На ринку підручників відсутня чесна конкуренція, - Гриневич

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти заявила про те, що в Україні необхідно навести лад на ринку шкільних підручників

На ринку підручників відсутня чесна конкуренція, - Гриневич

Про це сказала Лілія Гриневич під час парламентських слухань "Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні", що відбулися 15 травня.

"На ринку підручників відсутня чесна конкуренція. Державне фінансування здійснюється непрозоро і неефективно. В результаті учні отримують підручники не тієї якості і не в тій кількості, якої потребують", - заявила депутат.

Вона зазначила, що майже кожна друга надрукована в Україні книга є підручником чи посібником, підручники складають майже 90% книжок українською мовою. Проте, за її словами, видавництво українських підручників працює за принципом "радянського автопрому, який виробляв горбаті запорожці" - одне міністерство монопольно контролює зміст підручників, розподіляє фінанси та забезпечує розповсюдження.

На переконання Гриневич, дозвіл на використання підручників у навчальних закладах має надавати незалежна інституція під контролем науковців і громадськості. Підручники у яких є дозвіл, повинні конкурувати на ринку, а фінансування має йти безпосередньо до шкіл, якомога ближче до споживача: "Щоб вчителі і школи самі, в рамках шкільної програми, вирішували, за якими підручниками вчити дітей, які підручники закуповувати".

"Створивши в Україні умови для чесної конкуренції між авторськими колективами та видавництвами, ми зможемо підняти на новий рівень якість українського підручника, а разом із тим - і якість української книги загалом. Тож якщо ми хочемо створити в Україні цивілізовані умови для розвитку книговидання - давайте наведемо лад на ринку підручників", - підкреслила голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич.

Освіта.ua
15.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
о, здравствуйте! Госпожа Гриневич, что ж Вы о всех проблемах говорите после того, как изменить ситуацию нельзя? так, для констатации факта? Чтоб лишний раз власть не злить? Поражает, на днях только обязали всех закупать журналы и книги определенных издательств, а после этого Гриневич ВДРУГ замечает, что нет чесной конкуренции