Оздоровленням та відпочинком забезпечать 2,7 млн школярів, - Азаров

Зважаючи на скорочення мережі оздоровчих закладів, більшість дітей оздоровлюватимуться і відпочиватимуть у пришкільних таборах

Оздоровленням та відпочинком забезпечать 2,7 млн школярів, - Азаров

Під час вступного слова на засіданні уряду прем’єр-міністр Микола Азаров розповів про плани держави щодо літнього відпочинку дітей.

Зокрема він зазначив, що заходи з організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей профінансовані на сто відсотків. "Так, поточного року ми зможемо оздоровити на 511 тисяч дітей більше, ніж у 2009 році. Але, на превеликий жаль, загалом охопимо відпочинком і оздоровленням лише дві третини всіх школярів".

"Самі дитячі заклади в більшості – спадок радянських часів. Старі і мало комфортні за сучасними вимогами. Так що задоволення від роботи цієї сфери, чесно кажучи, немає", - сказав прем’єр.

Він зауважив, що радянську систему державних, профспілкових і галузевих установ для відпочинку і оздоровлення дітей зруйновано. "Отже, нову інфраструктуру відпочинку треба будувати на ринкових принципах: тобто, давати приватній ініціативі стимули, преференції на період розвитку, кредитну підтримку, розвивати механізми державно-приватного і державно-громадського партнерства тощо".

Також, за словами прем’єра, держава продовжує нести відповідальність за соціально вразливих дітей: сиріт, інвалідів, малозабезпечених, дітей з багатодітних родин, потерпілих від Чорнобильської катастрофи. "Хочу наголосити, що в будь-якому разі увага і ресурси держави будуть зосереджені на захисті і підтримці саме цих дітей".

"З іншого боку, ми чудово розуміємо, як важко так званій середній родині зібрати гроші на відпочинок, та ще й знайти відповідну за якістю пропозицію. Таким родинам держава також повинна допомогти: створенням сучасної матеріально-технічної бази установ для дитячого відпочинку і оздоровлення, здешевленням їх послуг", - сказав Азаров.

За його словами, поточного року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 2 мільйони 700 тисяч дітей шкільного віку. "Зважте, що в таких складних економічних умовах, в яких сьогодні існує Україна, ми не скорочуємо, а збільшуємо кількість дітей, яким гарантовано оздоровлення".

Він зазначив, що влітку будуть працювати 17,6 тисячі дитячих закладів, з них: позаміських – 702, санаторного типу – 75, дитячих центрів – 6, праці і відпочинку – 314, наметових містечок – 371. А пришкільних таборів з денним перебуванням – 16 тисяч.

"Одразу впадає в око, що дев’ять десятих із загальної кількості закладів оздоровлення та відпочинку становлять пришкільні табори. Це не можна вважати повноцінним оздоровленням та відпочинком дітей", - зауважив прем’єр.

Він повідомив про скорочення оздоровчих закладів. "Так, за останні роки закрито 100 стаціонарних закладів відпочинку та оздоровлення. Найбільше - "піонери" - в АР Крим (15), Донецькій (10), Запорізькій (11), Рівненській (6), Чернігівській (4) областях. Такі приклади можна навести практично по кожному регіону".

Виходячи з цього, віце-прем’єр-міністру Сергію Тігіпку доручено протягом тижня розібратися з питанням функціонування цих закладів та надати пропозиції, як поновити їх роботу.

Також Азаров висловив впевненість, що в планах модернізації системи відпочинку і оздоровлення дітей необхідно спиратися на досвід і організаційні можливості громадських організацій. "Наприклад, занедбані сьогодні заклади, які треба реконструювати або відновлювати як дитячі установи, можна віддавати в управління профільних громадських організацій з підтвердженою репутацією. І спільно шукати інвесторів. Або вкладати державні кошти, маючи гарантію, що громадськість буде прискіпливо контролювати їх використання і під час будівництва, і під час роботи таких закладів".

Освіта.ua
23.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vlad
Не мешало бы господам депутатам и министрам оздоровиться на 6 грн в день, может быть вспомнили бы про такую этическую категорию, которая называется СОВЕСТЬ.
 сільська учителька
Про яке оздоровлення можна говорити в сільській школі? Майже всі діти зайняті цілими днями , допомагаючи батькам .Це ж бо абсурд-приносити продукти з дому та й ще сертифікати подавати на домашню їжу.!
також із села
Для сільська учителька: О, і в нас таке саме!!! Особливо з продуктами - вчителі приносили картоплю, моркву, цибулю. Діти доплачували гроші. То на їжу. А ще ж і зайняти дітей чимось потрібно. Щороку регулярно приходило із половини дітей, що мали ходити. А цей рік - як пошептало, бо знайшли людину, що надала НАМ, в першу чергу, допомогу. Тепер - і малюють, і гратися є чим. Адже сільська рада, держава - у них діти якось на останньому плані. Шукайте - у Вас поруч також хтось знайдеться...
Коментувати
песимист
Щановний ,Микола Яновичу, чому б вам не попробувати попрацювати вихователем в цьому таборі, а вашим внукам тут не відпочити?.Можливо б тоді не хвалилися цифрами на оздоровлення?.моджливо б і закрили прийом двтей до школи в 6 років. Тому що помирають діти не від навантаження на уроках фізкультури, а через те, що в 6 років не створені умови навчання.
sunrise
Интересно премьер и президент знают какими усилиями собралось 16 тис. "отдыхающих" в пришкольных лагерях. Мы не против поработать летом и поразвлекать детей. Но сдавать деньги на питание в обязательном порядкеи считать это отдыхом - ну просто абсурд. А если детей куда-то повезти так надо еще деньги + автобус. А если ребенок живет далеко от школы так ему туда еще надо добраться. Интересно а в киевской школе , где учаться дети наших "боссов" тоже есть пришкольный лагерь с нормой "оздоровления" 50% ?
Ну да , ну да
Интересно - на те деньги, что выделяет государство, лагерь НЕ откроют. Значится - нужны ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ, родительские, средства. Половина детей отказались от ТАКОГО лагеря. Теперь вот - в школе станем прыгать вместе с детьми на стадионе. Занимать станем тем, что не требует ни бумаги, ни мела, ни красок - поскольку этого всего просто - нет. А ведь детей подали по количеству поданных заявлений. И всё это УЖЕ пошло в работу. Кинотеатр? Театр? А у кого ТАКИХ РАДОСТЕЙ НЕТ? НО самое интересное
Лана
Особливо "оздоровляться" діти у вимушених пришкільних таборах. Маршрут: школа - недалеко від школи - інколи театр чи кінотеатр - школа. Але відзвітуємо, що все пречудово