Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї

Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року, необхідність розроблення якої обумовлена низкою проблем, що існують в українських сім’ях

Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї

Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час брифінгу в КМУ. За її словами, Програму підготовлено на виконання Національного плану дій.

Як зазначила Наталія Королевська, необхідність розроблення такої програми обумовлена низкою проблем, які існують в українських сім’ях. Зокрема, це високий рівень розлучень, велика кількість звернень щодо насильства у сім'ях, велика кількість неповних сімей та низький рівень народжуваності.

"Протягом останніх років кількість розлучень становила понад 60% від зареєстрованих шлюбів: наприклад, у 2013 році на 278,2 тисячі зареєстрованих шлюбів припало 169,2 тисячі розлучень. Попри підвищення рівня народжуваності протягом 2006-2012 років Україна відноситься до групи країн з низьким рівнем народжуваності, який складає 1,29 дитини на одну жінку дітородного віку (Росія – 1,54; Білорусія – 1,44; Франція – 2,08)", – зазначила вона.

Міністр наголосила, для того щоб вирішувати ці проблеми, держава має діяти за кількома напрямками. "По-перше, це матеріальна підтримка сімей – на ці цілі в бюджеті цього року передбачено 40 млрд. грн. Також це попередження сімейного неблагополуччя та посилення відповідальності батьків за виховання дітей, для чого створений інститут 12 тисяч соціальних фахівців. І, звичайно, проведення інформаційних та роз’яснювальних заходів для підвищення престижу сім’ї", - сказала вона.

Королевська повідомила, що в частині інформаційних та роз’яснювальних заходів затверджена Програма передбачає розвиток 3-х основних напрямків державної політики щодо підтримки сім’ї. В першу чергу це стосується більш активного використання інформаційних інструментів. Для цього передбачено проведення інформаційних кампаній з питань розвитку та підтримки сім'ї, популяризації моделі "доброго батька", протидії насильству в сім’ї тощо.

"Другий напрямок – це реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя. З цією метою підліткам і молодим сім’ям надаватимуть комплексні знання про те, що таке сім’я, на яких засадах вона повинна створюватися, про особливості взаємовідносин у сім’ї. І третій напрямок - заходи щодо недопущення насильства у сім’ї, для чого будуть  впроваджуватися корекційні програми для роботи з кривдниками та агресорами", - сказала вона.

Королевська відзначила, що цими заходами насамперед будуть охоплені молоді люди груп ризику – випускники інтернатних закладів, які потребують адаптації до самостійного життя, молоді люди, які перебувають у конфлікті із законом, залежні від наркотиків та алкоголю тощо.

Освіта.ua
16.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів