Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Урядом визначено механізм перевірок навчальних закладів
Урядом визначено механізм перевірок навчальних закладів

Кабінет міністрів затвердив порядок державного інспектування навчальних закладів, метою якого є виявлення порушень вимог законодавства щодо надання освітніх послуг

Урядом визначено механізм перевірок навчальних закладів

Відповідна постанова ухвалена під час засідання уряду 3 травня. Затверджений документ визначає порядок здійснення державного інспектування навчальних закладів усіх типів та рівнів акредитації незалежно від форми власності та підпорядкування з метою виявлення порушень вимог законодавства у сфері надання освітніх послуг і державних стандартів освіти.

Проведення інспектування буде здійснюватися Держінспекцією навчальних закладів шляхом проведення комплексних або вибіркових перевірок.

Установлено, що інспектування навчальних закладів відбуватиметься за декількома напрямами, зокрема у сфері виконання законів та інших нормативно-правових актів з питань освіти та дотримання вимог державних стандартів освіти. Також перевіркам підлягатимуть якість підготовки у навчальних закладах, організація навчально-виховної, навчально-методичної і наукової роботи, ефективність використання матеріальних ресурсів тощо.

Документом передбачено, що періодичність проведення планових перевірок визначається залежно від ступеня ризику від провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг, а проведення позапланових перевірок проходитиме у випадках, передбачених законом.

За результатами перевірок вищі або професійно-технічні навчальні заклади чи органи управління освітою, у разі проведення перевірки дошкільного, загальноосвітнього та позашкільного навчального закладу мають розробляти плани необхідних заходів та інформувати Держінспекцію про стан їх виконання.

Порядком державного інспектування навчальних закладів також унормовані інші особливості проведення перевірок у навчальних закладах.

Нагадаємо, указом Президента у квітні минулого року затверджено положення про Державну інспекцію навчальних закладів України, відповідно до якого на інспекцію покладено завдання з реалізації державної політики у сфері освіти шляхом здійснення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів.

Освіта.ua
03.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
лідія
А що ви хочете в цій убогій школі ще перевіряти? Ми ж не купуємо дітям для харчування по 700 гривень млину за 1 кг. Злиденні школи вже й так задихаються. Держава скинула з себе все, крім захищених статей фінансування. Школи в основному фінансуються за кошти батьків і доброчинних жестів!
учитель
А кто будет их проверять?!
Юрий
Хай краще на хутір йдуть ловити метелеків - там від них користі буде більше!!!
Лиза
все верно - мало проверяющих дармоедов - еще придумали, а может хотят поработать в школе? Проверять-то легче, чем работать.
teacher
Мало структур, які перевіряють освіту! Нехай придумають ще штук 20, щоб щодня щось перевіряло! Тоді можна закривати всі освітні заклади й тікати від них світ за очі, бо вже зараз від перевірок просто працювати неможливо!
Рома
Хороший механизм. У проверяющих масса прав и никакой ответственности, а у проверяемых - масса обязанностей и никаких прав.
Beer
а вот и рычаг закрыть половину школ после выборов!!!
Щас заспіваю!
"ефективність використання матеріальних ресурсів тощо." А що ви мені дали? Я все принесла з дому або батьки купили.
Освітянин
Ще одна перевірка навчальних закладів на наші голови... Чи не занадто?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!