УКРАЇНСЬКА МОВА. Програма для 5-9-х класів ЗНЗ

Навчальна програма з української мови для 5-9-х класів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджена наказом МОН від 07.06.2017 № 804

УКРАЇНСЬКА МОВА. Програма для 5-9-х класів ЗНЗ

Програма відображає засадничі ідеї Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (Постанова КМУ від 23.11.2011 р. № 1392), ідеї концепції «Нова українська школа» (2016 р.).

Мета навчання української мови в школі (предметна) — формування компетентного мовця, національно свідомої, духовно багатої мовної особистості.

Відповідно до поставленої мети головними завданнями навчання української мови в основній школі є: виховання стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови; формування духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських ціннісних орієнтирів; формування у школярів компетентностей комунікативно доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях; ознайомлення з мовною системою й формування на цій основі базових лексичних, граматичних, стилістичних, орфоепічних і правописних умінь і навичок; здатності учня до аналізу й оцінки мовних явищ і фактів; формування вмінь розрізняти, аналізувати, класифікувати мовні факти; працювати з текстом, здійснювати пошук інформації в різноманітних джерелах, використовувати її в самостійно створених висловленнях різних типів, стилів і жанрів.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804.

Освіта.ua
12.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natalia
Залишається запитати, а в чому ж оновлення та зміни? У зменшенні кількості годин? У такому випадку за дві години на тиждень важко реалізувати цілі, предбачені концепцією Нова школа"- навчити дитину вільно спілкуватися, володіти рідною мовою. Шановні панове, які нібито внесли зміни до навчальних програм і звітували Міністерству про виконану роботу, ви в школі коли-небудь працювали чи спустилися до нас, грішних, з інших планет?
Студeнт пeдунівeрситeту
Для Natalia: Наташа, вони хочуть розвалити освіту таким чином повністю. Йдуть цим шляхом поступово. Наука прогниває. Программа шкільних підручників нe вядповідає тим стандартам, яким би мала відповідати. Якщо б вони хотіли зробити якісну освіту, то за 26 років нeзалeжності зробили. Алe чиновники нe зацікавлeні— вони хочуть тільки набити кармани. Ось така сумна ситуація. А могли б мати дужe якісну освіту в нашій дeржаві.
Natalia
Згодна, бо вкотре спостерігаємо, наскільки формально проводяться реформи в освіті: міняються уряди, міністри освіти, але не змінюється, на жаль, якість освіти, ставлення до неї суспільства й влади. Можна презентувати 105 Концепцій, але якщо в команді міністра немає учителів-практиків, які щодня йдуть до учнів з недосконалими пргорамами, з дурнуватими підручниками на 1 або 2 години на тиждень, то реформи так і будуть лише на папері...
ольга
у школах одні пенсіонери!!!!!!!! які реформи??? де молодь з її новими поглядами??? дадайте години, розвантажте учителя від звітів, скротіть непотрібні методкабінети, отоді , може , спробуємо вносити в освіту реформи...
Коментувати