Osvita.ua Середня освіта Рейтинг шкіл України Алгоритм розрахунку рейтингового бала
Алгоритм розрахунку рейтингового бала

Порядок розрахунку рейтингового бала у рейтингу шкіл України 2017 року за результатами ЗНО від Освіта.ua

Алгоритм розрахунку рейтингового бала

У «Рейтингу шкіл України 2017 року від «Освіта.ua» школи ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала).

Оскільки кількість тестів, які складали випускники кожної школи, значно відрізняється у різних навчальних закладах (від максимального значення у 950 тестів у Київському військовому ліцеї ім. Богуна до мінімальних 3-х тестів у малокомплектних школах), укладачами рейтингу зроблено поправку на кількість складених тестів випускниками школи (15% рейтингового бала).

Під час розрахунку використано коефіцієнт довіри до середнього балу, який розрахований наступним чином: «К» = кількість тестів, складених у школі/максимально можлива кількість тестів.

Середнє значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (далі — «Середній бал»), розраховане як середнє арефметичне результатів всіх тестів, складених у школі (або за окремим предметом) з урахуванням нескладених тестів (не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам при розрахунку середнього арифметичного надано значення «0», тому у деяких шкіл значення середнього балу може складати менше 100 балів. Якщо випускник школи не з‘явився для складання тесту, такий тест не враховувався під час розрахунку.

Випускники шкіл минулих років, які складали тести у 2017 році, у рейтингу не враховані.

Рейтинговий бал розрахований за формулою:
Рейтинговий бал = Середній бал × 0,85 + Середній бал × 0,15 × К,
де «К» = кількість тестів, складених у школі/950 (950 максимальна кількість тестів у ліцеї імені Богуна).

Приклад розрахунку рейтингового бала для Ліцею «Інтелект» (кількість складених випускниками тестів — 145, середній бал 187,5): Рейтинговий бал = 187,5 х 0,85 + 187,5 х 0,15 х 145/950 = 163,7.

Рейтинг складено з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2017 року оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.

Матеріали рейтингу:

Освіта.ua
11.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
І який ідіот придумав такі критерії порівняння навчальних закладів, якщо у ТОП-50 з математики 15 шкіл, де математику здавав 1 (один!) учень, а у ТОП-200 таких шкіл майже 50?
Вікторія
середнє "арефметичне" замість "арифметичне"
Галина
Нічого не зрозуміла в частині коефіцієнту К. Що означає "кількість тестів, складених у школі/950 (950 максимальна кількість тестів у ліцеї імені Богуна)"? В нашй школі коефіцієнт фрахований як 3/10. Учнів 24, предментів за якими складали тести 8, хтось склав 3 тести, хтось 4. Звідки береться коефіцієнт 3/10?
Студент
Для Галина: найбільше пройшло тестів у ліцеї Богуна, тобто це максимальна кількість і тоді для нього К=1, а для всіх інших К менше 1
Галина
Це зрозуміло, що менше одиниці. Звідки беруться цифри в коефіцієнті (21/71, 3/10, 118/346 тощо). В колонці написяно "учнів/тестів". Ще це за .... повторюю у на 24 учні, то при чому тут 3?
Микола
Галина, я так розумію що у вас було 24/80, але ця пропорція скоротилася на 8 тобто поділили чисельник і знаменник на 8 і стало 3/10
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!