Чиновники намагатимуться зробити молодь патріотично свідомою

Українські чиновники досі вважають військову тематику головним чинником патріотичного виховання сучасної людини та пропонують шукати підходи до молоді в соціальних мережах

Чиновники намагатимуться зробити молодь патріотично свідомою

16 січня під головуванням міністра освіти Дмитра Табачника відбувся круглий стіл з питань військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

За повідомленням прес-служби профільного міністерства, під час проведення заходу, на якому були присутні керівництво Міносвіти, Міноборони, державних центрів позашкільної освіти та представники громадських організацій, обговорювалася реалізація спільного плану заходів освітнього та оборонного відомств щодо виховання патріотично свідомої молоді, зокрема, – ефективні засоби взаємодії з підростаючим поколінням задля шанування ними військової історії та підняття престижу Збройних сил і військової служби.

Міністр освіти, розповідаючи про досягнення його відомства в сфері патріотичного виховання молоді зокрема зазначив: "Давайте згадаємо, як раніше дітей у школах вчили історії України, на що акцентувалася увага: от була Київська Русь – найбільша держава Європи, потім все це зникає, розчиняється, і потім у ХVІІ столітті виникає Богдан Хмельницький, потім аж до 1917 року – більше двохсот років – теж ніби нічого не відбувалося, і знову затишшя до самого року здобуття Україною незалежності. А хіба між цими подіями нічого не відбувалося? І лише нашими спільними зусиллями молодь почала дізнаватися про всі ті війни, в яких брали участь і перемагали наші пращури та про всі подвиги, які здійснювалися великими українцями. І я впевнений, що справжніх громадян України потрібно готувати і виховувати на зразках справжніх, великих перемог та на прикладі тих, хто їх досягнув".

У свою чергу директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони Борис Андресюк звернув увагу на недостатнє нормативно-правове забезпечення та відсутність чіткого правового визначення поняття військово-патріотичного виховання, недостатнє фінансування заходів та наявність формального ставлення окремих командирів та вчителів до питання військово-патріотичного виховання.

Чиновник Міноборони висловив думку, що вирішенню цих проблем сприятиме "написання фундаментальних праць, пов’язаних з військово-патріотичним вихованням, залучення до роботи навчальних закладів, спілок і громадських організацій та регулярне проведення конкурсів на означену тему – олімпіад, ігор, вікторин".

На думку народного депутата, голови Ради Організації ветеранів Петра Цибенка у комплексній роботі з виховання молоді важливо не лише досягати зрушень, але й підтримувати набуті позитивні напрацювання: "На превеликий жаль, у багатьох школах незаслужено зникли музеї трудової, бойової слави, музеї військових частин – це, до речі, не робить честі нікому. І тому я абсолютно переконаний, що ми маємо направити спільні зусилля на те, щоб відновити такі кабінети історії в навчальних закладах; ті музеї, що залишилися – поповнити новими експозиціями, а також активніше запрошувати на зустрічі з молоддю ветеранів – останніх очевидців тих подій. Словом, наше завдання – не допустити втрати того, що ми маємо і поновлювати те, про що забули".

У свою чергу заступник міністра освіти Борис Жебровський наголосив на підходах до роботи з молоддю, які, на його думку, є найбільш раціональними. Зокрема, за його словами, з молодими людьми потрібно вести діалог зрозумілою для них мовою та опираючись та тенденції сьогодення, наприклад, через соціальні мережі та організації зустрічей з молодими кадетами.

Освіта.ua
17.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів