В уряді думають, як зменшити зарплати освітян

У Кабінеті Міністрів розглядають питання ухвалення постанови, яка може суттєво погіршити умови оплати праці працівників галузі освіти

В уряді думають, як зменшити зарплати освітян

Про це повідомила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на експертні висновки представників освітніх профспілок. Також депутат звернулася до прем’єр-міністра щодо необхідності внесення коректив до проекту урядової постанови.

"До мене, як голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, звернулися представники профспілок працівників освіти і науки стосовно загроз, які містить у собі проект постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери". За їх висновками, окремі нововведення, передбачені постановою, призведуть до суттєвого погіршення умов оплати праці працівників галузі освіти",- йдеться у запиті голови комітету до прем’єра Азарова.

Гриневич зазначає, що у разі прийняття постанови у нинішній редакції працівники галузі освіти щомісяця втрачатимуть: вчителі - від 294 грн до 361 грн (за скасування надбавки за престижність педагогічної праці), від 54 грн до 143 на окладі (надбавка за педагогічні звання); бібліотечні працівники – від 737 до 903 грн та інше.

"Ризики проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" повністю нівелюють його переваги", - наголошує Гриневич.

Особливо це стосується оплати праці освітян м. Києва, де, наприклад, доплати за наукові ступені та вчені звання здійснюються у граничному розмірі.

Голова комітету зазначає, що у проекті вищезазначеної постанови необхідно передбачити та зберегти виплату надбавки у розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам; підвищення посадових окладів за звання "учитель-методист", "викладач-методист" - 15 % посадового окладу; "старший вчитель", "старший викладач", "вихователь-методист", "педагог–організатор-методист", "старший вожатий-методист", "практичний психолог-методист", "керівник гуртка-методист", "старший вихователь" - 10 % посадового окладу тощо.

"З метою соціально-економічного захисту працівників галузі освіти прошу врахувати експертні висновки представників профспілок працівників освіти і науки та внести корективи до проекту постанови на етапі її розробки", - наголошує голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич у звернені до прем’єра Миколи Азарова.

Освіта.ua
21.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людитла
Наше правительство все время думает о том, как бы уменьшить заработную плату учителям. Из учителей сделали корупционеров, но нельзя всех под одну гребенку. А само государство нарушает ст. 21 Заокна Украины "Про відпустки". У нас в педработники ушли в отпуск, а им не заплатили отпускные. Ко всему прочему еще заставили написать заявления о том, что они согласны чтобы отпускные им выплачивали частями. Власть что хочет то и творит! Ганьба такому правительству!!!!!!!
?
Для Людитла:А что вас заставляло министерство заявления писать.Это администрация школы по поручению РОНО так вам сказало делать.А если бы вы не написали заявления,то невыплата отпускных в срок было бы косяком РОНО и вы бы имели право все дружно подать в прокуратуру.Скорее на местном уровне в бюджете денег не хватает.У нас отпускные выплатили в срок, а заявления мы пишем на отпуск и мат.помощь
Коментувати
Ирина
Внимательно прочитала додатки к проекту. надбавка за старшего учителя и методиста присутствует, как и проверка тетрадей и классное руководство и кабинет. вот только за престижность труда - отсутствует. у меня стаж 27 лет, за престижность получаем последние пару-тройку лет, а остальное - без изменений. отбирать то что дали - нехорошо!
OlL
пристижна? Дюся, ти в точку. пристижує така заробітна плата
Дюся
Вони взагалі хочуть нашу країну до Африки прирівняти? І так всюди такі безголові учні, що найелементарнішого не знають. Так тепер вони хочуть, щоб і надії в нас на розумних людей не зосталося. Вчителі й так працююють в більшості до пенсії або доки можуть фізично, коли за кордоном через 10 років стажу їх відправляють на 1 рік неоплачуваного відпочинку. Молодих кадрів іс так небагато. ЯКА ПРИСТИЖНІСТЬ? ЯКЩО ЛЮДИНА ЗАХОТІЛА СТАТИ ВЧИТЕЛЕМ ЇЇ ОБСМІЮТЬ! ЧИ ТАК СТАВЛЯТЬСЯ ДО ПРИСТИЖНОЇ ПРОФЕССІЇ?
библиотекарь
Может вообще отменить зарплату?Вы посмотрите на молодежь Большинство из них ничего не читает, уровень культуры упал ниже плинтуса.Библиотеки в последние годы используют массу новых форм работы для привлечения молодежи в библиотеки.Библиотеки ВНЗ - это островки культуры и информации вуза. Власти показалось, что мы много получаем?Это унижение. Библиотекари,практически все, имеют высшее образование.В библиотеках и так работают одни энтузиасты.Горько и обидно за свою страну.Где мы живем?
Валерий Дидух
Уряд Миколи Азарова проводить політику жорсткої економії в соціальній сфері. Особливо там, де скорочення бюджетних витрат не ризикує натрапити на відчутну протидію. Лікарі та вчителі терплять і не мітингують, а батьки справно платять. Ось чому по всій Україні закриваються лікарні та сільські школи. Дітей ставлять перед необхідністю їздити на навчання в сусідні села чи міста - і все це пояснюється необхідністю економити бюджетні кошти.
Ольга
бездари дорвались до власти и теперь мстят тем,кто ставил им двойки...
Дар\'я
Осталось только платный вход в школу для работников сделать.((((
Ирина Шульгина
А зачем уменьшать? Пусть вообще отменят! Пускай работают за спасибо. Поотбирать доплаты, позакрывать все санатории и лечебницы, которые с советских времен остались, а то жируют сильно учителя. а сэкономленное депутатам направить, пусть еще одну материальную помощь получат
Ибрагим Швуль
Если уменьшить зарплаты педагогам - это поставит образовательную систему Украины на колени! Вот почему так важно защитить сейчас учащихся и их учителей. За это борются красные, они разработалт специальный законопроект призваный гарантировать преподавателям, а так же студентам и школьникам обеспечение необходимой социальной поддержкой.
ЗНО
Свежий анекдот:"Учителя и врачи в обязательном порядке должны проходить медосмотр у психиатра-только психически неадекватный человек согласен работать в таком режиме за такую зарплату"Как говорится, всё это было бы смешно...
Учитель
"Доборолась Україна..." Кінець буде тій владі, яка зазіхнула на святе - учителя. Вона забула, що вчилася у школі. І саме завдяки вчителю (кожен з них мав своїх учителів) ця влада "возсідає на троні". Запамятайте неуки: завжди так не буде, бо візьмемося і ми за вас, але підемо тоді, як каже О.Ляшко, з вилами. Начувайтеся, перевертні!
teacher
У меня 2 ребенка, а по предварительной тарификации - 14 часов.......Что делать??? Как выжить??? А почему не уменьшить расходы на Верховну Раду, министров, прокуроров, судей и всех тех, кто получает не меньшн 10000грн в месяц????????? Что уменьшать у нищих учителей??? Кто останется в школе работать??? Или так надо, чтобы школы сами самораспустились, самоликвидировались и закрылись???.......................
vchytel
замечательно. Практика показала, что всё проглотится. Теория доказывает это. Возможно есть вариант исключения?
лена
На языке одна нецензурная лексика. Хочется, как в старом добром фильме, "подержаться за горлышко..." у Азарова, Табачника(дважды) и т.д. и т.п. Эти с... затеяли пересмотр наших зарплат в очень удобное время, время отпусков, как фашисты 22 июня.
Игорь Казьмирук
Я в шоке!Неужели есть куда уменьшать этим и без того бедным учителям?Они и так с протянутой рукой ходят,если бы не родители учеников и какие-то факультативы с продленками,то давно бы уже на паперти стояли.
інформатик
Навіщо навчати дітей. Керувати краще неграмотними та дураками. А своїх дітей вони за кордоном вивчать. А ви вчителі дивіться та мовчіть бо годин не дадуть. зарплату не отримаєте...
Елена
Добрались до учительской зарплаты! Супер! Не на чем больше экономить?
эра
"Только счастливый учитель может воспитать счастливого ученика!"Страшно подумать, что нас ждет через 15-20 лет...Воспитание с родителей перенесли на школу полностью(угадайте, кто виноват в правонарушениях? родители? Да как бы не так! В любом предписании из милиции четко написано-Школа).Нас лишили всех прав, оставив одни обязанности и заставив выживать.Зарплата...Вы говорите, что правительство когда-то училось в школе? Да разве что мимо проходили.Вспомните пример Молодых Тигров Азии (Сингапур, Малайзия и др).Там на образование уже давно не 3% выделяются-до 25% от бюджета.Понимали, что таким образом формируют своё будущее.А за наше страшно...
Вчителька з Донбасу
Відходжу цілий день від мітингу, який влаштували в нашому місті, зігнали всіх бюджетників, навіть з відпусток , і примусили стояти під пекучим сонцем на площі, все робилося по списках і під розписку, потрібно було створити масовість, а хто ж піде добровільно! Стояли вчителі в віці, діти, яким ставало погано на сонці, було багато невдоволених, але всі стояли і терпіли. У вчителя в Україні зовсім не має прав, з усіх боків обклали: бумажками, звітами, рейтингами, а зарплатня, як у прибиральниці.
vchytel
Для Вчителька з Донбасу: вопрос первый - у вас там, на Донбассе, за невыход на митинг, кого-либо УЖЕ ВЫГНАЛИ??? если ДА - тогда вопросов больше нет, если НЕТ - то КТО вам всем доктор?
Коментувати