У Міносвіти роз’яснили, як законно збирати гроші з батьків

У відомстві попередили, що залучати кошти батьків на потреби навчальних закладів можна лише дотримуючись норм законодавства, у разі примусової "благодійності" обіцяють реагувати

У Міносвіти роз’яснили, як законно збирати гроші з батьків

Міністерство освіти наголошує на незаконності вимог про обов’язкове внесення батьками учнів коштів на потреби навчального закладу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби освітнього відомства.

Зокрема у відомстві зазначили, що фінансування закладу має здійснюватися його засновником (власником) або уповноваженим ним органом відповідно до законодавства.

У навчальному закладі можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет, методичні об’єднання, комісії, асоціації.

У Міносвіти зазначили, що батьківські комітети можуть створювати благодійні фонди, у т. ч. контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів. У свою чергу, піклувальна рада має вживати заходів щодо зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.

Також у Міністерстві освіти повідомили, що постійно вживають заходи щодо запобігання фінансових порушень щодо забезпечення безоплатності дошкільної та загальної середньої освіти, а керівники органів управління освітою та керівники навчальних закладів несуть відповідальність за дотриманням вимог законодавства в частині законності збору благодійних та спонсорських внесків (лист Міністерства від 15 квітня 2011 року №1/9-289).

З метою попередження зловживань службовим становищем, керівникам навчальних закладів рекомендовано використовувати лист від 09.04.2012 р. №1/9-272, який містить рекомендації з виконання законодавства щодо благодійних внесків.

Освіта.ua
25.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Моисей
куда обращаться в случае если требует обязатльно внести "добровільні внески"?
Дифректор
Для Моисей: Мальчать и не вые, а деньга здавать
Коментувати