![]() |
Голова парламентського комітету з питань науки і освіти заявила про те, що в Україні необхідно навести лад на ринку шкільних підручників |
На ринку підручників відсутня чесна конкуренція, - Гриневич
Про це сказала Лілія Гриневич під час парламентських слухань "Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні", що відбулися 15 травня.
"На ринку підручників відсутня чесна конкуренція. Державне фінансування здійснюється непрозоро і неефективно. В результаті учні отримують підручники не тієї якості і не в тій кількості, якої потребують", - заявила депутат.
Вона зазначила, що майже кожна друга надрукована в Україні книга є підручником чи посібником, підручники складають майже 90% книжок українською мовою. Проте, за її словами, видавництво українських підручників працює за принципом "радянського автопрому, який виробляв горбаті запорожці" - одне міністерство монопольно контролює зміст підручників, розподіляє фінанси та забезпечує розповсюдження.
На переконання Гриневич, дозвіл на використання підручників у навчальних закладах має надавати незалежна інституція під контролем науковців і громадськості. Підручники у яких є дозвіл, повинні конкурувати на ринку, а фінансування має йти безпосередньо до шкіл, якомога ближче до споживача: "Щоб вчителі і школи самі, в рамках шкільної програми, вирішували, за якими підручниками вчити дітей, які підручники закуповувати".
"Створивши в Україні умови для чесної конкуренції між авторськими колективами та видавництвами, ми зможемо підняти на новий рівень якість українського підручника, а разом із тим - і якість української книги загалом. Тож якщо ми хочемо створити в Україні цивілізовані умови для розвитку книговидання - давайте наведемо лад на ринку підручників", - підкреслила голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич.
Освіта.ua
15.05.2013