

Оскільки кількість тестів, які складали випускники кожної школи, значно відрізняється у різних навчальних закладах (від максимального значення у 1017 тестів у Київському військовому ліцеї ім. Богуна до мінімальних 3-х тестів у малокомплектних школах), укладачами рейтингу зроблено поправку на кількість складених тестів випускниками школи (15% рейтингового бала).

Під час розрахунку використано коефіцієнт довіри до середнього балу, який розрахований наступним чином: «К» = кількість тестів, складених у школі/максимально можлива кількість тестів.

Середнє значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (далі — «Середній бал»), розраховане як середнє арифметичне результатів всіх тестів, складених у школі (або за окремим предметом) з урахуванням нескладених тестів (не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам при розрахунку середнього арифметичного надано значення «0», тому у деяких шкіл значення середнього балу може складати менше 100 балів. Якщо випускник школи не з‘явився для складання тесту, такий тест не враховувався під час розрахунку.

Випускники шкіл минулих років, які складали тести у 2018 році, у рейтингу не враховані.

Рейтинговий бал розрахований за формулою:
Рейтинговий бал = Середній бал × 0,85 + Середній бал × 0,15 × К,
де «К» = кількість тестів, складених у школі/1017 (1017 максимальна кількість тестів у ліцеї імені Богуна).

Приклад розрахунку рейтингового бала для Ліцею «Інтелект» (кількість складених випускниками тестів — 177, середній бал 186,3): Рейтинговий бал = 186,3 х 0,85 + 186,3 х 0,15 х 177/1017 = 163,2.

Рейтинг складено з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2018 року оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.

Матеріали рейтингу:

Освіта.ua
25.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Чи бралася до уваги кількість учнів, чи можна оприлюднювати рейтинги, коли ЗНО складало 10 учнів в одній школі та 110 в іншій
Гість
Покидайте так, рейтингувати школи! Бо ці результати спотворюють визначення самого поняття "рейтинг", бо сільська школа з трьох випускників, за "рейтингом" вища профільних ліцеїв України, після навчання в яких, наші діти виграють міжнародні олімпіади.
Де правда
Для Гість: цілком згодна. Як можна рівняти 4 учні сільської школи і 43 міської? Бредятина. Тим більше, що ті 4 учні тільки і вчилися у репетиторів із 10 учнів класу. До чого тут школа. Брехня на брехні.
Коментувати