У МОН кажуть, що вчасно забезпечать усіх підручниками

Цього року на видання шкільних підручників та посібників витратять 243,2 млн. грн

У МОН кажуть, що вчасно забезпечать усіх підручниками

За повідомленням Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів у 2013 році передбачено 243,2 млн. грн.

"Наразі Міністерство освіти і науки, у зв’язку з переходом шкіл на навчання за новими навчальними програмами, звертає особливу увагу на вчасне і повне забезпечення новими підручниками учнів навчальних закладів, оскільки від цього залежить успішне впровадження у дію нових Державних стандартів освіти", - повідомляють в Інституті змісту освіти.

Вже відбувається видання нових підручників для учнів 5 класу, з яких: для ЗНЗ з українською мовою навчання 47 назв загальним накладом 5 539 577 примірників; для ЗНЗ з російською мовою навчання, а також для ЗНЗ з угорською, румунською, польською, молдовською, кримськотатарською мовами навчання 56 назв загальним накладом 960 205 примірників.

В інституті зазначають, що на сьогодні вже видрукувано понад 3 млн. примірників, що свідчить про те, що до початку нового 2013/2014 навчального року всі учні 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів будуть забезпечені новими підручниками.

"Крім цього, у травні 2013 року  завдяки чітко організованій співпраці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти разом із ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія" підручники для учнів 2 класу (видано 71 назву загальним накладом 5 507 924 примірники) були доставлені до Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, а отже до 2013/2014 навчального року будуть у школах", - наголошують в Інституті змісту освіти.

Також у 2013 році заплановано видання близько 6 млн. примірників нових підручників для учнів 3 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти наголошують, що Міністерство освіти і науки України ретельно контролює процес видання та доставки підручників, завдяки чому усі плани щодо забезпечення підручниками учнів навчальних закладів виконуються вчасно і успішно.

Освіта.ua
25.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
свежо предание, да верится с трудом! мама в школе работает уже больше 30 лет, так говорит, в годы независимости всегда были проблемы с учебниками, не успеют напечатать новые, как меняется программа и опять все по кругу! а между собой, в учительской, все возмущаются тому что поменяли советскую систему образования, ведь они была эффективнее нынешних!
Ирина Шульгина
Для Виталий Бабенко: советская система была эффективнее, но если каждый год программу не менять, все не переписывать, новые учебники не печатать, то где украсть? На питании немного, на ремонтах, но учебники - это ведь кладезь, можно от 400 грн на книге зарабатывать, дороже еще никто не додумался
Коментувати
Мама учня
Еге ж! Особлива ретельність спостерігалася з підручниками профільного навчання у минулому навчальному році. Вони просто , по деяким предметам, були відсутні! Наприклад, біологія 10 клас. Шукали в інтернеті. Немає у наявності. А про існування підручника профільного рівня з біології для 11 класу навіть і згадки немає і до сьогодні, на жодному сайті. По чому навчатися дітям? На голому ентузіазмі вчителя, який вилазив цілий рік із шкіри, щоби виконати програму? Це профілізація, чи профанація?