БІОЛОГІЯ. Навчальна програма для 6-9-х класів ЗНЗ

Навчальна програма з біології для 6-9-х класів для загальноосвітніх навчальних закладів затверджена наказом МОН від 07.06.2017 № 804

БІОЛОГІЯ. Навчальна програма для 6-9-х класів ЗНЗ

Перелік обов’язкових для вивчення об’єктів і процесів природи зафіксований у навчальних темах програми з біології. Учні мають їх спостерігати й відкривати для себе, включаючись у діяльність, що має на меті дослідження структури, властивостей, взаємозв’язків. У результаті навчання школярі здобувають емпіричні знання, які збагачуються теоретичними знаннями про ці об’єкти та процеси природи.

Зміст навчального матеріалу в темах програми сформульований стисло, що дає змогу вчителю, враховуючи рівень розвитку учнів, творчо планувати вивчення матеріалу, доповнювати й поглиблювати зміст, виділяти час для осмислення учнями навчального матеріалу, виконання лабораторних і практичних робіт, систематизації й узагальнення знань, самостійної й творчої пізнавальної діяльності, самоконтролю знань і умінь. Учитель має можливість конструювати вступні й узагальнюючі уроки, здійснювати тематичне та підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів.

Провідними змістовими елементами навчального предмета є біологічні ідеї й теоретичні узагальнення, що становлять важливу компоненту загальнолюдської культури: рівні організації живої природи, зв’язок будови і функцій організмів, історичний розвиток органічного світу, різноманітність організмів, екологічні закономірності, цілісність і саморегуляція живих систем, зв’язок живих систем і неживої природи, зв’язок людини і природи.

Завантажити програму

Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804.

Освіта.ua
12.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Почали вчити біологію 6 клас. Програма і підручники(Л.Остпченко і ще шестеро) вбивають у дитини бажання вивчати цю науку - суцільне нагромадження термінології, теорії, другорядної інформації. Ось наприклад Тема Корінь: діти мають вичити що таке кореневий чохлик, зона поділу, зона розтягування, провідна зона, всисна зона, центральний циліндр, кореневі волоски, ознайомитися з правилами внесення добрив. Далі в деталях вивчається види різних кореневих систем, відозміни коренів... Написано скучно, безцвітно, канцелярщиною, словесними штампами. Як приклад - цитата : "Повітряні корені притаманні (!) тропічним орхідеям, чиї яскраві квітки здатні задовольнити (!!) вишуканий смак (!!!) будь якої людини". І весь (!) підручник в тому ж дусі. Ганьба тим педагогам та психологам, які таку програму та підручники розглянули і затвердили. З розмов з іншими батьками знаю що така ситуація з цією дисципліною триває більше 20 років.
Мама
Для Ольга: Вы правы! Только никто не слышит . Впечатление,что всё делается специально. На программах и учебниках только отмывают большие деньги! И так по многим предметам. То ли дело было в СССР,когда и программы,и учебники учитывали возрастные и психологические особенности детёй и были интересными по содержанию,,а ещё в них был правильный размер шрифта,качество иллюстраций.
Олена
Особливо,коли діти"за віком "мали вчити історію партії кпрс ,марксизм-ленінізм і інше блювотиння. Дуже цікаві підручники за віком і темами були.
Коментувати
Іван
Які білети для поступлення після дев’яти класів вцьом году. Чи це тема яку проходитимим коли навчатимемось
Артур
вч, іди довчись у свєму ПТУ, щоб потім працювати, відповідно вимогам посади))) Файл завантажується і друкується у стандарті без налаштувань систем Майкрософт чи Лінукс. Сміливо завантажуйте.
вч
Програму, починаючи з 11 стор. роздрукувати неможливо! Документ ( сама програма) створений в якомусь форматі, який потім втиснули в docx. Зробіть хоч щось по людськи, щоб не переформатовувати в ручному режимі ще і програму!!!
вч
Для вч: Для бидлоти і так піде
вч-б
бред,а не программа
Коментувати