Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Організація літнього оздоровлення дітей є неналежною, - Рахункова палата
Організація літнього оздоровлення дітей є неналежною, - Рахункова палата

В Україні поступово відбувається заміна якісних оздоровчих послуг на менш затратний відпочинок у пришкільних таборах з денним перебуванням

Організація літнього оздоровлення дітей є неналежною, - Рахункова палата

Про це йдеться у висновках щодо виконання Державного бюджету України за 2011 рік, що оприлюднені Рахунковою палатою України.

У документі зокрема зазначається, що внаслідок відсутності єдиної цілісної системи організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей погіршилася якість оздоровчих послуг і зменшилася кількість оздоровлених дітей.

Аудитом ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з літнього оздоровлення дітей у 2010 – 2011 роках встановлено неналежну організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

Матеріальна база дитячих оздоровчих закладів погіршується, поступово відбувається заміна якісних оздоровчих послуг на менш затратний відпочинок у пришкільних таборах з денним перебуванням.

У висновках Рахункової палати зазначається, що за відсутності погоджених з Міністерством фінансів планів оздоровлення та відпочинку дітей Міністерство освіти і науки, молоді та спорту власними наказами надало можливість закладам позашкільної освіти використовувати кошти державного бюджету на проведення оздоровчо-масових заходів, які, відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", не є заходами з оздоровлення та відпочинку дітей.

Загалом на такі цілі в 2010 – 2011 роках використано 1,2 млн гривень. Зокрема, за рахунок коштів держбюджету оплачувалися керівники команд, послуги організаторів змагань, суддів і тренерів; проводилися витрати на придбання друкованої продукції, побутової техніки, канцтоварів, призів і нагород для проведення змагань, зборів, фестивалів, колоквіумів; здійснювався поточний ремонт приміщень, водопроводу та технологічного обладнання оздоровчих комплексів, що є структурними підрозділами позашкільних закладів.

Необхідно зазначити, що Міністерством освіти в квітні цього року вже ініційовано підготовку до літньої оздоровчої кампанії дітей. З цією метою профільним відомством видано наказ, що передбачає організацію літнього оздоровлення та відпочинку.

Регіональним органам освіти доручено сприяти зайнятості дітей шкільного віку в літній період та використовувати потенціал позашкільних навчальних закладів для організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

Також в рамках підготовки до літньої оздоровчої кампанії-2012 будуть вжиті заходи щодо організації на базі навчальних закладів таборів з денним перебуванням.

Регіональним органам управління освіти наказано сприяти залученню інвестицій та всебічно заохочувати підтримку підприємств, установ, організацій, професійних спілок і фондів, а також добровільні внески юридичних та фізичних осіб щодо оздоровлення та відпочинку дітей.

Також має бути посилений контроль за недопущенням використання дитячих оздоровчих закладів не за призначенням або вилучення їх із сфери позашкільної освіти.

Освіта.ua
27.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Инга
Рекомендую летние творческие лагеря в Украине на Черном море http://startime.ua/camp
Просто вчитель
Гроші то виділяються, але чи доходять - ось питання. Виділяються продукти для 1-4 класів, пільговиків на смішну суму трохи більше двох гривень. відзвітуватись у статистику треба, щоб більше трьох гривень за обід, інакше не зараховується план оздоровлення. У меню, розробленому технологом відділу освіти: курчата, свіжі помідори та огірки на суму гривень у десять як мінімум. У наказі прописують сувору відповідальність директора за роботу зі спонсорами та підприємствами для залучення додаткових коштів. Це в селі, де ніяких підприємств немає, а діти оздоровитись спокійно можуть дома молочком з-під корівки, коли мама не здасть те молочко на завод за півтори гривні за літр, щоб оплатити оздоровлення дитини у таборі при школі. Маразматична ситуація: табори не потрібні дітям у місті на асфальті, не потрібні дітям у селі, зате потрібні чиновникам, які спочатку придумали ці табори, щоб відмити грошики на вибори, а потім усям так сподобалось... А ще можна поповнити бюджет, ошрафувавши учителя, призначеного начальником табору, за слабку організаці...
Оптимист
А ситуация до тупости проста: упыри, находящиеся на разных государственных должностях уже установили план по количеству "оздоровленных" и уже определили в какой карман положить полученные от них деньги за питание. В этой ситуации не предусмотрен отказ родителей от такого "оздоровления", ведь чем больше отказников, тем меньше доходов. Поэтому, если ты, учитель, не "выбьешь" нужного количества денег, то заплатишь свои. Скажите, до каких пор будет существовать долбанутая система, предусматривающая ответственность директоров школ за невыполнение плана по "оздоровлению" детей, и до каких пор будет существовать сам этот план?
Оптимист
Ужасные ощущения: собрать родителей на собрание и агитировать за "присылку" ими детей в пришкольный "оздоровительный" летний лагерь. Подавляющему большинству это даром не нужно, а ты им ещё вдобавок:кроме того, что приведите детей в лагерь, так еще и денег заплатите за питание. На тебя смотрят как: 1) на дуру, потому что пытаешься расписать все прелести "оздоровления" в городе на асфальте 2) как на вымогательницу, потому что почему-то все считают, что эти деньги учитель кладет себе в карман, или, по крайней мере, это идет в карман школы.
Teacher
головне, що всі вважають це задумом самих шкіл! хоча для вчителів ці так звані "оздоровчі табори" просто жах! з вчителів вимагають гроші за харчування мінімум половини їх дітей!!!!! а що нам робити, коли за власним бажанням туди йдуть 3-4 учня з класу?
Родион
А кто спросил детей: нужно ли им это так называемое оздоровление? А родителей спросили? А учителей ? Всё по совдеповски: так надо и нечего рассуждать! Цыфра нужна, хотя и не в ней дело. Деньги и ещё раз деньги, которые осядут в бездонныхъ карманах чиновников от образования. И ради этого они врут, прикрываясь благими намерениями всем: президенту, правительству, общественности. А те рады стараться – дают денежку: как ни как для детей.
Свідок
Мене більш за все турбують пришкільні заклади відпочинку. Таке оздоровлення - цілковитий жах! Чому право вирішувати "оздоровлювати" чи ні дитину надається не батькам, а чиновникам??? Чому батьки не ають право визначати місце "оздоровлення" власних дітей???
вчителька 101
Так назывемые оздоровительные лагеря при школах - это очередной дебилизм нашего нынешнего руководства. Детей действительно загоняют в лагерь принудительно. С 1 по 8 классы включительно. Питание отвратительное, занимать их нечем. Кроме того учителей обязывают пройти спецкурсы воспитаталей за свой счет , нужно ездить в район 5 дней по 2 часа каждый день. Еще и санстанции денежек отвали. Вот и получается , что учителя , которых заставляют работать в таком лагере должна заплатить за это счастье кругленькую сумму.Действительно начинаешь ненавидеть свою работу и все , что с ней связано. Моя задача проводить уроки и учить детей, а оздоровлением, настоящим , а не липовым, для галочки и очередного отчета, занимаються как правило родители. Это их обязанность и их право выбора, гдг и как будет проводить лето ребенок.
Оптимист
А как вам ситуация, когда начальство давит на учителей, чтобы они привлекли в пришкольный лагерь четко установленное количество детей, а главное, - чтобы взять с них деньги на питание. Не привлечешь - заплатишь свои собственные. Всем понятно, что так называемое "оздоровление" в летнем пришкольном лагере - абсолютный маразм. Но кому-то нужно на этом заработать, во-первых, а во-вторых, показать кому-то статистику, что с организацией "оздоровления" все в порядке. И вообще: почему школа должна отвечать за летнее оздоровление детей? У каждого ребенка есть родители. Они за него и должны отвечать. Допускаю, что возможно создание пришкольных летних лагерей для тех, кому это действительно нужно. Но, если исключить момент принуждения, то таковых останется раза в 4 меньше.
sunset
Не как у кого, но у нас считаю " оздоровленных" детей по деньгам заплаченным за питание. Да, мы не против того что бы при школе работала группа для детей родители,которых заняты. Но самое главное не то что бы дети были присмотренны, а заплатить за питание.
Иванна
Эти пришкольные лагеря абсолютно не оздоравливают детей: нет условий. Куда подевались бывшие пионерские лагеря /в лесу, на море/, где дети действительно могли отдохнуть от школьной обыденщины? Перепрофилировали? Позакрывали? Разграбили? Не называйте оздоровлением и отдыхом то, что таковым не является.
DR
Для Иванна: Полностью согласен
Коментувати
Ліка
Кому потрібні ці пришкільні табори? Дітей та батьків і так за рік вже верне від школи, а тут ще і в літку дитину тягнуть сюди ж у табір. Сміх та й годі!!!!!!!!!!!!!
123
меня более интересует вариант сбора с детей денег для "улучшения " питания. Детей и так особо не загонишь летом в школу. а начни собирать дополнительные средства - разбежаться. (Но - у каждого своё)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!