Табачник пропонує збирати заяви батьків щодо навчання російською

Міністр освіти Дмитро Табачник рекомендував столичному департаменту освіти і науки організувати збір заяв батьків майбутніх першокласників щодо навчання дітей російською мовою

Табачник пропонує збирати заяви батьків щодо навчання російською

Про це він заявив під час зустрічі з батьками майбутніх першокласників м. Києва, що відбулася у профільному міністерстві, і на який було обговорене питання вибору мови навчання.

У зустрічі також взяли участь народний депутат Вадим Колесніченко та заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж.

За словами Колесніченко, частина батьків майбутніх першокласників схвильовані ситуацією, яка склалася в київських школах щодо можливості вільного вибору мови навчання, зокрема, російської. Він повідомив, що деякі загальноосвітні навчальні заклади відмовляються приймати заяви у батьків щодо мови навчання їхніх дітей.

У свою чергу, міністр Дмитро Табачник повідомив, що "у квітні 2013 року Міністерство освіти і науки надіслало офіційного листа всім органам управління освітою, в якому чітко викладено відповідні статті Конституції України, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про засади державної мовної політики".

Він акцентував увагу на конституційних нормах, згідно з якими "громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства". Також, за словами міністра, відповідно до закону "Про засади державної мовної політики" вільний вибір мови навчання є невід'ємним правом громадян України.

"Вважаю, що мовна багатоманітність є окрасою та гордістю України. І це прекрасно. Найважче нам всім навчитися толерантно і по-доброму співіснувати", - зазначив Табачник.

Для вирішення ситуації міністр запропонував, щоб міський департамент і кожне районне управління освітою міста Києва на своїх сайтах організували збір заяв батьків майбутніх першокласників.

У свою чергу заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж запевнив, що озвучені проблеми з окремими ЗНЗ Києва обов’язково будуть вирішені.

"У нас для цього є і розуміння, і воля, і повага до Закону", - зазначив Корж. За його словами київська влада налаштована на розвиток освіти.

Освіта.ua
16.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Малороссия
Спасибо Дмитрию Табачнику! Киев - русский город. Пора всесторонне восстанавливать школьное образование. Обучение на родном языке - один из критериев лучшего восприятия учебного материала. Надоела уже насильная украинизация русских людей на своей русской земле, в городе Киеве. Успехов Вам, Дмитрий Владимирович в этом богоугодном деле.
Олена
За що нам таке нещастя? Це не міністр освіти, а якийсь непотріб. Цікаво скільки в Києві представників національних меншин. І чому саме російською? То нехай вибирають татарську, польську, румунську. Чи до національних меншин теж вибірково ставляться?
Ирина Шульгина
Я так думаю, что не это должно быть первым номером в списке проблем. Кто хочет учить на русском - есть все возможности. Родителей волнует, чтобы не закрывались школы, чтобы не надо было все вплоть до мела покупать, чтобы программа адекватная была. а Табачник вместо того, чтобы решать эти проблемы, опять вбрасывает кость раздора, чтобы поделить страну и отвлечь внимание от острых проблем