Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Якість літнього оздоровлення дітей погіршується
Якість літнього оздоровлення дітей погіршується

Впродовж останніх років має місце негативна тенденція до зменшення кількості оздоровлених дітей та погіршення якості оздоровчих послуг

Якість літнього оздоровлення дітей погіршується

За результатами аудиту ефективності використання бюджетних коштів на літнє оздоровлення та відпочинок дітей Колегія Рахункової палати зробила висновок, що впродовж останніх двох років має місце негативна тенденція до зменшення кількості оздоровлених дітей та погіршення якості оздоровчих послуг, незважаючи на те, що відповідний напрям визначений державою серед соціальних пріоритетів.

Як повідомляє прес-служба Рахункової палати, це спричинено відсутністю цілісної системи організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, єдиного органу, який би забезпечив комплексне вирішення цих питань, а також організаційними прорахунками і неефективним управлінням учасниками оздоровчого процесу виділеними на цю мету бюджетними коштами.

Влітку 2010 року оздоровлено лише 39,7 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку, хоча Державною програмою економічного і соціального розвитку України на 2010 рік передбачалось забезпечити послугами з оздоровлення та відпочинку близько 50 відсотків школярів. У 2011 році оздоровлено 42,5 відсотків дітей шкільного віку.

На тлі зменшення загальної кількості оздоровлених дітей стійко зростає кількість школярів, оздоровлених у таборах з денним перебуванням (у 2010 році - 69,7 відс., у 2011 році - 72,3 відс.). Тобто, поступово відбувається трансформація послуг із більш якісних - оздоровчих, на менш затратні - з відпочинку у пришкільних таборах.

Матеріальна база позаміських дитячих оздоровчих закладів усіх типів погіршується і за останні 6 років кількість місць зменшилась більш ніж на 40 тисяч, або на 18 відсотків.

Негативно позначилася на створенні належних умов для літнього оздоровлення дітей відсутність Державної програми оздоровлення та відпочинку дітей, а також порядку визначення відповідних дитячих закладів на конкурсній основі.

Аудитом Рахункової палати також встановлено, що МОНмолодьспорт, Мінагрополітики, Мінсоцполітики як головні розпорядники коштів державного бюджету, призначених на літнє оздоровлення та відпочинок дітей, у 2010-2011 роках не забезпечили належної організації виконання відповідних бюджетних програм. Це призвело до неефективного управління коштами у сумі 13,7 млн грн, використання з порушенням чинного законодавства 29,2 млн грн і позбавило можливості оздоровити майже 13,5 тис. дітей.

Освіта.ua
13.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ego
Чергова підміна понять від Міносвіти, яка спостерігається протягом кількох останніх років. Замислімося над значенням слова "оздоровлення". Діти в таборах з денним перебуванням оздоровлюються??? На пришкільних майданчиках діти отримують вітаміни, проходять курси спеціальних процедур, комплекси спеціальних вправ чи додаткові медичні обстеження? Та нічого подібного! Це ніяке не оздоровлення, це просто ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ, а МОН грається словами і бравенько рапортує, скільки дітей покращили своє здоров'я. Скільки можна займатися окозамилюванням? Скільки можна брехати і втягувати в свою брехню всю Україну?!!
Директор сільської школи
Для Ego: Таке складається враження що у декого на цьому форумі часткова амнезія. Читаю і диву даюсь - невже це оздоровлення придумали як Ви пишете протягом останніх декількох років? Я працюю директором школи вже 10 років, а всього працюю в школі 19 років і на протязі цього часу таке ж саме " оздоровлення було щороку. Хочеш чи не хочеш але " Табір відпочинку з денним перебуванням дітей" повинен був бути організований. Так що давайте будемо чесними хоч перед собою - завжди ця , як ви пишете ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ називалася ОЗДОРОВЛЕННЯ.
Коментувати
123
несколько лет назад родитель ОДНОГО из моих учеников НЕ ПУСТИЛ сына не только в так-называемый "лагерь", но и ЗАПРЕТИЛ отрабатывать обязательную летнюю отработку (ТАК НАЗЫВАЕМУЮ ПРАКТИКУ). Ребята, кто -нибудь скажет что-либо проитив? Ни ребёнку, ни его родителям НИЧЕГО НЕ ПРЕДЬЯВИЛИ. И Я тоже не могла (и не собиралась) ничего предъявить. Ежели бы все родители ТАК поступали, то был бы толок. А то ведь родителей УБЕЖДАЮТ о необходимости присутствия детей в таком месте. О необходимости отработки (летняя практика - МАРАЗМ КРЕПЧАЕТ) .Родители обычных детей (не мажоров) и не думают воспротивиться. Так что ребята - работаем дальше.
татьяна
а у нас в последние несколько лет даже выпускные классы (9 и 11) "оздоравливаются" в лагере. Родители рвут и мечут - они же просто выбрасывают деньги, а классный руководитель как буфер между ними и руководством. Какой "умный"человек решил какое количество детей должно находиться в пришкольном лагере? старшеклассникам там что делать? даже просто вывезти детей погулять - 10-20 грн, а если никуда не ездить - то зачем сидеть в школе? ПРИШКОЛЬНЫЕ ЛАГЕРЯ - ДЕЛО ДОБРОВОЛЬНОЕ!!! почему никто не поднимает этот вопрос ? почему классный руководитель должен весь учебный год из классного фонда копить деньги на лагерь?
Вчитель Я
стала ненавидіти школу: ну нереально виконувати всі дурні заморочки придурків із МОН МС. Шановні члени із міністерства, спробуйте хоч на день побути на нашому місці!
Ego
Для Вчитель Я: На жаль, отих самих ... з МОН МС наша думка не цікавить. Вони цього форуму не читають, а сидячи не один рік в затишних кабінетах, мабуть вже і забули, які вони, оті діти з виду. :(((
Коментувати
Учитель
Это простое замыливане глаз. Летом - оздоровление в школе???!!! Зато хорошо отчиталься о так называемом оздоровленни.
Директор
Кошмар! Значит лагерям в этом году быть. Лично меня бьет током от "табору денного перебування" . Пережить одни проверки - чего стоит. Так что, господа, терпения вам и творческого вдохновения . А вот интересно, министерских детей в тако бы лагерь. Вот было бы здорово!
Vlad
Що таке табір денного перебування? Відповідь на це питання дав ще Андерсен. На жаль чиновники від освіти не читали казку "Новое платье короля". Коли на серпневих нарадах начальники відділів та управлінь освіти усіляких рівнів "лапортують" про кількість "оздоровлених" дітей у цих таборах, так і хочеться сказати "А король то голый".
учитель
Від кого взагалі іде ідея "табір денного перебівання"?, такий абсурд нема ні в одній країні, навантажити оздоровлення на школу.
Сільський учитель
Цілком згодний з автором статті. За статистикою ми збільшуємо кількість оздоровлених, але прекрасно знаємо, що на шкілному асфальті, в так званих "таборах денного перебування" ніякого оздоровлення немає. Для цього потрібні кошти, а їх немає і не буде. Лише дітки-мажори можуть оздоровлятися в санаторіях, Канарах т.д. Але найбільше на себе беруть вчителі, коли за безкоштовно мучаються з дітьми влітку.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!