Профспілки закликали Азарова профінансувати освітню галузь

Освітня профспілка звернулася до прем’єра з приводу недофінансування галузі, оскільки ситуація загрожує здійсненню виплат зарплат працівникам більшості територій країни у листопаді-грудні

Профспілки закликали Азарова профінансувати освітню галузь

Про це йдеться у зверненні учасників пленуму Профспілки працівників освіти і науки з приводу ситуації, що склалася з фінансуванням освітньої галузі.

У профспілці підкреслили, що недостатність фінансового забезпечення освітньої галузі в 2012 році загрожує неможливістю здійснити виплату заробітної плати працівникам освіти більшості територій України в листопаді-грудні поточного року та перешкоджає створенню умов для життєдіяльності освітніх закладів.

"За оперативними даними організаційних ланок Профспілки у переважній більшості територій додаткова потреба видатків на освіту у місцевих бюджетах становить близько 5,4 млрд грн., з них на заробітну плату - 2,4 млрд. Потреба в додаткових коштах для фінансування вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти складає 711,3 млн грн. При цьому для забезпечення виплати заробітної плати необхідно додатково 101,2 млн грн., на виплату стипендії – 109, 1 млн грн., для оплати комунальних послуг – 369,4 млн грн.", - йдеться у звернені до прем’єра.

Також звертаючись до Азарова, учасники пленуму наголосили на необхідності передбачення в Держбюджеті 2013 року видатків на освіту в обсягах, необхідних для реалізації Єдиної тарифної сітки з оплати праці працівників бюджетної сфери на основі базового посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

Враховуючи зазначене, учасники пленуму закликали Азарова вжити заходів для вирішення питання щодо забезпечення фінансування галузі освіти в розмірах, які б гарантували нормальний перебіг навчально-виховного процесу, виконання норм чинного законодавства щодо трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників і осіб, які навчаються.

Як відомо, на 10 грудня заплановане проведення спільного засідання президій профспілок бюджетних галузей, під час якого має бути обговорено проблему нестачі коштів та стан оплати праці працівників бюджетної сфери.

Варто зазначити, що цього року затримки з виплати заробітних плат також відчули працівники навчальних закладів столиці. Представники столичної влади повідомили, що затримки виникли через об’єктивні обставини та обіцяють ліквідувати заборгованість найближчим часом.

Освіта.ua
17.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор сільської школи
Чого скиглите? Давайте всі на майдан, в суди, на страйк! давайте щось робити! Але всі мовчать. Нас заставляють підписувати обласні і районні газети, нас заставляють скидатися на перевірки , нам не платять заміни і лікарняні. Я пропоную своїм: ідіть до суду. Жоден не пішов. То чого я повинен підставляти себе? Щоб мене звільнили? Ні, колеги! Йти треба разом і тільки разом. Всім треба вийти з профспілки. НЕГАЙНО!
vchytel
Для Директор сільської школи: Ви власному колективу запропонували подати до суду? Ви сам писали до місцевої преси? У ВАс в школі ВСІ забезпечені підручниками? Якщо НІ, Ви особисто писали про те відкрито? Чи погомоніли у відділі освіти й усе? Люди, Ваші колеги, , МОЖЛИВО, стануть ЩОСЬ робити, якщо те станете робити Ви особисто. Без страху на звільнення. А пописати ТУТ і усьо, то так все і залишиться. Підставляти себе не стануть ті, хто став директором... НІКОЛИ! ЧОму Вас звільнять? Ви чітко знаєте, що в разі спротиву звільнять не лише Вас, а й колег
Директор сільської школи
Я особисто дійшов до Верховного суду, за що був відправлений працювати у сільську школу ("політичне вигнання"). І я єдиний директор в районі, на жаль, який піднімає голос, за що вже отримав китайське попередження. А тепер поясни мені, за що і чому я повинна підставляти себе? А ви, "вчителі" цього не бажаєте?Думаєте, що хтось за вас щось повинен робити: директор чи профспілка. Мені не шкода таких вчителів, мені шкода себе, що я вимушен працювати в "педагогічному болоті" (вислів, на жаль, не мій). А щодо підручників, то то є проблема батьків, в першу чергу. а не моя. І чому такий галас за підручники? Таке враження, що вчителі їх взагалі не читали. Їх же дітям давати заборонено! То не підручники, то є жах.
vchytel
Для Директор сільської школи: Ви дійшов? Чи Ви дійшла? Там щось не завсім зрозуміло. За те, що Ви дійшов до Верховного суду Вас іще й добре залишили. У нас інша практика. І, ото вже точно, НІХТО з вчителів не підьримає, оскільки вчитель, протестує мовчки - кидає роботу, або шукає можливість працювати поза роботою (репетиторство, та інші варіанти). Отже по великому рахунку - вчителю не потрібно підніматися. ТОму, хто має з чого жити. Інші - просто не піднімуться, бо іншої роботи НЕ знайдуть. Отакі мої думки. Щодо підручників.Хіба Ви, як директор СІЛЬСЬКОЇ школи, не бачите, що батькам саме вашої категорії учнів зовсім не потрібно витрачати гроші на придбанння підручників (до речі офіційно це повинна робити ДЕРЖАВА. Якщо вони в нас є). БАтькам міських дітей також не часто вдається знайти не одну сотню на придбання підручників. ТО чия проблема? Батьків? Галас? Ото ж бо й вого, що , буває, здіймають галас на рівному місці, коли випливає трохи не та інформація(
Коментувати
Олена
Зарплати нема. Як далі жити, ніхто не хоче цього знати. Тільки лякають. Хочуть, щоб працювали та мовчали. Лякають перевірками. Куди ми йдемо? Це ї є вільне, демократичне суспільство?
Оксана
Сегодня узнала, что зарплату до Нового года не получим. То есть, те деньги, что нам вчера-сегодня выплатили - последние в этом году. А за квартиру как платить? Я уже молчу про всё остальное. Неужели правда?
Для Галини
Така сама ситуація в Чернігівській області (Козелецький район), курси були в 2011 році, а грошей за них ніхто не повернув і не збирається!
Галина
А у нас в Ковелі на Волині вже другий рік учителям не платять за курси підвищення кваліфікації добових і проживання в гуртожитку. За три тижні мусиш викласти до 1000 грн. з сімейного бюджету, інакше - не проатестуєшся. А профспілка (порожнє місце) чудово знає, що це не законно, але хоч би "муркнув" у захист учителів. За що тільки гроші отримує ?!
вчителька 101
Для Галина: Найголовніше, що таке здирництво при відвідуванні курсів так званих " з підвищення кваліфікації" взагалі обурює.Вони абсолютно безглузді і нікому з вчителів не потрібні.Як правило, ті хто підвищує нам кваліфікацію, щодного дня у школі не працювали, а нас вчать , як це робити.А ще купи кілька їхніх методичок, які годяться хіба що на туалетний папір.Балаклія, Харківська область, не оплачують навіть відрядження.Голова профспілки Кожевнікова хоче без проблем допрацювати до пенсії, тому на вчителів її наплювати.
Петренко Василь
На Хмельниччині голова Красилівської райдержадміністрації Арсенюк П.І. вирішив знищити освітянську галузь У Красилівському районі голова райдержадміністрації П.Арсенюк одним розчерком пера розпорядився долею майже двох тисяч освітян. Він видав розпорядження про упорядкування структури райдержадміністрації, одним із пунктів якого передбачено повну ліквідацію відділу освіти. Посилаючись на постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005р.№179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» та від 18.04.2012 р. № 606 «Про затвердження рекомендованих переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій» він вирішив провести замість реорганізації та відповідного перейменування відділу освіти в управління освіти, молоді та спорту його повну ліквідацію із наступним...
Директор сільської школи
Ваш Арсенюк - МОЛОДЕЦЬ! Таку освіти і такі відділи освіти, які є зараз , з їх функціями перевірки і незаконних дій повинні бути знищені. От якби Президент знищив би ще і Міністерство освіти і пр., все інше йому можна було б пробачити. В нашому районі також заборонили подавати заміни. Я запропонував вчителям йти в суди. Жоден не пішов. А профспілки ні до чого, якщо не захистимо себе самі.
Коментувати
Виктор Донцов
Щось в цього дядька вигляд якийсь всратий.Я впевнений,що цей прохфесіонал по крадіжках взагалі і неякий не прохфесіонал, а звичайний крадій-геолог. От то копав би десь свої кам'янці та не ліз туди куди йому не потрібно.Блазень придуркуватий!А,згадав його призвісько,Дапошліви.