Навчальні програми для основної школи схвалені колегією Міносвіти

Під час засідання колегії Міністерства освіти відбулося затвердження більшості навчальних програм для учнів 5-9 класів

Навчальні програми для основної школи схвалені колегією Міносвіти

4 травня під головуванням міністра освіти відбулося засідання колегії профільного відомства в ході якого було схвалено навчальні програми для учнів 5-9 класів, окрім програм з української літератури, біології, хімії, фізики, основ здоров’я та фізичної культури, які затверджуватимуть під час наступного засідання.

Участь у засіданні взяли керівники та члени авторських колективів, які презентували розроблені навчальні програми для учнів 5-9 класів.

У Міністерстві освіти зазначають, що схваленню цих програм передувала копітка робота та широке громадське обговорення.

Також у профільному відомстві підкреслюють, що під час розробки навчальних програм для основної школи, враховувалася громадська думка, а проекти всіх програм було розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олега Єреська, також відбувався публічний захист усіх навчальних програм, у тому числі, під час проведення перших всеукраїнських з’їздів вчителів математики та інформатики.

"Крім того були проведені спільні наради членів робочих груп, щоб уникнути дублювань з тих, чи інших предметів та закласти відповідний матеріал в певній послідовності", - розповів директор департаменту.

Він також повідомив про нововведення: "По-перше, на виконання доручення Президента, відбулося розвантаження, орієнтовно на 15%, змісту програм від неактуального та застарілого матеріалу. По-друге, ці навчальні програми ретельно узгоджені з оновленим змістом програм початкової школи, є їхнім логічним продовженням. Також у навчальні плани з усіх предметів закладено здоров’язберігаючий компонент".

Зазначимо, що актуальність оновлення навчальних програм з усіх предметів у Міносвіти пояснюють необхідністю їх перегляду кожні 10 років відповідно до чинного законодавства. Як відомо найбільшу дискусію серед запропонованих міністерством проектів програм для учнів 5-9 класів викликав проект нової навчальної програми зі світової літератури.

Освіта.ua
07.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто вчитель
Глупство не може переробити себе у якісний продукт. Завищені вимоги до знань учнів відвернуть їх від читання - раз, завжди можна тикнути носом учителя, що він не справився - два. Безсистемність читання дає кашу в голові - три. Ніхто нічого переробляти не буде. Жоден чиновник не визнає власної неспроможності виконати справу. Один з функціонерів у підпитті сказав мені відверто: не для того, мовляв, я зад лизав вищестоячим,щоб тепер слухати когось меншого, тепер мене повинні слухати. Або тут був чіткий "заказ", його виконано. У країні, де творили поет Чехов та Анна Ахметова, можлива лише така програма.
Просто вчитель
Дана програма -це вершина діяльності певних людей - не більше, не варто її видавати за "всенародний продукт". Навіть "гарні цеглини", насмикані, за висловом Ніколенко, з усіх попередніх програм та пропозицій усієї України не зробили будівлю гармонійною.
teacher
Цікаві речі відбулися на колегії, коли затверджували програми. Ніколенко мала блідий вигляд, репетувала, що тупі вчителі не будуть їй указувати, а потім лепетала Табачніку, який вивозив її фейсом по тейблу. Табачник хотів програму зняти взагалі, але за клянченням Жебровського її таки пропхнули, поставивши умову СУТТЄВО ПЕРЕРОБИТИ, бо в такому вигляді її у школу пускати не можна. Тож будемо спостерігати, як розвиватимуться події.
teacher
По Україні продовжують ходити «листи щастя» від Таранік-Ткачук. Правда, Юд, готових це підписати, поки що знайшлася мізерна кількість. Це засвідчує страх Таранік і Жебровського перед учительством, намаганням розколоти його єдність. Тож, згадайте Камю, Калігул породжуємо ми самі, підписуючи подібні «листи щастя»: "При обговоренні пректу нової програми зі світової літератури химерні обурення та незрозумілі амбіції деякої частини вчительського загалу стерли грань між здоровою критикою й провокаційними звинуваченнями. Вчителі-автори листа в Міносвіти не розуміють, що коли ми сьогодні нічого не змінимо у чинних програмах, то тим самим гальиуватимемо саме вивчення літератури. Автори проекту наповнили програму новими творами, які відповідають запитам сучасних дітей... (див. далі)
teacher
За цією програмою дітям пропонується і казки народів світу, і твори античних авторів, і перлини літератури епох Середньовіччя, Відродження та Просвітництва. Водночас школярі уже в 9 класі познайомляться з шедеврами романтизму, реалізму, модернізму та постмодернізму. Твори, які викладатимуться школярам, стануть основою їхньої ерудиції. І саме курс на осучаснення літературної освіти повинен задовольнити інтелектуальні запити сучасної молоді. Група підтримки" Отже, група Жебровського,Ніколенко,Таранік з презирством ставиться до вчителів.То хіба можуть вони створити щось якісне для школи?
свідок
Для teacher: Трошки не так, але основна думка збережена правильно...
Коментувати
Директор
Шановні колеги! У нас єдиний вихід. Це проголосувати на виборах проти ПР. Я, чесно не знаю за кого, але точно знаю, що проти блакитних ,померанчових і білих з сердечками. Влада повинна зрозуміти, що не вона в хаті хазяїн, і що вона обирається.
мила
Для Директор: голосовать против всех-это значит опять выбрать ПР, разве это не понятно. все директора активно "рекомендовали" голосовать за ВФЯ, а теперь самим страшно стало. не морочьте голову со своими советами хоть сейчас. пусть сами думают.
Коментувати
смайл
якщо програма створена за пропозицією і рекомендаціями Президента, то що ж ви дивуєтесь? все закономірно. тепер усі будуть проффесорами.
teacher
Віднині в Україні є ще й феномен «доктора НІ»! Вона теж «претендует на способность», «называет себя доктором наук»,їй «удается добиться признания со стороны должностных лиц Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины…»
Ірина Мегедь
:) Відразу видно як Міносвіти цінує громадське обговорення :) Певно,найбільш дискутований проект було прийнято ще в коридорі, по дорозі на колегію із заплющеними очима:)
Ігор
Знайомився з цими навчальними планами. Плюс - по 2 год/тиж. з природничих дисциплін. Мінус - 1 год/тиж. з історії України. За цю 1 год ніхто ніякого навчального предмету не вивчить ! Подвійний мінус - введення другої іноземної мови. Якщо мова йде про англійську і німецьку (французьку і т. д.), то: 1) де взяти спеціалістів, 2) за 2 год/тиж. без стажування у відповідних країнах при наших "досконалих" програмах одиниці учнів "щось кумекатимуть" у цих мовах. (Отже даремна трата навчального часу.) Якщо мається на увазі російська мова то : 1) вітаю п. Табачника та іже з ним ("если не мытьем так катаньем"), 2) зі словянами (маю особистий приклад спілкування із росіянами, поляками, словаками) ми досить пристойно порозумілися, коли кожен говорив на своїй рідній мові (особливо після 2-3-х днів спілкування). Тому рекомендував би ці 2 години перекинути у "додатковий час..." навчального плану, а школа сама визначить на що їх витратити .
Елена
А где эти программы можно увидеть? А то все обсуждают, а учителя их в глаза не видели!
Директор
Ну і що? Добилися вчителі світової літератури скасування дебільної програми? НІ! ПРОКЛЯТІ, ТРИЧІ ПРОКЛЯТІ "КОРОЛІ"!
учитель
Для Директор: Дякуємо, звісно, за підтримку, шановний директор. Але ще не вечір... І на вулиці Якісної освіти буде свято!
колишня оптимістка
Для учитель: жаль только жить в эту пору прекрасную уж не прийдется ни мне, ни тебе...
Учительница
Для колишня оптимістка: Согласна на 100 %. Уже не верится ни во что хорошее.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!