Від Януковича вимагають зупинити нищення позашкільної освіти

Народні депутати В’ячеслав Кириленко та Лілія Гриневич подали до Верховної Ради депутатський запит до Януковича з вимогою зупинити нищення позашкільної освіти

Від Януковича вимагають зупинити нищення позашкільної освіти

Голова парламентського комітету з питань культури і духовності В’ячеслав Кириленко та Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич подали до Верховної Ради депутатський запит до Президента України з вимогою зупинити намагання уряду скоротити кількість шкіл позашкільної освіти в Україні та перевести їх на самофінансування.

В запиті зазначено, що за дорученням уряду Мінфін вимагає від профільних міністерств, які вже дали відповідні вказівки на місця, готувати зміни до нормативних актів щодо підвищення плати за навчання дітей в школах естетичного виховання, збільшення педагогічного навантаження, зменшення кількості годин в навчальних планах цих шкіл та, зрештою, щодо оптимізації - скорочення їх кількості.

Такі ініціативи уряду, які означають припинення бюджетного фінансування мережі закладів позашкільної освіти та перетворення їх у комерційні структури, є неприйнятними. Їх реалізація зробить недоступними для переважної більшості українських дітей заняття, наприклад, музикою чи малюванням, закриє перед ними можливість вступити до закладів, які надають спеціальну мистецьку освіту. Дуже скоро це обернеться культурною катастрофою для України.

"Замість реальної боротьби із корупцією, яка з’їдає десятки мільярдів бюджетних коштів та скорочення видатків на утримання чиновників, уряд Азарова, стримуючи виплати бюджетникам і пенсіонерам, добрався вже і до дітей – майбутнього країни", - зазначив у своєму коментарі В’ячеслав Кириленко.

"Про направлення цього запиту Президенту має проголосувати Верховна Рада уже на цьому тижні. Сподіваюсь, що і депутати від Партії Регіонів продемонструють не на словах, а на ділі, що вони дбають про майбутнє освіти, учнів та вчителів", - заявив політик.

Освіта.ua
17.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
Как учительница, я очень негативно отношусь к закрытию внешкольных учреждений, дети моментально заполнят дворы и улицы и научатся там всего, с чем мы так старательно боремся в школе. Но разве наш гарант думает о будущем наших детей. Вон в интернете постоянно мелькают его ребятки с заголовками "Доходы Януковича-младшего"