ГЕОГРАФІЯ. Програма для 6-9-х класів ЗНЗ

Навчальна програма з географії для 6-9-х класів для загальноосвітніх навчальних закладів затверджена наказом МОН № 698 від 03.08.2022 року

ГЕОГРАФІЯ. Програма для 6-9-х класів ЗНЗ

Програму розроблено на підставі Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2011 р. № 1392) з урахуванням Державного стандарту початкової загальної освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 20. 04. 2011 р. № 462) та відповідно до положень «Концепції Нової української школи» (2016 р.).

Програма забезпечує перехід від предметоцентризму до дитиноцентризму, щоб «теза навчати учня, а не викладати предмет» стала дієвою, а не залишалася гаслом. На підставі компетентнісного підходу знання мають стати не багажем «про всяк випадок», а ключем до розв’язання проблем, забезпечення успішної самореалізації у соціумі, облаштування особистого життя. Сьогодні неможливо навчити дитину всього, значно важливіше сформувати в неї потребу в неперервній освіті. Тому зміст навчального матеріалу з географії визначено з огляду на корисність та потрібність його за межами школи.

Структура і зміст програми з географії базуються на принципах неперервності й наступності шкільної географічної освіти, її інтеграції на основі внутрішньопредметних і міжпредметних зв'язків, гуманізації, урахування вікових можливостей учнів, практичної спрямованості.

У програмі знайшли відображення наскрізні для шкільної географії змістові лінії, зазначені в Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти та наскрізні теми, передбачені Концепцією Нової української школи.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

Програма затверджена наказом Міністерства освіти і науки № 698 від 03.08.2022 року.

Освіта.ua
12.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
географ
Я не розумію, для чого було викидати з програми курс географії 10 класу. Велика кількість дітей здають ЗНО з даного предмета, а курс закінчується в 9 класі, де логіка. Діти люблять географію, а кількість годин, вже зкоротили до мінімуму. Зато ввчели "кучу" нових предметів в 10-11 классах, які нікому не потрібні
вчитель геграфії
в чому полягає "оновлення" ? Не р о з у м і ю! проаналізувала ,співставила програми і що ? НЕ розумію РОЗВАНТАЖИЛИ ,внесли корективи? крім "замудрих фраз " в пояснювальній записці більше нічого Колись було :Учні повинні знати і вміти. І все зрозуміло Компетентнісний потенціал предмета не змінився Для чого і кому потрібне окозамилювання Шановні колеги -практики,може я чогось і справді не розумію?