«Осінь»: 5-й тиждень НУШ для першого класу

Додаткові навчальні матеріали та завдання для 5-го тижня 1-го класу НУШ за темою «Осінь»

«Осінь»: 5-й тиждень НУШ для першого класу

Сайт «Розвиток дитини» пропонує додаткові навчальні матеріали та завдання для 5-го тижня 1-го класу Нової української школи за темою «Осінь»

Ознаки осені: спостерігаємо сезонні зміни. Завдання спрямоване на формування знань про сезонні зміни в живій та неживій природі. Дитині пропонується намалювати ознаки осені, які можна спостерігати в природі, доповнити речення.

Рахуємо плоди: учимося додавати. Завдання спрямоване на формування навичок додавання. Дитині пропонується порахувати частини плодів і написати, скільки плодів було до того, як їх розрізали на частини.

Вивчаємо місяці й пори року. Це завдання допоможе дитині вивчити правильну послідовність місяців року та запам’ятати, які з них належать до календарних весни, літа, осені й зими, а також запам’ятати, за яким порядком змінюють одна одну різні пори року.

Анаграми «Зашифровані місяці: осінь». Працюючи над цим завданням, дитина дізнається, що таке анаграми та навчиться їх розшифровувати, закріпить знання про місяці року, збагатить словниковий запас. Дитині пропонується розташувати предмети від більшого до меншого та, використовуючи потрібні літери, записати назви осінніх місяців.

Вивчаємо голосні та приголосні звуки за малюнками. Пропоноване завдання допоможе дитині засвоїти поняття про голосні та приголосні звуки, зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного, розвивати фонематичний слух, збагатити словниковий запас.

Розмальовка «12 місяців»: вересень. Це завдання-розмальовка не тільки допоможе потренувати дрібну моторику, увагу, покращити вміння підбирати різні кольори й навіть покращити навички читання, а й познайомить дитину з характерними особливостями вересня, відповідними народними прислів’ями та приказками, а також зі щорічними святами, що припадають на цей місяць.

Розмальовка «12 місяців»: жовтень. Це завдання-розмальовка присвячене окремо жовтню і зображає його відмінності, тому дитина зможе потренувати уяву й асоціативне мислення. Також дитина зможе залучити творче мислення, адже їй треба буде розмалювати все на власний розсуд.

Розмальовка «12 місяців»: листопад. Це завдання-розмальовка не тільки допоможе потренувати дрібну моторику, увагу, покращити вміння підбирати різні кольори й навіть покращити навички читання, а й познайомить дитину з характерними особливостями листопада, відповідними народними прислів’ями та приказками, а також зі щорічними святами, що припадають на цей місяць.

Уявляємо й малюємо погоду. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися робити висновки про можливі причини тих чи інших дій або явищ, узагальнити знання про погоду. У кожному завданні дитині пропонується розглянути малюнок з ситуацією, що відбувається вдома або надворі, та попрацювати з нею.

Розмальовуємо й вчимося вибирати одяг. Цей комплект завдань-розмальовок допоможе дитині навчитися вибирати одяг відповідно до погоди або випадку. Кожне з 8-ми завдань містить опис погоди або ситуації й декілька малюнків, на яких зображено можливі варіанти одягу в цьому випадку. Дитині потрібно прочитати опис, а потім вибрати й розмалювати найбільш вдалий варіант.

Кольорові пори року: кольори осені. Це завдання допоможе формувати художньо-продуктивну компетентність дитини. Дитині пропонується розмалювати тюбики з фарбами відповідними кольорами. Також потрібно провести від них стрілочки й намалювати, що дитина бачила такого кольору в природі під час прогулянки восени.

Що я люблю робити восени. Це завдання допоможе дитині навчитись аналізувати та описувати, що їй подобається робити восени. Дитина повинна намалювати чотири малюнки: своє улюблене заняття, свій улюблений одяг, свою улюблену їжу та своє улюблене місце відпочинку восени, а потім підписати ці малюнки.

Осінь: знайди відмінності та розмалюй. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розширити уявлення про осінь та розвинути навички порівняння. Воно містить два малюнки на осінню тематику, що, на перший погляд, нічим не відрізняються. Насправді ж малюнки мають 10 відмінностей, які потрібно відшукати та розмалювати.

Склади прислів’я: вчимося говорити про осінь. Це завдання допоможе дитині дізнатися більше про осінь через долучення до скарбниці народної творчості. Воно містить шість прислів’їв, що стосуються цієї пори року. Частини прислів’їв знаходяться в різних колонках: у процесі виконання завдання дитині потрібно з’єднати початок та кінець кожного з них.

Сприймаємо світ восени: 5 органів чуття. Це завдання допоможе дитині проаналізувати роботу своєї сенсорної системи, зокрема кожного з п’яти органів чуття. Оскільки завдання присвячене осені, воно пропонує дитині написати чи намалювати те, що вона бачить, сприймає на слух, нюх, відчуває на дотик і розпізнає на смак саме восени.

Кросворд «Пори року»: осінь. Цей тематичний кросворд надасть дитині можливість поміркувати над різними явищами та предметами, пов’язаними з осінню, а також проявити кмітливість і відповідні знання. Кросворд побудований за класичним принципом.

Написання цифри «1». Це завдання - перший крок до вивчення написання цифри «1» та рахунку. У завданні дитина кілька разів з’єднує пунктирні лінії для написання цифри «1». Потім, самостійно або за допомогою батьків, рахує кількість графічних елементів та пише цифру «1» у спеціально відведеному для цього місці.

Розмальовка «Числа довкола нас»: словосполучення з «1». Це завдання допоможе дитині запам’ятати число «1» й відповідну цифру. Воно містить зображення цифри «1», а також відоме словосполучення (фразу), у якому згадується ця цифра.

Написання цифри «2». Це завдання - перший крок до вивчення написання цифри «2» та рахунку. Завдання також сприяє здобуттю навичок дрібної моторики. У завданні дитина кілька разів з’єднує пунктирні лінії для написання цифри «2», а потім пише її самостійно.

Розмальовка «Числа довкола нас»: словосполучення з «2». Це завдання допоможе дитині запам’ятати число «2» й відповідну цифру. Дитині пропонується прочитати зразок, поміркувати, в яких ще словосполученнях згадується вказана цифра, і написати свої варіанти на сторінці. Саму цифру потрібно розмалювати.

Написання цифри «3». Це завдання - перший крок до вивчення написання цифри «3» та рахунку. Завдання також сприяє здобуттю навичок дрібної моторики. У завданні дитина кілька разів з’єднує пунктирні лінії для написання цифри «3», а потім пише її самостійно.

Розмальовка «Числа довкола нас»: словосполучення з «3». Це завдання допоможе дитині запам’ятати число «3» й відповідну цифру. Працюючи над завданням, дитина тренуватиме навички читання й письма, розвиватиме дрібну моторику, уяву й фантазію.

Знайди доданки цифри «3». Це завдання створено таким чином, аби воно надавало дитині можливість вдумливо й зосереджено тренувати не лише навички розв’язання математичних прикладів на додавання, а й розвивало логічне мислення. У завданні математичні приклади подані без доданків, які необхідно підібрати, виходячи із того, що їх сума має складати «3».

Дивіться також: Завдання для всіх тижнів 1-го класу Нової української школи.

Освіта.ua
16.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів