99% вчителів початкових класів в Україні - жінки, - ЮНЕСКО

Всесвітній день вчителя, що відзначається 5 жовтня, цього року буде присвячений темі "Вчителі - за гендерну рівність"

99% вчителів початкових класів в Україні - жінки, - ЮНЕСКО

Тема є надзвичайно актуальною, підкреслюють в Статистичному інституті ЮНЕСКО, оскільки жінки складають більшість вчителів початкових класів.

Згідно з наданими даними, у світі налічується 62% вчителів-жінок у початкових класах загальноосвітніх шкіл.

У деяких країнах на них припадає 90% від загального числа вчителів цієї ланки освіти. До цих країн належить і Україна, згідно зі статистикою 99% вчителів початкових класів в нашій країні - жінки. Аналогічний показник і у сусідній Білорусі.

У Чехії, Казахстані, Молдові та Словенії цей показник становить 98%, в Киргизстані, Литві: 97%; Угорщини: 96%; Болгарії: 94%; Латвії: 93%; Бразилії та Сан-Марино: 91%; Австрії та Кувейті: 90%.

Умови їх праці, заробітна плата і положення в суспільстві продовжують погіршуватися, відзначають в ЮНЕСКО.

"Для того, щоб наші діти могли повною мірою реалізувати свої права, нам необхідно розробити політику і стратегію, що дозволять створювати умови для роботи жінок і чоловіків, здатних вести навчання в атмосфері, що забезпечує дотримання гендерної рівності", - йдеться в посланні , що підписане Генеральним директором ЮНЕСКО Іриною Боковою.

У зв'язку з Всесвітнім днем учителя, 5 жовтня в штаб-квартирі ЮНЕСКО відбудеться симпозіум присвячений гендерній рівності в школах, в рамках якого пройде обговорення тем пов'язаних з професією вчителя і гендерних аспектів, зокрема представництвом жінок на відповідальних посадах у системі освіти.

Нагадаємо, Всесвітній день вчителя проводиться з 5 жовтня 1994 року - в цей день була прийнята Рекомендація ЮНЕСКО про вчителів. У ній висвітлювалися питання політики в галузі освіти, навчальних програм, підготовки вчителів, забезпечення їх роботою, умовами праці та участі у прийнятті рішень.

Освіта.ua
04.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів